IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Femeile din ziua de astazi
damian
post Feb 13 2010, 12:11 AM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 8-February 10
Member No.: 7,941



 
QUOTE(oana_82 @ Feb 9 2010, 07:25 PM) *
... "restul sunt atipice sau cu probleme"




Ce anume nu ai īnţeles? Cu probleme destul de severe īn gāndire sau disfuncţionalităţi fizice.

QUOTE(Book @ Feb 9 2010, 08:16 PM) *
Nasol cu colegi de genul asta...




Acum nu-mi mai fac griji de colegi, mai bine  liber  profesionist!

Să văd atāta avitate īn ochii lor... mă  īnspăimāntă! (exp.”Vreau copil cu tipu ala! Ca are 4x4 !”) – adică what?

QUOTE(Natally68 @ Feb 10 2010, 11:32 AM) *




Zodiacul cred că este o găselniţă de-a unora de a face „rating”. La mine cel puţin este īntotdeauna inexact  şi total aberant (exp2. Īn ziua cānd am plecat din firmă… „O să aveţi o zi excelentă la serviciu!”)  ‚=))  Aşa a fost! Aproape. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Oricum septembrie… foarte aproape de fecioară…

Faze ca cea cu setarea alarmei am o grămadă! Aş putea scrie o carte pe această temă!

Nu sunt o persoană bisericoasă, pasajul l-am găsit din īntāmplare, nu cred că īl mai găsesc…  era legat de găina ce cāntă īn casă... trist oricum. 

QUOTE(bebe_maria @ Feb 10 2010, 06:18 PM) *
….


 

Da! Vorbesc din exemple personale, nu vreau să generalizez dar unde mă īnvārt eu aşa este! 

Bărbaţii īn majoritatea timpului sunt porci, iar cānd nu sunt porci… sunt măgari! Sex… este irelevant, depinde de la persoană la persoană, dar īntr-adevăr, vor sex la prima īntālnire… sunt nerăbdători, dornici de „acţiune”. (atunci sunt porci). La fel şi cu anumite femei cānd văd portofelul, se īntind singure… setate din naştere.

Nu este nevoie să le observi pe toate, ci numai să asculţi ce spune una dintr-un grup, iar toate celelalte aprobă īn urale şi comentează mărimea… contului.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 14 2010, 08:49 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Damian, te rog sa nu te superi, dar traiesti intr-o lume ... (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) ciudata!
Iti doresc mult succes , poate gasesti si femei normale, care nu au probleme severe in gandire si alti gargauni prin cap.
Mult succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 16 2010, 05:25 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mie mi se pare ca Damian traieste / se invirte intr-un cerc tare ciudatel. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 16 2010, 08:47 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Intr-un cerc de pitzi? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Eu cred ca astea ii plac/ il atrag, ca exista si o gramada de femei normale, frumoase, destepte si cu alte principii de viata. (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 17 2010, 02:11 AM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu stiu daca de pitzi sau poanche, insa ceva e. Altfel o sa ajung sa ma consider complet anormala... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damian
post Feb 20 2010, 08:55 AM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 8-February 10
Member No.: 7,941



@Fides

Asta ar fi culmea...

Am īntrebat o amică, sa-mi gasească o fată "cuminte", pentru un prieten bun... băiat finuţ şi mult mai timid ca mine... Răspunsul a fost: "-Īn facultate la noi nu găseşti aşa ceva!".

Strict şi scurt pe 2!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 20 2010, 12:41 PM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



La ce facultate esti? Medicina dar unde?
Noh ce sa zic, oricum nu trebuie sa fie fac. ta singurul orizont de a gasi o fata. Sau macar cauta la biblioteca (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ayana01
post Feb 23 2010, 01:19 PM
Post #18


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 18-February 10
Member No.: 8,008



Ma dau si eu cu parerea daca nu e cu suparare.

Asa cum barbatii se plang ca femeile sunt materialiste si pipite asa putem si noi sa ne plangem ca sunteti badarani si interesati doar de sex. De cate ori nu am iesit unele dintre noi la o cina perfect normala cu un mascul (cu nota de plata impartita in 2 sa fie corect) si intrebate daca nu am prefera sa mergem la o pensiune decat fiecare la casa lui proprie si personala? Cati masculi par foarte de treaba si ok cat timp oferi sex si apoi se transforma in badarani nesimtiti? Hai nu generaliza. Ca si sex suntem egali, prin deductie asta inseamna ca atatea "ucaturi" gasesti in partea noastra de padure, cate sunt si prin partea "voastra".

Daca tu ai intrat intr-un cerc... de genul ala... e alta problema. Se stie ca tipele superficiale sunt atrase de barbati.. egali. Asa ca nu mai numi restul de tipe "disfunctionale" pt ca chiar nu suntem. Daca ai incerca pt 5 min sa vezi o femeie pentru ce e si nu sa o judeci dupa cum arata, sa ii estimezi valoarea hainelor dintr-o privire si etc poate ai descoperi un suflet pur. Sau nu, alegerea ta.

Nu e o insulta, nu e o provcare postul asta dar am auzit atatia masculi plangandu-se ca femeile sunt pipitze si materialiste incat mi-e greu sa nu incerc sa ne apar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Apr 28 2010, 02:20 PM
Post #19


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Tot stau aici de 10 minute si ma tot gandesc , sa raspuns , sa nu raspund (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) ..
Din ce ai relatat in primul post , Damiane , io recunosc , ma regasesc si io printre anumite chestii care le-ai enumerat (nu pe toate) ... Deci io am o relatie stabila de 7 ani , iar de 2 ani sunt casnica , deci cu cuvintele tale sunt intretinuta de barbat... dar nu pt ca am "pretentia" ci pt ca asa e situatia la momentul actual ...Ne-am mutat de la o tara unde io aveam inainte viza de muncitor , aici nu o am... (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
In fine ce voiam sa zic e ca , am prietene care ma invidiaza pt ca io am timp de toate , dar nu ai idee cat le invidiez io pe ele , ca acu se pot realiza in viata , cand la mine parca totul sta pe loc (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ...
De materialista, dintotdeauna am fost si sunt sigura ca si aici sunt fete materialiste care nici macar nu recunosc, am vrut barbat cuminte,destept si care sa aibe si ceva stabilitate financiara ... de ce zic stabilitate financiara , maine ,poimaine , mai dau pe o boala , cine m-ar ajuta?
La drepturile egale , io sunt convinsa ca aici atat femeia cat si barbatul au inteles foarte gresit conceptul asta , pt ca noi nu putem fi egale cu barbatul , nu gandim ca un barbat , nu simtim ca un barbat , nici macar nu avem aceleasi nevoi ...
Tu zici ca femeile vor masini frumoase? sau lucruri bune? Aici sa avem pardon , dar e valabila si pt barbati , da cine nu vrea ma? Ca pana si fratemio mic de 13 ani cand il intreb ce sa ii iau cadou de ziua lui imi urla cat il tine gura "da sa fie de firma" ...
Si in final sa iti dau un sfat asa , ca nu doar banii aduc fericire , avem si noi o inima , o atentie , un lucru care faca o femeie fericita nu e doar cash, apreciem si o mancare facuta doar de el si un blid spalat de el, si un compliment la momentul potrivit...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flamingo
post Apr 2 2011, 01:54 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 2-April 11
From: Bucuresti
Member No.: 10,053



OMFG (cum spune francezul sau bulgarul ca nici nu mai tin minte intr-o asa lume de oameni nebuni...) (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)

Bag de seama ca "amicul" nostru nu a mai dat pe aici de aproape fix un an... (de ce oare?) si nici nu s-a mai inghesuit lumea sa scrie... dar in cazul in care mai trece cineva pe aici, incerc sa ma pronunt si eu intr-o oaracare masura de om cu (s)experienta de viata...

Am vaga impresie ca nenea Damian este un om un pic frustrat... iar faptul ca a putut studia un grup de 150 de domnite de la Medicina (cum dansul spunea pe la inceput), nu ma duce cu gandul ca a fost / este agent de paza la respectiva facultate... de aici si unele sa zicem intalniri cu diverse gasculite.

Daca nu a fost asa, atunci bag de seama ca Damian (care tot frustrat pare ca este) se plimba prin cercuri mondene si "dorobanţiste" iar intamplarile lui de viata nu sunt deloc elocvente pentru societatea in care traim fiind doar cazuri particulare sau demne de 1-2 % din populatia tarii...

As mai spune eu si altele, dar atata vreme cat individul nu mai da pe aici, ce folos...?


Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:31 AM