IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De ce ma inseala daca ma iubeste?, De ce inseala barbatii
black_widow
post Mar 9 2006, 11:40 AM
Post #11


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Eu as zice sa vorbesti cu prietenul resp... daca-l cunosti, desi daca e vinovat iubitul tau, o "rezolvat" deja problema cu el si probabil si-o invatat replica. Dar merita totusi sa incerci.

Trebuie sa iei in calcul si posibilitatea ca poate ai inteles tu gresit si tipa aia nu vorbea de iubitul tau, ci de alta persoana.

Ideea e ca tu trebuie sa descoperi cat mai curand cum stau treburile, si sa iei niste decizii radicale... Spun asta pentru ca eu personal, nu ti-as recomanda sa faci un copil cu un barbat care te minte si te inseala, si sa nu traiesti cu iluzia ca el va poate rezolva problemele in cuplu. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Mar 9 2006, 12:16 PM
Post #12


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Imi dau si eu cu parerea ca banuiesc sa fie asta motivul pentru care ai deschis topicul. Cred ca o confruntarea nu va rezolva intotdeauna problema de fata. Da, confrunta-l, insa asteapta-te si la partea cea mai grea dintre toate:si mai multa confuzie.
Nu stiu daca intelegi ce incerc sa spun eu aici, nu e vorba nici de recunoastere nici de minciuna ci de o combinatie intre cele doua.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miram
post Mar 9 2006, 12:18 PM
Post #13





Musafir






QUOTE(black_widow @ Mar 9 2006, 10:59 AM) *
In primul rand, nu esti paranoica!!! Sa-ti intre bine asta in capusor!
Sfatul meu este sa vorbesti deschis cu el, sa-l simti aproape cand faci asta... si sa fi absolut sigura daca te inseala!
Eu am inteles ca o tipa vorbea de pe contul de mess al iubitului tau cu un prieten de-al lui ( implicit inseamna ca prietenul o cunoaste si pe ea, nu? ) si ii spunea ca iubitul tau face dus? Il cunosti si tu pe acest prieten al lui?


Deci, tipa vorbea de pe calculatorul lui pentru ca am gasit in arhiva care se pastreaza numai in calculator.Il cunosc si eu pe acest prieten al lui, nu am si nu am avut niciodata incredere in el mai ales ca de la el o cunoaste pe aceasta tipa.Prietenul, are o reatie cu fosta iubita a iubitului meu, si prietena tipei respective este femeia cu care ma inseala iubitul meu.Ati inteles ceva? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Angeldust, in legatura cu suporzitiile tale:
1.Este destul de probabil sa ai dreptate aici, avand in vedere ca tipa statea la pc-ul lui, dar pentru iubitul meu o aventura "de-o noapte", sa-i spunem asa poate dura si o luna de zile fara ca el sa simta ceva.Oricum nu este relevant pentru ca este si el om si se poate indragosti de tipa aia oricand si cred ca de asta imi este cel mai frica.
2.Este si asta tot la fel de probabil pentru ca nu pot crede nici o explicatie din care am primit pana acum si poate una din ele adevarata, cine stie.Pur si simplu nu mai pot avea incredere
3.Asta in nici un caz ca tipa stie de mine.Vorbea o data prietenul lui la telefon cu ea si i-a spus ca este cu el si cu mine.
Black_widow, nu pot vorbi cu prietenul pentru ca ai spus si tu, daca este vinovat, la ora asta stie foarte bine ce si cum sa zica in asa fel incat sa ma "potoleasca".
M-a sunat mai devreme si m-a intrebat daca trec pe la el.I-am spus ca am treaba dar pur si simplu nu stiu ce si cum sa fac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Mar 9 2006, 01:35 PM
Post #14


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Pe scurt, amanta este o prietena a ex-ei lui... Ce sa zic? Ca nu e normal sa fie exa prin preajma, cu atat mai mult vreo prietena a ei... ?!
Te inteleg cand zici ca nu-ti place de prietenul lui, mai ales ca ... isi fac schimb de iubite se pare... ce lasa unul preia celalalt.

Desi stiu ca n-o sa faci cum iti zic eu, o sa insist totusi sa-ti spun sa afli cat mai rapid adevarul, prin orice metode vrei tu. Incearca sa vorbesti cu amanta, sa o confrunti face-to-face, sa-l confrunti pe el... pe amandoi...
E o situatie dificila, te inteleg perfect, insa cred ca amandoua suntem de acord ca increderea ta in el a scazut dramatic, da? Daca nu ai incredere in el, simti ca e rece cu tine in momentele "alea", simti tu ceva putred la mijloc, mai tot timpul observi ca de fapt nu esti fericita cu el... eu cred ca nu e cazul sa mai lungesti relatia... Iar de aici vine rezolvarea si la celelalte probleme! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)

Te imbratisez cu drag, si-ti doresc sa iei o decizie inteleapta! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Mar 9 2006, 02:52 PM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Ia-ti o vacanta de cateva zile,in care sa nu te vezi cu el.Trebuie sa te linistesti.Gandeste totul la rece,vezi cum se manifesta si el si abia apoi ia o hotarare: ramai cu el sau te desparti.Bafta! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelina
post Mar 9 2006, 03:10 PM
Post #16


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 104
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 196



complicata situatie, miram..
totusi, mie imi scapa ceva.. sunteti impreuna de un an si jumatate si inteleg ca nu stati impreuna.. mergi la el, din cand in cand..
cum definesti tu relatia voastra: una stabila sau una de tatonare?
ati discutat despre casatorie sau ati discutat in general si ati atins si punctul asta?
cat de des va vedeti?
sa inteleg ca prietenul lui e cu exa, va vedeti si in 4, in conditiile astea (meaning socializare: teatru, film, etc)?

iti pun intrebarile astea ca sa fiu sigura. totusi, daca imi permiti o opinie, mie mi se pare total aiurea ceea ce se intampla.. adica prietenul lui si cu exa lui sunt impreuna?! si lui ii paseaza o prietena de-a fostei?!!!
ma alatur fetelor si te sfatuiesc sa afli urgent ce se intampla..
vorba aia cu "cine se aseamana, se aduna" e tare adevarata..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Mar 9 2006, 03:49 PM
Post #17





Musafir






miram, eu zic sa lasi zilele libere pentru altceva, sa lasi alte metode de aflat, sa lasi intervievatul ex-elor, amicilor...discutia directa draga mea!
nu'sh de ce au femeile tendinta asta de a afla prin nu'sh ce metode cand cel mai simplu asta e: intrebi si raspunde..

daca el neaga, alegi sa crezi sau sa nu. daca el nu neaga, atunci alegi ce o sa faci mai departe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miram
post Mar 9 2006, 03:52 PM
Post #18





Musafir






QUOTE(angelina @ Mar 9 2006, 03:10 PM) *
complicata situatie, miram..
totusi, mie imi scapa ceva.. sunteti impreuna de un an si jumatate si inteleg ca nu stati impreuna.. mergi la el, din cand in cand..
cum definesti tu relatia voastra: una stabila sau una de tatonare?
ati discutat despre casatorie sau ati discutat in general si ati atins si punctul asta?
cat de des va vedeti?
sa inteleg ca prietenul lui e cu exa, va vedeti si in 4, in conditiile astea (meaning socializare: teatru, film, etc)?

iti pun intrebarile astea ca sa fiu sigura. totusi, daca imi permiti o opinie, mie mi se pare total aiurea ceea ce se intampla.. adica prietenul lui si cu exa lui sunt impreuna?! si lui ii paseaza o prietena de-a fostei?!!!
ma alatur fetelor si te sfatuiesc sa afli urgent ce se intampla..
vorba aia cu "cine se aseamana, se aduna" e tare adevarata..



Offf, fetelor, exa asta nu este nici un pericol, o cunosc si eu.Zic ca nu este pericol pentru ca nu are treaba cu dar vad ca ii paseaza prietene.
Angelina, nu, nu locuim permanent impreuna dar tot timpul dormim ori el la ori viceversa, adica putine sunt noptile cand nu amanem impreuna.Nu, el nu este cu exa, ci ea este cu un amic de-al lui.Ei doi nu au nici o treaba de genul asta.
Black_widow, ma gandeam sa fur din telefonul lui numaru lu aia si sa o sun, asta daca nu ajung la o discutie cu el.Dar nu stric mai rau?Acum pur si simplu simt ca nu vreau sa mai stiu nimic, ca mi-a ajuns....dar totusi vreau sa fiu o musculita ca sa aflu tot.oricum, tineti-mi pumnii ca pe la sase ma duc la el, sa vad la ce concuzie ajungem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelina
post Mar 9 2006, 04:11 PM
Post #19


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 104
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 196



miram, am inteles ca nu mai e cu fosta lui.. si oricum, o ciorba racita.. deci, nici o aluzie ca ar fi ceva intre ei doi.. eu doar spuneam ca mi se par aiurea incalcelile astea.. si plasamentele..

stiu ca intrebarea nu era pt mine, dar NU o suna pe cealalta. e aberant. problema ta este el. el stie ca are o prietena si stie care-i sunt drepturile si obligatiile, ca sa zic asa..

so, tot creditul lui vad_voci. intreaba tot ce te doare cand il vezi, azi. ce sens are sa cauti solutii complicate si care te pot pune intr-o lumina aiurea? e dreptul tau sa stii ce se intampla cu voi si asta de la EL.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miram
post Mar 9 2006, 04:39 PM
Post #20





Musafir






Ai dreptate angelina, si tu vad_voci.Voi incerca sa urmez sfatul vostru dar aici depinde numai de el sa imi spuna adevarul si de mine, sa stiu cum sa il abordez.tineti-mi pumnii.tremur de pe acum
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:42 PM