IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Despre bebelusi
elle_ni
post Jan 13 2006, 11:04 AM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Bebi, sa-ti traiasca fratiorul si sa fie sanatos, dar sa stii ca n-am inteles nimic...A avut 3,700 la nastere, foarte bine, un copil normal, dar acum cat are? cate luni si ce greutate? De unde ai tras concluzia ca e gras? Poate ma lamuresti si pe mine...


a scris in alta parte cum k fartiorul ei are acum, la 2 luni juma 7 kile nu stiu cat...ceea ce inseamna c intr-adevar este cam grasut, dar pentru ca este alaptat numia la san, deocamdata nu are ce-i face...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebi_mic
post Jan 13 2006, 11:41 AM
Post #12





Musafir






exact cum a spus elle_ni are 2luni jumate si are 7kg la nastere a avut 3kg 700. mie imi place cum e ca il pot zgandari asa si ma joc cu el  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
freedom
post Oct 28 2006, 06:22 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 31
Joined: 25-October 06
Member No.: 645



million dollar baby(IMG:http://i123.photobucket.com/albums/o287/freedom_023/picbio25-a.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANNAS
post Mar 3 2008, 11:26 AM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 9-May 07
From: Arad
Member No.: 1,624



Si eu am un baietel de 3 luni a avut la nastere 3,500 kg, iar acum are 6,3oo kg, dar nu mi se pare ca ii gras, eu cred ca ii foarte bine, mananca laptic de mama.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 3 2008, 07:30 PM
Post #15





Musafir






Dupa diagrama aia stas greutatea medie ar fi 6kg, deci e numai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
izabelutza
post Apr 4 2008, 06:53 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 23-March 08
From: cluj
Member No.: 3,532



Daca bebelusul pare sanatos, e vioi, mananca si doarme bine, inseamna ca este ok, nu e cazul sa ne stresam daca e sau nu gras sau slab.
Cand am avut fetita eram superstresata, o cantaream tot timpul, facusem si grafic sa vad daca e curba de crestere ascendenta. Intram in panica daca mi se parea ca nu a crescut suficient. De fapt, cantarul era de vina, arata valori diferite pentru ca bebe nu statea cuminte, dadea din maini si picioare.
Acum cu al doilea copil m-am linistit, il cantaresc o data pe saptamana si constat cat de mult a crescut cand vad ca ii raman mici hainutele.
Deci, dragi mamici, chiar daca vi se pare ca bebe e mai grasut, stati linistite, inseamna ca mananca bine si ca laptele vostru e cel mai bun pt el. Are timp sa tina diete si cure de slabire cand o sa creasca!!!
Sa fiti sanatoase si voi si bebelusii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Mar 2 2009, 01:18 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Gata, am gasit topic deja creat de alte mamici. Aici putem povesti in voie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buburuzazuza
post Mar 2 2009, 01:25 PM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 779
Joined: 3-November 06
From: pe malul apei...
Member No.: 673



Eu deocamdata doar am sa va citesc si am sa iau notite (IMG:style_emoticons/default/bigwink1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarthaToma
post Mar 2 2009, 01:36 PM
Post #19


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 162
Joined: 25-January 09
From: Iasi
Member No.: 5,733



Salutare mamici! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Inainte de a incepe sa vorbim vreau sa va zic urmatoarele: la cel mai mica chestie care vi se pare suspecta la bebelusul vostru mergeti la doctor.
La al meu mi s-a parut intr-o zi ca are cuculetul umflat, dar restul lumii zicea ca am eu probleme. Nu m-am luat dupa ei si am fost la medic, avea fimoza. Noroc ca am dat peste un doctor bun si ne-a zis sa incercam intai ceai de musetel si rivanol si abia apoi la cutit daca nu trece.
Acum bebe e ok si speram sa nu mai avem probleme.
Daca apar chestii gen temperatura sau mai stiu eu ce, nu tratati acasa, mergeti la doctor.
O prietena a noastra avea fata temperatura 39 si ea vroia sa ii dea nurofen ca sigur ii scade, ca se poate sa fie de la dinti.
Cred ca face saptamana de cand e internata cu fata. Deci nu e de joaca.
Sper ca ati inteles si ce am scris si cer scuze daca stiati toate acestea, dar m-am gandit ca e mai bine sa repetam de zeci de ori astfel incat sa nu uitam cand intram in panica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Mar 2 2009, 01:52 PM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Asta am patit-o si eu cu cuculetul. I-am facut multe bai in lighean cu ceai de galbenele si pana a doua zi cand am fost la medic ii trecuse. Tot de ceai si rivanol mi-a spus si pana la 2 ani sa nu-i facem nimic. Acum e bine, m-am speriat foarte tare atunci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:32 PM