IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sampon antimatreata
angeldust
post Mar 9 2006, 10:45 AM
Post #21





Musafir






Eu am facut matreata la greu de la Avoane, acu stii cum e fiecare cu organismu lui. La mine am observat ca matreata imi apare nu neaparat de la ce sampon folosesc ci de la stres, mancat anapoda etc.
Am scapat odata de ea cu Nizoral, apoi am avut o perioada cand nici cu Nizoral nici cu nimic nu imi trecea. Mi-am luat atunci Kertyol S da la Ducray care mi-a cauzat o mancarime a scalpului de ziceai ca am paduchi. Mi-a zis apoi dermatoloaga ca trebuia sa imi iau Selegel de la Ducray , ca ala era pt tipul meu de matreata.
Multe pareri bune am auzit despre Dercos de la Vichy. Am avut mostre si pot sa zic ca era super ok, dar am folosit prea putin timp sa ma pot pronunta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Mar 20 2006, 10:31 AM
Post #22





Musafir






heeeelp!
eu, mandra posesoare a unei podoabe capilare destul de frumoase (fara lipsa de modestie) m-am trezit de vreo 2 saptamani cu o frumusete de coji pe pielea capului - ca la bebelusi. nu cred ca e matreata (s-a eradicat de la sine, apare doar in situatii extreme de stres maxim sampon prost si apa foarte dura) pt ca nu seamana. chiar nu stiu ce sa mai fac ... samponul cu care ma spal e acelasi cu mici variatiuni de 2 ani. am incercat mai de mult ducray cand imi cadea parul rau de tot si era prea dur pt el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 20 2006, 10:55 AM
Post #23


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu am fost super multumita de Nizoral.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 20 2006, 02:41 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



si eu.. tocmai mi l-am luat din nou pt ca nu-l mai folosisem de cateva luni....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Mar 20 2006, 03:19 PM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Fortelady incearca sa pui o lingura de otet in apa pt limpezit.Vezi daca e vreo schimbare in bine.Am patit si eu asa mai demult cand foloseam Gliss.La inceput imi era super dar dupa vreo luna am facut si eu cojite din astea.Cum am schimbat samponul,cum am revenit la normal.Am auzit ca otetul curata f bine.Dar sa nu pui mai mult de o lingurita daca te hotarasti sa faci asa.
Va pup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Mar 23 2006, 05:25 PM
Post #26





Musafir






strica parul otetul (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) in orice caz pe al meu. am incercat si varianta asta mai de mult
cumpar nizoral zilele astea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 25 2006, 09:59 AM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



nu stiu daca otetul strica parul... oricum mirosul nu persista deloc... inainte de ultima clatire (dupa sampon, balsam , etc.) turnati pe par o ceasca de otet (*diluat daca aveti parul firav & subtire, nediluat daca nu) si clatiti normal... la unii are efecte la altii nu... poate depinde si de otet? don`t know...

pup`s & hugs

a si pt cele care folosesc nizoral, puteti inainte sa va spalati cu alt sampon (ceva delicat pt bebei) pt ca , cel putin la mine, nizoralul imi lasa parul putin gras (si eu nu-l am gras, ci normal )... daca folosesc inainte ceva care sa-l curate si apoi nizoral pt matreata e ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elena_alina
post Jul 7 2006, 04:36 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 17-May 06
Member No.: 332



t gel de la Neutrogena e fffff bun
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allyna26
post Mar 31 2007, 01:30 AM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 31-March 07
Member No.: 1,420



(IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
QUOTE(honeybee @ Jan 13 2006, 01:08 AM) *
recomandati-mi si mie un sampon eficient.
ultimul sampon folosit,a fost de la Lush,un sampon solid. care a fost o porcarie ineficienta.

vreau sa imi iau un smpon care sa nu imi mai faca probleme.
as prefera sa nu fie dintre cele care se gasesc in supermarket sau la orice magazin de cosmetice,ptr. ca le-am incercat.
unul din farmacie,eventual.
am folosit Foltene,Nizoral,Selsun blu...ultimele 2 au avut efect de scurta durata. Foltene nu a avut nici un efect.



(IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
QUOTE(honeybee @ Jan 13 2006, 01:08 AM) *
recomandati-mi si mie un sampon eficient.
ultimul sampon folosit,a fost de la Lush,un sampon solid. care a fost o porcarie ineficienta.

vreau sa imi iau un smpon care sa nu imi mai faca probleme.
as prefera sa nu fie dintre cele care se gasesc in supermarket sau la orice magazin de cosmetice,ptr. ca le-am incercat.
unul din farmacie,eventual.
am folosit Foltene,Nizoral,Selsun blu...ultimele 2 au avut efect de scurta durata. Foltene nu a avut nici un efect.

eu am avut probleme serioase cu matreata plus k incepusem sa am niste cojite lipide de scalp si norocul meu k mi-a aduc mama niste mostre de la vichy.dercos de la vichy pr par gras.asa am scapat.sper sa ai noroc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 5 2007, 01:50 AM
Post #30


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



(IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ...eu nici nu cred ca se poate numi matreata. nu am ce se vede in reclamele pt sampoanele antimatreata. cred ca am alergie la vopsea. m-am vopsit de 3 ori pana acum, cu diferente de vreun an intre vopseli, dar acum e cel mai grav. orice particica a capului este plina de "matreata" si daca ma scarpin doar sau umblu cu grija in oglinda, imi fac rani foarte repede. Nu am parul gras, e chiar putin uscat. Am incercat Head&SHoulders, Nizoral (ba chiar mi-a facut mai rau) si in fine, acum ma spal cu John Frieda. Deja nu cred ca vreun sampon poate face ceva. Am incercat ulei de ricin, ulei de masline, fluocinolon dupa ce ma spal. Nu a mers nimic. Am inceput sa ma clatesc si cu otet. Tot nu are efect. Are cineva si alte sugestii in privinta asta? O fi si de la stres (foarte posibil) si de la mancatul aiurea (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) . As fi recunoscatoare pt niste sfaturi. Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:13 PM