IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  « < 22 23 24 25 26 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ma las de fumat !
Diana.
post Feb 1 2010, 02:09 AM
Post #231


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Uniunea Europeană a întărit măsurile împotriva fumătorilor

Uniunea Europeană a declarat război fumătorilor. În următorii trei ani ţările membre vor fi obligate să-şi ajusteze legislaţia cu măsuri şi mai drastice împotriva fumatului, obiectivul fiind un mediu înconjurător 100% lipsit de fum de ţigară. Pachetul de măsuri a fost elaborat de miniştrii Sănătăţii şi aprobat de Parlamentul European. Documentul propune interzicerea fumatului la locurile de muncă şi în zonele publice aflate în spaţii închise. Pentru a atinge acest scop au fost formulate o serie de recomandări. În primul rând, cei care încalcă legea vor primi amenzi, fie că este vorba de persoane fizice, fie că este vorba de companii care tolerează fumatul la locul de muncă.

Penalităţile vor fi usturătoare şi ar putea merge până la retragerea avizului de funcţionare în cazul firmelor. A fost propusă înfiinţarea unei aşa-numite Poliţii a Fumatului, care va organiza controale periodice pentru a stabili dacă legea este respectată, iar pentru a descuraja fumătorii, din clădirile de interes public vor dispărea scrumierele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Feb 1 2010, 09:42 AM
Post #232


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Si, si...
Cand am vazut postarea ma asteptam la altceva... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Diana (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 1 2010, 10:27 AM
Post #233


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) E, inca nu m-am hotarit pe deplin... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oceansoul
post Mar 13 2010, 10:33 AM
Post #234


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 10-March 10
From: Baia Mare
Member No.: 8,158



Foarte buna idea cu lasatul de fumat...eu am un an de cand m-am lasat...and counting (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kryss_10
post Mar 13 2010, 01:24 PM
Post #235


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,153
Joined: 14-March 09
From: The moon
Member No.: 6,083



Bravo Oceansoul! Nu-i asa ca e mai bine fara tigari decat cu? Eu nu reusesc sa o conving si nici nu vrea sa se lase de fumat pe sora mea (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Mar 13 2010, 03:27 PM
Post #236


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Si eu am vreo 2 ani jumate de cand m-am lasat... and still counting. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Cam greu sa convingi pe cineva, kryss, daca nu vrea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oceansoul
post Mar 13 2010, 03:28 PM
Post #237


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 10-March 10
From: Baia Mare
Member No.: 8,158



E mult mai bine fara tigari si nu e nici foarte greu sa te lasi, trebuie doar sa treci de perioada critica. Eu am ajuns la punctul in care nu ma mai tenteaza si chiar ma deranjeaza fumul de tigara. Sa nu mai vorbesc de bani ca li s-a dublat pretul intr-un an...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgym
post May 3 2010, 03:46 PM
Post #238


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 27-March 10
Member No.: 8,274



Buna Eu am incercat sa renunt la tigari dandu-mi seama ca nu este deloc benefic organismului dar nu am reusit . Ma lasam pentru maxim o saptamana si apoi reveneam iar la vechiul obicei … fumatul .Un prieten mi-a recomandat un produs natural Noni de care el a auzit la Tv.M-am hotarat sa-l incerc va pot spune ca a facut minuni in cazul meu .M-am lasat de fumat si in plus m-am simtit si foarte bine de la el!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgym
post May 3 2010, 03:49 PM
Post #239


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 27-March 10
Member No.: 8,274



Buna .Eu am incercat sa renunt la tigari dandu-mi seama ca nu este deloc benefic organismului dar nu am reusit . Ma lasam pentru maxim o saptamana si apoi reveneam iar la vechiul obicei … fumatul .Un prieten mi-a recomandat un produs natural Noni de care el a auzit la Tv.M-am hotarat sa-l incerc si va pot spune ca a facut minuni in cazul meu .M-am lasat de fumat si in plus m-am simtit si foarte bine de la el !

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 3 2010, 05:02 PM
Post #240


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ne-am prins, gata. Iar eu ca fumatoare impatimita iti spun ca nici un produs minune nu face nici o ceapa degerata pina nu exista vointa. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  « < 22 23 24 25 26 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:44 AM