IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Situatie de criza: cand femeia nu-i acasa, barbatu`... sta la masa!, sunt dezamagita.....
geta26
post May 24 2008, 07:16 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 21-January 07
Member No.: 1,076



Buna, am decis sa scriu acest topic pt sunt socata, as vrea niste pareri..........am aflat ieri de la mama ca acum 2 saptamani cand am fost in delegatie ca prietenul meu care s-a mutat in ap. meu(locuim doar noi doi) a adus pe cineva in apartament.
Mama mea a facut aceasta constatare pt ca dimineata cand a venit sa faca curatenie a gasit 2 farfuri, 2 furculite, ...tacamurile italiene ...aranjate frumos... s-a abtinut insa pana la urma mi a spus.
Initial am zis ca asa e el mai neglijent, ca poate a pus din greseala mai multe pe masa, dar totusi vorbim de mama mea care are 58 de ani si e trecuta prin viata in plus ea sigur imi doreste binele.
I-am spus prietenului meu, si mi a spus ca a mancat de 2 ori, s-a suparat si a plecat de acasa, sincer daca nu avea antecedente(acum 2 ani), si nu ma insela la inceputul relatiei ns. as fi avut mai multa incredere, faptul ca a plecat ma face sa cred ca este vinovat !
Sunt f suparata si nu imi vine sa cred ca ar fi putut sa aduca pe alta in patul ns.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 24 2008, 07:32 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



...deci intrebarea ta care ar fi? daca te-a inselat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geta26
post May 24 2008, 07:38 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 21-January 07
Member No.: 1,076



QUOTE(Maàt @ May 24 2008, 08:32 PM) *
...deci intrebarea ta care ar fi? daca te-a inselat?

cred ca da.....poate si alte persoane care citesc au mai avut situatii de genul asta, sau cum ati reactiona unii dintre voi in cazul acesta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 24 2008, 07:44 PM
Post #4


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Nu cunosc vreun barbat care sa-si aranjeze masa pentru cina luata solo si sa puna si doua tacamuri pe deasupra. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 24 2008, 11:41 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Imi pare rau, insa nici un barbat nu scoate "tacimurile a` bune" cind maninca sigur. Si in nici un caz in "dublu exemplar". Ce e cu adevarat comportament magaresc e ca te crede atit de naiva incit sa "inghiti" orice gogosi infuriale. Pacat (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

A trecut la un moment dat in viata prin asa ceva: am dat ultimatum: ori in car,ori in caruta. Sfaturi in cazuri de-astea e greu de dat, dar mai greu e sa treci prin asa ceva. Daca crezi ca merita s alupti pentru dragostea ta, nu te da batuta. Daca insa s-au adubat prea multe , trimite-l de unde a venit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 25 2008, 01:12 AM
Post #6





Musafir






Mie mi se pare sincer o exagerare uriasa sa ajungi de la faptul ca erau doua tacamuri pe masa la faptul ca te-a inselat.
Mie mi se intampla frecvent sa am nu cate doua ci si cate 4 farfurii murdare fiecare cu tacamurile aferente pur si simplu pentru ca mi-e lene sa le spal dupa ce mananc.
Iar daca a scos tacamurile "ale bune" e poate pentru ca a profitat de moment sa se razbune, in cazul in care tu nu ii dadeai sa manance niciodata din ele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si-o fi zis "ha! acu nu-i acasa si nu poate urla la mine, ia sa manc cu tacamurile italiene (ce-o mai fi insemnand si asta ca nu ma pricep)"
Posibilitati sunt destule, eu nu m-as pripi cu concluzii.
In orice caz, daca a adus pe cineva la voi acasa si a catadicsit sa o puna si la masa inainte sa faca sex nebun pe canapeaua voastra, nu poate fi decat cineva pe care cunoaste de multa vreme si cu care se simte suficient de confortabil. Ca nu iei una de pe strada si o aduci in casa la nevasta-ta si de stresat ce esti o pui sa si gateasca ceva, dupa care lasi farfuriile exact asa sa le gaseasca mama soacra.

Iar faptul ca a plecat nu prea are legatura cu vinovatia lui, ci are probabil mai mult legatura cu felul in care ai pus tu problema. Ca daca ai inceput sa urli si sa ii strigi tot felu de chestii si el se stia nevinovat si-o fi zis "Da cum isi permite? Ia sa o las eu pe a crizata sa se linisteasca si dupa ce ii vin mintile la cap poate mai discutam".

Sau...poate ca te-a inselat :| God only knows...globul de cristal nu imi mai functioneaza la ora asta tarzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post May 25 2008, 09:37 AM
Post #7





Musafir






Un barbat care inseala in locuinta in care traieste cu iubita are grija sa nu lase semne. Si mai ales daca stia ca vine mama soacra avea grija sa nu lase urme! Noi ii credem pe barbati neglijenti dar nu sunt deloc asa.

Cum este relatia ta? Ai si alte banuieli ca nu ti-ar fi loial?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post May 26 2008, 03:11 PM
Post #8


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



pai din cate imi dau seama sunt 3 situatii:

1) nu te-a inselat si este alta explicatie
2) este un idiot pt ca nu a fost in stare sa stearga urmele
3) este un magar pentru ca nu a vrut sa le stearga.


sa fim seriosi. oricine era atent sa spele farfuriile, iar o femeie dupa o seara petrecuta impreuna le spala chiar ea. iti spun din experienta mea ca ori de cate ori am petrecut timpul asa nu am spalat eu singur vasele. ei bine, poate doar pe cele de la micul dejun le-am spalat. in al doilea rand vezi si tu ce a mancat. de obicei inainte de sex nu se mananca mancaruri grele. poate ai si tu ceva de gasit in asta nu?

E-learn: asta imi da ideea ca trebuie sa retrag mamei si soacrei cheia de la apartament cand o sa ma casatoresc.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 26 2008, 03:32 PM
Post #9





Musafir






e greu de spus daca te a inselat sau nu
eu una nu as fi facut scandal mai ales daca m a inselat odata in trecut , eu sunt de parere ca omul care greseste prima data o face si a doua oara ca peste 5 sau 15 ani dar tot o face din pacate si clar n ar mai fi ca la inceput as ierta dar n as uita , never
eu cred ca e cineva cunoascut poate o cunoasti chiar tu , o prietena care daca e vazuta la tine in casa sa aibe motive ca te cauta pe tine .
te inteleg ca nu vrei sa mai treci prin asa ceva , eu as incepe cercetarile si daca e adev l as lasa draku

This post has been edited by LostWhispers: May 26 2008, 03:33 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 26 2008, 06:06 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



Inclin sa-i dat dreaptate lui Angel. E posibil doar sa se fi rasfatat si el in tacamurile "bune", si sa nu fi vrut sa le spele atunci. Asa fac si eu. In plus, nu cred ca ar fi fost chiar atat de aiurit incat sa fi lasat vasele aiurea daca stia ca mama ta va veni p-acolo.
Nu incerc sa-i iau apararea, ca cine stie...pana la urma.
In acelasi timp, gandeste-te ce fel de femeie ar fi venit la el fara sa constate ca in apartamentul ala mai traieste o femeie (adica tu). O femeie pe care chipurile ar fi respectat-o (vase de lux), nu ar fi invitat-o sa se culce in patul altei femei. Lucrurile sunt cam aiurea....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 12:27 PM