IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Porcusorii de Guineea
Ariana
post Dec 21 2005, 11:23 PM
Post #1


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Porcusorul de Guineea: Ce parere aveti despre ei?
Are cineva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Dec 21 2005, 11:46 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Da! fosstul meu are! sunt super dragalasi.... si inteligenti as putea spune intr-o oarecare masura...dar necesita o atentie deosebita...pt ca nu pot fi spalati....
Dar in ansamblu sunt niste animalute tare dragalase si tare lipicioase... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
medeea2004
post Dec 22 2005, 01:47 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 568
Joined: 17-December 05
Member No.: 112



Buna Ariana!

Am un porcusor de guineea, este o "ea"! Pot spune ca este un porcusor extrem de cuminte, chitaie doar cand umblu la frigider, cand mananc mere , cand tai legume :), daca sunt plecata mai mult timp de-acasa chitaie cand imi aude glasul la intoarcere, se bucura :P. Daca are un spatiu mai mare pentru a alerga este oK! Se pot spala dar cu grija pentru a nu-i baga apa-n urechi. Este curatica si nu necesita sa-i fac curatenie de prea multe ori pe luna, asta probabil si pentru ca are un spatiu mai mare! Daca o speli nu mai lasa par! Mananca legume (morcov, ardei gras, salata, patrunjel...) si graunte speciale pentru porcusori.  ;)

Sper ca ti-am fost de ajutor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Dec 22 2005, 09:15 AM
Post #4


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Ii ador pur si simplu... iar cei frezati sunt asa draguti..... am vrut sa-mi iau si eu dar deocamdata nu pot.O prietena de-a mea ii da si paine uscata sa mai rontaie pe langa legume.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
medeea2004
post Dec 22 2005, 01:04 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 568
Joined: 17-December 05
Member No.: 112



berbecutza  si a mea mananca paine, de obicei ii dau coltul ca sa aiba ce rontai ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punct
post Feb 22 2006, 12:33 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Membru de Onoare
Posts: 21
Joined: 17-December 05
Member No.: 111



:)  Si noi avem doi porcusori. Sunt tare dragalasi. Chitaie, topaie... Masculul este maroniu, iar femela este alba. :inloove:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 22 2006, 04:56 PM
Post #7


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



poze, poze?  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punct
post Mar 5 2006, 01:31 AM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru de Onoare
Posts: 21
Joined: 17-December 05
Member No.: 111



Din pacate nu prea ma pricep sa pun poze. Cand voi reusi sa fac si-acest lucru, ii veti vedea, sunt niste scumpi.

Schimbatul talasului mi-a ramas mie in carca. Cand i-am zis lui Cupilu' sa le faca si el curat, mi-a inchis gura imediat: "Da' tu de cate ori ai schimbat apa la pesti?". (Avem si acvariu...) Si are dreptate... N-am mai zis nimic... Acum, tac si fac eu curatenie, le spal bolul saptamanal, il dezinfectez, il oparesc cu apa clocotita. Inainte le puneam mai putin talas, ca sa-l schimb la doua, trei zile, dar se umezea repede si nu se simteau bine. Am inceput sa le pun cam de trei degete uniform, in tot bolul si-i mai mare dragul cand ii vezi cum stau lungiti si se odihnesc. Sunt morti dupa verdeata. Cand le dau patrunjel, marar, frunze verzi, proaspete, in cateva secunde... au si disparut!! Negrutul sta la mangaiat, ii place. Chitaita nu sta locului deloc. Vine te miroase un pic... si-apoi fuge si nu te lasa s-o mangai.
Numai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flory24
post Mar 5 2006, 01:48 AM
Post #9


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 96
Joined: 19-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 156



Imi plac foarte mult dar din pacate nu-mi pot lua unul pt ca...mama nu-i suporta (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
medeea2004
post Mar 5 2006, 01:50 AM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 568
Joined: 17-December 05
Member No.: 112



(IMG:http://i41.photobucket.com/albums/e280/medeea2004/DSC01433.jpg)
este o poza mai veche.. J.lo (Scrycea) este putin schimbata, poate cateva Kg in plus (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:32 PM