IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ingrijire pentru par gras, solutii si tratamente
deedee29
post May 7 2009, 11:21 AM
Post #51


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Nici eu nu am vazut rezultate dupa ce am folosit Joico, aceeasi dracie ca si marioana, plus un sampon. Nici rau nu a facut, dar cert e ca as fi putut obtine probabil rezultate similare cu un produs mai ieftin. Pe de alta parte eu sunt realista, de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere. Nici un sampon din lume nu poate schimba ce au dat natura si genele. Va trebui sa ma impac cu parul meu subtire, fragil, fara volum, incurcaret si care nu creste...neam. Daca am 1 cm pe luna e un lucru bun. da nici asa. Si sa nu uit, care se ingrasa intr-o veselie, cred ca o sa ajung sa ma spal zilnic ca sa nu arat precum o curca plouata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post May 7 2009, 05:16 PM
Post #52


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Pai nu ma asteptam sa dispara de la sine varfurile despicate, dar macar sa nu mai fac noi. Eu oricum le tot tai, cum vad unul despicat pun mana pe forfecuta si jos cu el. Dar degeba, nu am observat nici o imbunatatire cu joico, desi sunt super laudati. Cred ca numai Nexus e mai laudat ca ei. In fine, acum am trecut la henna, ca am inceput sa am putina matreata, si sa mi se ingrase parul, sper sa rezolve si partea cu roaderea parului, ca citisem pe net ca ajuta si la asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lost angel
post May 17 2009, 02:35 PM
Post #53


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 25
Joined: 12-February 08
Member No.: 3,287



mi-am luat un sampon de la klorane cu urzica, special pentru parul gras, dar nu ma incanta deloc. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
teoretic ar trebui sa rareasca un pic perioada dintre spalari, dar mie mi se pare ca din contra, parca parul mi se ingrasa mai repede. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
am parul lung pana la jumatatea spatelui si se ingrasa foarte repede la radacina, in rest arata foarte bine.
acum il spal o zi da, una nu. ideal cred ca ar fi la doua zile...
klorane nu face spuma mai deloc, e normal asa? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
oare trebuie dat cu sampon de 2 ori sau o data (cum zic ei pe ambalaj ca e suficient) la o spalare?
si daca nu v-am plictisit prea tare, imi recomandati si mie alte marci de sampoane pentru par gras? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post May 17 2009, 05:03 PM
Post #54


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Eu am folosit destul de mult Herbology cu urzica, varianta romaneasca a lui Klorane si mi se pare bunicel. Acum minuni nu face, dar mi se pare ok. Si eu am parul gras si ma spalam la 4 zile: 2 zile puteam sa-l las liber, 2 prins in coada. Am avut si Klorane, dar nu mi se pare nu stiu ce diferenta intre ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristina13
post Jul 13 2009, 09:56 PM
Post #55


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 11-May 09
Member No.: 6,459



Eu folosesc sampon uscat Batiste si pana acum mi s-a parut solutia cea mai prctica si eficienta dintre toate. M-am saturat de incercari cu toate sampoanele pt par gras care chiar daca isi fac efectul la inceput, dupa o luna parca parul meu devine imun la ele. M-am saturat de samponul uscat de la sephora care mi-a facut matreata, de pudra de talc care imi albea radacinile... Batiste Dry Shampoo chiar isi face efectul si vi-l recomand mai ales ca acum se poate cumpara si de la noi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 13 2009, 10:38 PM
Post #56


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Cristina13, o vizita la regulament inainte de a mai posta orice mesaj cu caracter de reclama. De asemenea nu se posteaza 2 mesaje similare concomitent.
Iti multumim pentru recomandare dar te sfatuim sa nu postezi niciun link catre un magazin de cumparaturi online, adresa de e-mail sau numar de telefon al celor ce distribuie acest produs.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris 82
post Aug 21 2009, 12:31 PM
Post #57


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 23-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,080



Fetelor sunt disperata din cauza parului meu ffffff mofturos,mi se ingrasa f repede,astfel incat dupa doar 2 zile de cand ma spal are aspect de par uleios,lipit de cap si murdar+imi cade intr-un ritm ametitor,va rog sa ma credeti ca eu ma mir cum de mai am par in cap,poate ati mai descoperit vre-un sampon minune pt ingrasarea asta rapida sau vre-un tratament,pt ca eu nu stiu ce sa mai folosesc (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ralu_A
post Aug 21 2009, 02:06 PM
Post #58


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 3-August 09
Member No.: 6,921



Si eu am aceeasi problema. Imi merge bine cu cate un sampon la inceput, dar dupa 5-6 utilizari iar se ingrasa repede, se pleosteste. Si la mine chiar nu e genetic. Acum cativa ani aveam la par in cap sa dau si la altii si ma tinea o spalare 5 zile. Acum a doua zi deja e lipit de cap (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Si vis-a-vis de treaba cu "nu trebuie spalat asa des ca se ingrasa mai rau", pai si ce ar trebui sa facem? Sa stam cu el gras asa mai multe zile? (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif)
Si inca o chestie, am observat ca de la sampoanele aduse din afara (oricare, nu conteaza marca numai sa nu fie luate de la noi) se ingrasa mai greu. Mama zice ca e de la apa pe care o folosesc in compozitie. Toate sunt mai proaste la noi. Pana si apa (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Aug 29 2009, 06:07 PM
Post #59


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



Eu acum ma spal o data pe saptamana.Inainte era neaparat nevoie sa-mi spal parul la maxim 3 zile.Asta am facut eu in ultimele luni:
- Clatit cu ceai de urzica dupa fiecare spalat
- Sampon Bioderma Node fara sapun, folosit alternativ cu un sampon normal.
- Am incercat sa-mi spal parul cat mai rar.A fost groaznic la inceput, il prindeam il dadeam cu fixativ, cu sampon uscat , si tot nu m-am lasat batuta.

Acum, primele 3 zile parul arata f bine desprins, a patra zi folosesc sampon uscat( nu tot timpul) si deja dupa il tin prins.Inainte chiar si prins arata rau.Nu stiu ce a functionat dar inclin sa cred ca toate remediile la un loc.Oricum samponul asta e foarte bun, insa trebuie neaparat folosit alternativ cu alt sampon normal.
Momentan( de vreo luna) nu mai folosesc la clatire ceai si vad ca tot se mentin efectele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 31 2009, 09:09 PM
Post #60


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu personal nu sunt de acord cu spalatul parului o data pe saptamana. Daca parul este murdar, trebuie sa il speli. De exemplu, ca in cazul mainilor. Daca mainile sunt murdare, trebuie sa le ascundem sub manusi ca sa nu se mai murdareasca? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Plus Caitriona, gandeste-te ca dormi cu parul pe perna, grasimea ajunge pe perna, o naclaieste, apoi pe fata samd...Nici zilnic nu este ok dar trebuie gasita o alternativa pe la jumatate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 02:44 AM