IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Make-up pentru mirese: Machiaj de mireasa, Idei de make-up pentru miresici
andra mircea
post Sep 4 2013, 01:34 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 4-September 13
Member No.: 12,120



QUOTE(elle_ni @ Feb 12 2007, 01:05 PM) *
Bine v-am regasit dragele mele, remember me?

Revin si eu cu o rugaminte: ajutati-ma cu niste sfaturi referitoare la makiajul de nunta.In iulie vom avea cununia religioasa (cea civila am facut-o acum mult timp) si nu stiu ce produse sa imi akizitionez, si nici culorile care m-ar avantaja mai bine.Sunt saten-roscata, cu tenul alb de la mama natura, cu remisicente de usor bronz solar de asta vara, oki caprui, mari, gene lungi, prea lungi, negre.

Nu stiu daca ar fi indicat sa postez aici o poza cu mine, pt a se vedea si trasaturile fetei.

Mai pot spune ca de obicei nu ma makiez, am tenul mixt spre gras, cam deshidratat acum.Preferinte cromatice:tonuri de bej, maro si verde.Nu imi plac makiajele agresive (nu ma prind bine).Rokia spre sa fie alb imaculat, stil sirena.E posibil saport palarie sau toca cu voaleta (m-am gandit sa mentionez si asta in ideea ca poate makiajul va trebui sa fie si ceva mai strident pt ca iesi in evidenta)..

Multumesc!


Eu iti recomand cu incredere un studio de make-up foarte frumos care se numeste MONROE. Pe mine m-a ajutat foarte mult cand am intrat in panica ca nu stiam cum sa ma machiez, si mai ales unde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea_muntean
post Jun 3 2014, 10:44 PM
Post #32


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 3-June 14
Member No.: 12,471



Eu sunt din Iasi, asa ca, pentru nunta mea, am ales un pachet special adresat miresicilor oferit de un centru de infrumusetare. In pachet intra tot: de la coc si machiaj, pana la pensat si tratament facial. M-am rasfatat, dar am si scapat de orice grija, stiind ca le voi face pe toate in acelasi loc. In pachet intra chiar si o tunsoare noua si o manichiura clasica pentru viitorul domn sot, care a cam strambat din nas cand a auzit ce i se pregateste (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) . Dar apoi a recunoscut ca am facut o alegere inspirata.
A, in pachet intrau si cinci sedinte de dans, asa ca ne-am asigurat si un vals al mirilor reusit. Le sfatuiesc pe toate viitoarele mirese sa achizitioneze un astfel de pachet pentru ca le usureaza foarte mult misiunea si le fereste de pericolul de a se transforma in niste Bridezillas, inainte de nunta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico_3488
post Aug 12 2016, 10:19 AM
Post #33


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 2
Joined: 19-July 16
Member No.: 13,172



Pentru machiajele de nunta, v-o recomand din tot sufletul pe SPAM . Este geniala tipa si face niste machiaje spectaculoase. Stie sa evidentieze exact ce trebuie, exact atat cat trebuie. Si eu si sora mea am apelat la ea pentru ziua nuntii si nu numai. Acum a ajuns sa ne machieze pentru toate evenimentele la care mergem. Ne place pentru ca este o persoana care chiar intelege ce asteptari ai de la machiajul tau si care stie sa te scoata in evidenta intr-un mod placut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:58 PM