IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jurnal de treburi domestice, Ce trebaluim zilnic pe-acasa
roxanica10
post May 17 2008, 01:16 PM
Post #71





Musafir






Da...si eu trebuie sa fac treaba asta cu sifonierul.
Pana una alta ma bucur c-am reusit sa dam cuiva frigiderul si congelatorul vechi. Asa ca s-a mai facut ceva loc prin casa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 17 2008, 01:21 PM
Post #72





Musafir






Eu am inceput sapt trecuta pasul 1 in actiunea sifonierul : adica am scos tot din dulap si le-am lasat insirate pe pat sau pe unde s-a nimerit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Si asa au stat toata sapt ca nu am mai avut vreme si nervi sa le aranjez. Sper ca azi o dovedesc cu ele ca deja mi-e mai mare jena (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 17 2008, 01:29 PM
Post #73





Musafir






Sa vezi cum stau la mine rufele pe un geamantan pe care-l am in dormitor. N-apuc sa le impaturesc cand le iau de pe sarma, asa ca le arunc pe unde apuc. Nu-mi vine sa cred ca-s asa de dezordonata....si desi mi-e greu sa recunosc, nu-s in stare sa intretin luna, un apartament de 3 camere. Ma depasesc treburile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post May 17 2008, 03:47 PM
Post #74





Musafir






roxanica, nu esti singura. (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
de cand sunt la casa nu fac fata nici eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 22 2008, 09:19 PM
Post #75


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



noi avem animalele astea p'aci, asa ca nu prea imi permit sa las hainele pe oriunde.. ca se culca pe ele :|
sunt atrase de haine, mai ales de cele negre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 23 2008, 09:48 AM
Post #76


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(angeldust @ May 17 2008, 02:21 PM) *
Eu am inceput sapt trecuta pasul 1 in actiunea sifonierul : adica am scos tot din dulap si le-am lasat insirate pe pat sau pe unde s-a nimerit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Si asa au stat toata sapt ca nu am mai avut vreme si nervi sa le aranjez. Sper ca azi o dovedesc cu ele ca deja mi-e mai mare jena (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)


Angel (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Deja incepusem sa ma simt prost citind topicul asta..

This post has been edited by sweet_girl: May 23 2008, 09:48 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vanillina_77
post May 23 2008, 01:18 PM
Post #77


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 227
Joined: 1-May 08
From: Brasov
Member No.: 3,777



Eu le fac pe cele multe sambata(adica maine (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) ).Iar in cursul saptamanii sunt un du-te-vino, asa ca nu am timp de prea multe....

Voi sunteti niste harnicute!...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post May 25 2008, 07:41 PM
Post #78





Musafir






Astazi am dezghetat congelatorul. De 2 ani de cand l-am cumparat nu a fost dezghetat nicoodata, si era p-acolo gheata ca la polul nord!
Am spalat rufe, uscat afara, udat gradina, mai urmeaza calcat de rufe mai tarziu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 1 2008, 12:58 PM
Post #79





Musafir






Abia am prima tura de rufe in masina, mai trebuie sa spal azi macar inca 3 (6 ar fi in total, vad eu cate reusesc) si vreau sa fac balconul azi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 1 2008, 02:45 PM
Post #80


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



noi anul trecut ne-am facut inca un dormitor si-o baie la subsol mai ramane de refacut camera familiala (asa e botezata aici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) si casa scarilor insa cu asta nu ma grabesc. Toate resturile de rigips si scanduri sint in garaj asta pe langa saci cu jucarii, niste cutii imense de plastic cu haine care nu incap nicaieri (cred ca le dau pur si simplu) iar garajul e si camara pt muraturi ...ce mai. e un cosmar! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Ieri i-am spus sotului meu sa se pregateasca psihic. in urmatoarele 2 saptamani maxim (!!) facem luna acolo.

Ieri am spalat vreo 2 randuri, oricum eu tin rufele din scurt. Mai putin cu pusul in dulapuri (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) nu stiu de ce dar urasc activitatea asta

off topic. de la curatenia de Paste manichiura mea nu si-a mai revenit (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) si-apoi daca tot ii bolnava inca putin abuz n-o sa se cunoasca
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 10:11 AM