IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Creme pentru contur ochi, Marci, rezultate, preturi, recomandari
tits_herbert
post Feb 5 2006, 08:28 PM
Post #1


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Fetelor recomandati-mi si mie o crema de ochi/gel, dar sa fie buna, sa am ochii luminosi, ca de riduri nu prea ma plang. Daca totusi utilizez o crema de ochi pentru riduri e prea curand, pentru ca la mine nu sunt vizibile decat foarte putin cele de expresie (rad mult :P )?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Feb 5 2006, 08:42 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



titsicu, eu am folosit pana acum gelul de la gerovital si mi s-a parut bunut si acum am crema de la elmiplant pentru conturul ochilor. e ok si asta. dar indiferent de crema am observat o chestie: la mine pielea din jurul ochilor arata f bine dupa o noapte dormita bine, asa cum trebuie.
dermatoloaga mi-a mai recomandat crema de ochi de la bioderma, dar e un pic mai scumpica si nu am reusit sa mi-o cumpar inca... :P poti sa mai incerci mierea. am auzit ca e foarte buna pentru o piele elasica si frumoasa. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 5 2006, 08:49 PM
Post #3


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Eu am mai utilizat tot felul de geluri bune de nimic, pentru ca tocmai asta au facut: nimic  :'( . Vreau ceva care sa faca diferenta, m-am gandit si la pret si cred ca pot sa trec de aceasta bariera financira care ma limiteaza :P. Daca imi cumpar ceva vreau sa fie bun, dar bun, nene :P .
Tu ce probleme ai la ochii, cearcanele? ca eu cu asta ma bat :P
Si uneori ii simt foarte obositi, dar asta poate fi trecut pe fondul orelor nesfarsite petrecute in fata calculatorului :fluierat: Dac vreuna din cremele pe care le utilizezi tu, te multumeste extrem vreau si eu, pentru ca vreau sa fiu incantata :-*

ps. Mereu un sfat bun de la ciresica dulcica ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Feb 5 2006, 08:54 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



nu ai pentru ce titsule. dar nici eu nu am descoperit crema minune. :(
ti-am zis, imi plac ochii mei f tare atunci cand dorm suficient si bine... dar am zis sa incerc o data crema de la bioderma de contur pentru ca au produse bune...  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 5 2006, 08:59 PM
Post #5


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



si eu mi-s fan bioderma de cand cu nebunia H20, dar vreau ceva testat, ca farmacistele pot sa-mi spuna ca imi regenereaza pielea, de mi-o face de bebel ca tot nu le cred. Asa sunt eu Toma necredinciosul :P
Trebuie sa fie pe aici cineva care sa ne lamureasca, acum nu putem sa dormim 12 ore pe zinoapte ca sa avem ochii minunati ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 6 2006, 01:20 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Fetele eu am incercat masaj (de 40 de ori circular pe fiecare ochi) cu ulei de migdale sau pur si simplu vitamina E. Cearcane, riduri ..se duc toate. Dar trebuie facut cu simt de raspundere cam vreo 2-3 saptamani pentru a vedea rezultatele.  :( Dar sincer la cearcanele mele!! Am avut un soc vazand cat de bine aratam dimineata. O fata fara cearcane este o minune... :'(
Ah. Pentru persoane cu ten gras (ca mine) masajul se face doar de 3 ori pe saptamana si se pune foarte putin ulei pe buricul degetelor (de fapt aratatoru).
Daar este munca suplimentara si la sfarsitul zilei vreau doar sa ma arunc in pat. Asa ca o sa incerc si eu crema de la Bioderma. Am incredere in produse. Hm...mai intai. Cat de scumpa este?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diotima
post Feb 6 2006, 03:24 PM
Post #7


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 239
Joined: 17-December 05
From: Grecia
Member No.: 113



Aurelia, cand spui vitamina E, e in forma lichida? Uleiul de migdale de unde se poate procura?  :-*
Tits, auzisem ca exista o crema la Clinique care da luminozitate, dar nu mai stiu daca e doar de ochi sau de fata. Stiuc ca is cam scumpe, dar poti intreba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 6 2006, 03:38 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu am acum de la l'occitane - immortele eye balm dar nu mi se pare ca face ceva. next vreau sa incerc de la clarins eye contour gel, ma impac bine cu produsele lor in general iar momentan nu am nevoie de ceva anti-rid ci doar pentru luminozitate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 6 2006, 03:40 PM
Post #9


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Folosesc vitamina E uleioasa. O gasesti la orice farmacie. Iar uleiul de migdale este posibil sa il gasesti la plafar sau farmacie. Trebuie spus ca are un miros mai de ..."bucatarie". A amidon sau cartofi..ciudat. Dar ce nu fac femeile pentru frumusete! :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 6 2006, 06:44 PM
Post #10


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Monicutza si pe mine tare m-au tentat produsele l'occitane ca tare bine arata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:30 PM