IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Facultatea de turism
copila
post Aug 14 2007, 09:36 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 6
Joined: 14-August 07
Member No.: 2,038



am intrat la facultatea de turism in bv..imi poate spune cineva cum e?cateva impresii sunt bine-venite:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 15 2007, 08:13 AM
Post #2


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Nu lucrez in domeniu, asa ca facultatea de turism din Bv imi este necunoscuta. Voiam doar sa te felicit si sa-ti spun ca atata timp cat iti doresti sa inveti, nu conteaza parerile altora. Orice facultate iti poate deschide orizonturi, daca esti pasionata de specializarea aleasa. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Aug 15 2007, 07:50 PM
Post #3


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Eu am termintat facultatea de turism dar in Bucuresti..Ce sa-ti spun..A fost cea mai tare perioada din viata mea!
La noi profesorii au fost extrem de exigenti si pot sa spun ca in facultate chiar am invatat.Se fac si o groaza de materii care n-au nici o treaba cu turismul,decat de umplutura.Eu iti recomand daca poti in timpul facultatii sa te angajezi la o agentie part time..o sa intelegi mult mai bine tot ce iti predau la facultate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
copila
post Aug 17 2007, 11:05 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 6
Joined: 14-August 07
Member No.: 2,038



mersi frumos fanny d urare.. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

da ar fi o idee sa ma angajez la o agentie..eu ma gandisem la un hotel,eventual ca receptionera pentru a intelege cat de cat cum sta treaba cu turismul..nu stiu daca m-am gandit bine,daca postul asta are vreo legatura cu specializarea mea(inginerie si management in turism si alim publica) tu ce zici?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 12 2008, 01:11 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Facultatea de turism este o alegere foarte buna pentru ca este intradevar de viitor , este placut , materiile intradevar sunt unele care sunt doar de umplutura si oarecum enervante ... dar in esenta turismul este ceva frumos , ceva care iti poate oferi anumite posibilitati [depinde ce anume iti alegi sa lucrezi ca .. in turism] gen sa calatoresti foarte mult , eu fac facultatea de turism sunt foarte multumita si invat cu multa placere la anumite materii pentru ca mi se pare foarte usor si foarte frumos si ceea ce vreau sa fac si sunt foarte 'excited' about it (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) lol
Go to the top of the page
 
+Quote Post
beatrice stefani...
post Feb 10 2008, 11:34 AM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 10-February 08
Member No.: 3,262



as dorii sa stiu si eu ce materii se fac la turism?sunt in clasa a XII a si vreau sa dau la turism la Bucuresti. (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Feb 10 2008, 05:48 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



merceologie , info , geografia turismului , micro/macroeconomie , engleza , psihosociologie , drept - materiile din primul semestru din primul an.

din al doilea sems cica ne baga si mate , conta , in rest nu stiu .. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) se face din anul doi si o a doua limba straina , plus ca vei avea in anii urmatori si marketing si catering si chiar nu mai stiu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nik
post Feb 15 2008, 08:20 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 15-February 08
Member No.: 3,303



buna...sunt eleva in clasa a XII a si as vrea sa urmez mai departe facultatea d turism din cadrul universitatii bucuresti insa sunt foarte nelemurita in privinta admiterii...imi poate spune cineva cum se intra si dak se da examen c ar trebui sa invat?...imi doresc foarte mult sa intru la aceasta facultate si orice detaliu legat de admitere mi-ar fi util...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Feb 16 2008, 06:18 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



e facultatea de geografia turismului si nu de turism pur .. la universitate.

cum nici la ase nu e , faci comert si in anu 3 incepi turism.

ptr universitate , nik , iti trebuie medie mare de medii generale , plus nota mare la geografie la examen , nush ce sa spun dar .. tre sa ti placa la maxim geografia ca sa dai la universitate , acolo te axezi f mult pe geografie si nu pe turism turism ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 16 2008, 11:25 PM
Post #10


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



daca voi spuneti ca e de viitor.. eu stiu pe cineva care a terminat prima pe facultate si are un salariu de 5 milioane. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:02 AM