IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cine suntem noi? Sa ne prezentam!, Topic de prezentare al membrelor forumului.
Diana.
post Jul 26 2008, 11:17 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Topic de prezentare a membrelor forumului. Pentru cine doreste.
Dupa cum stiti, eu sint unul dintre Cerberii forumului, fiinta aia afuristia care da ban, blocheaza conturi sau le sterge... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
In timpul liber ma conversez cu voi. In celalat timp, muncesc. Printre picaturi ma odihnesc. Asta`s eu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
cryst
post Jun 3 2009, 01:01 AM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 81
Joined: 12-May 09
From: Spania
Member No.: 6,465



Bine v-am gasit,
Am ajuns aici cautand retete Montignac si frizuri. Am 31 de ani, sunt castorita de 11 ani ,si am o fetita de 8 ani.In viata mea am pus pe primul loc familia. Asa se face ca am lasat in urma o meserie de educator(pentru copii cu handicap) ,meseria pe care eu o consider ¨THE BEST OFF...¨pentru a-mi urma sotul in vestul tarii. Am mai lasat o meserie de sef de echipa ingineri(team-leader eng.) pentru a-mi urma inca o data sotul in vest,in vestul Europei.
Imi place sa calatoresc(spre rusinea mea nu am prea vizitat Romania,imi lipsesc cateva piese din puzzle) sa vad locuri noi,aici enumerez ce am vizitat: Austria ,Italia,Ungaria,Germania(putin,am fost acolo 1 luna in delegatie)Franta,Polonia(am stat un an),Slovacia(recomand Tatralandia),Serbia,Slovenia ,Franta si bineinteles Spania(aici recomand Sagrada Familia,Valencia cu Oceanograf si Orasul Artei si Stiintei ,Benidorm,Madrid,Ciudad Real,Zaragoza,Teruel,etc....). M-a cam luat valulul dar ador istoria ,nu ca date ci ca urme lasate asupra omenirii.
Sunt dependenta de citit, si cum la inceput aici imi era greu sa citesc carti cu inteles adanc,m-am indreptat spre romantice,asa se face ca sunt posesoarea unei colectii¨frivole¨ de carti, pe care cred ca o voi dona bibliotecii municipale(daca o primeste) ;cu Stalpii Pamantului (Ken Follet) ma mai chinui si acum. Iubesc dansul,in timp ce trebaluiesc prin casa ascult Radio 21 si dansez,plimbatul cu bicicleta,inotul si cumparaturile in perioada de reducere.
Imi place sa fac prajituri,torturi,dar acum am lasat-o mai moale,ca sa nu ma ispitesc.Inainte radeam o data la 2-3 ore,acum rad o data la 2 saptamanii. Imi e frica sa nu gresesc ca mama, ma intreb tot timpul dar asta cum o afecteaza pe micuta,eu cum gandeam cand eram ca ea? Sunt mandra de fiica mea,a reusit sa fie printre primii in anul ei la scoala , cand o vad in concerte mi-se umple inima si imi vine sa strig¨e fetita mea¨ ,insa am o mare piatra pe inima , sper ca voi fi langa ea spre a o indruma pe calea cea dreapta fara sa i-o impun.
Asa sunt eu,plina de contradictii,un berbec posesiv dar ce iubeste libertatea.

This post has been edited by cryst: Jun 3 2009, 01:02 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Maāt   Cine suntem noi? Sa ne prezentam!   Jul 26 2008, 11:17 PM
Lucretia   Salutare Ma bucur sa vad un astfel de forum. Am d...   Jul 26 2008, 11:29 PM
Maāt   Inca o data, bine ai venit la noi! Si poate in...   Jul 26 2008, 11:31 PM
Lucretia  
QUOTE
  Oct 26 2008, 03:46 PM
SurPrix   Bună fetelor, Mă numesc Luiza Zuzanna (...   Apr 25 2009, 01:42 PM
Cleo   Bine ai venit :)   Apr 25 2009, 02:23 PM
blekytza   :welcome: Luiza!   Apr 25 2009, 02:37 PM
Teocris   Bine ai venit Sur :kiss: Sper ca te vei simti bine...   Apr 25 2009, 02:38 PM
Maāt   Bine ai venit, Surprix! :)   Apr 25 2009, 02:45 PM
Roxana_   Bine ai venit SurPrix! Haios nick ti-ai ales.   Apr 25 2009, 09:55 PM
angeldust   Bine ai venit Luiza :) Sa stii ca scrii romaneste ...   Apr 26 2009, 02:13 AM
SurPrix   Roxana: Nickname-ul l-am ales de la pufuleţii...   Apr 26 2009, 04:53 AM
charlie   M-am gindit ca am cam dat buzna pe acest forum, la...   Jun 1 2009, 05:10 AM
bookaholic   Bine ai venit charlie!   Jun 1 2009, 09:35 AM
Roxana_   :welcome: Charlie si te asteptam la cat mai multe ...   Jun 1 2009, 09:36 AM
angeldust   Bine ai venit Charlie! :) 40 de ani? Dupa poza...   Jun 1 2009, 11:49 AM
charlie   Multumesc de intimpinare si de compliment, sint di...   Jun 1 2009, 02:02 PM
kalua   Bine-ai venit la noi, astept si eu sa ne mai spui ...   Jun 1 2009, 02:16 PM
alexty   Acum am gasit si eu topicul acesta! Am ajuns ...   Jun 2 2009, 11:25 PM
kalua   Nu stiam multe din lucrurile pe care le-ai scris, ...   Jun 3 2009, 12:02 AM
cryst   Bine v-am gasit, Am ajuns aici cautand retete Mont...   Jun 3 2009, 01:01 AM
blekytza   Bun venit Charlie, Alexty si Cryst! Sper sa va...   Jun 3 2009, 09:52 AM
alexty   Multumim bleky :) Eu deja ma simt bine aici! ...   Jun 3 2009, 08:26 PM
pinkrosi   Salut, ma numesc Ghita Gabriel-Dumitru

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 10:36 AM