IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Va tineti barbatii sub papuc?
AntoniaM
post Aug 24 2011, 10:44 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 13-August 11
Member No.: 10,510



ei, cum sa nu mearga... ii verifici conexiunile, ii limitezi dreptul la exprimare si ai sa vezi cum incet-incet o sa inceapa sa te asculte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 24 2011, 11:01 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, il controlezi in buzunare, pui si un GPS pe el, camere de supraveghere in nasturi si in elasticul de la chiloti, leucoplast pe bot, zgarda si lesa, il inveti sa faca sluj ... (IMG:style_emoticons/default/pls.gif) Doamne iarta-ma, sinteti sigure ca vreti barbati si nu momii de manevrat ca marionetele?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 25 2011, 03:58 PM
Post #13


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cand am citit "il inveti sa faca..." am crezut ca scrii "il inveti sa faca la nisip" (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 25 2011, 07:53 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, ca aia se aplica numai motanilor. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 26 2011, 10:27 AM
Post #15


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Daca sforaie se poate considera ca toarce motanul? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 26 2011, 10:32 AM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) insa divagam rau de la subiect si sintem off topic. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 26 2011, 11:11 AM
Post #17


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Pai atunci sa revenim la subiect si sa va spun de ce nu sunt eu de acord cu chestia asta. Chiar daca nu e frumos sa-ti barfesti prietenii, nu ma pot abtine sa nu spun poate e invatatura de minte pentru altele. Am o prietena care are o parere foarte buna despre ea si considera ca ea trebuie sa comande si restul lumii sa faca ce spune ea. Se considera miezul, totul se invarte in jurul ei. Din pacate asa s-a comportat si cu fostul ei sot, il cam tinea in comenzi ca la armata, il suna tot timpul, il controla, ii spunea fa aia, drege aia, nu rata ocazia sa-i demonstreze ca e mai desteapta ca el si facea asta in public. Eram ca fetele in bar si ea il suna pe ala sa ii mai zica nu stiu ce si sa urle la el. Toata lumea ii zicea sa nu se mai comporte asa ca nu e bine, ca ala o sa se sature pana la urma. Dupa nici doi ani de casnicie au ajuns la divort. Omul a cunoscut pe alta si si-a luat talpasita cu prima ocazie. Norocul a fost ca nu erau copii la mijloc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 26 2011, 12:21 PM
Post #18


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Lyssuk, sincer si-o cam merita!
Eu consider ca trebuie sa fie comunicare si ca nimeni nu are dreptul sa se considere buricul pamantului in niciun fel de relatie, nu numai in cluplu. In general barbatii vor sa se simta importanti, nu miezul (haha, imi place expresia asta, Lyss!), asa se simt ei iubiti (majoritatea). Si mi se pare frumos sa intrebi partenerul de viata daca e de acord cu una si cu alta, si el pe tine la fel la randul lui.
Iar asta cu limitatul dreptului la exprimare suna asa un pic de filme SF. Iubirea si respectul nu se impun! Ramai cu buza umflata numaidecat si sincer e grav cand se intampla la o varsta la care nu te mai vrea nici dracu. Dar fiecare pasare pe limba ei piere...
Sentimentele negative, ura,e tc., sunt mai puternice decat repsectul si sentimentele pozitive. S-ar putea ca atunci cand iubirea se duce Antonia, draga, furia sa fie atat de mare incat cu toate comenzile si aroganta ta sa ti se dea o lectie de n-o vei putea duce. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

This post has been edited by Stiletto: Aug 26 2011, 12:23 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 26 2011, 01:20 PM
Post #19


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Pai si-a meritat-o cu varf si indesat, mai ales ca toata lumea ii spunea sa aiba grija ca nu asa trebuie sa se impuna daca asta vrea. Oricum, rau nu prea i-a parut sau nu a vrut sa arate in fata altora. Spunea ca a divortat de ea pentru ca era prea prost ca sa ii faca fata si ca il speria si il complexa ceva de genul asta. Ca barbatilor le e frica de femeile inteligente.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 26 2011, 02:51 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Barbatilor le este, intr-adevar, frica de femeile inteligente. Insa o femeie inteligenta nu ar fi facut ce a facut ea. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:08 PM