IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cearcane
Diana.
post May 20 2006, 04:58 PM
Post #21


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/floricele.gif) Bine ai venit la noi, A_lady! Sedere placuta si la buna recitire !:welcome:
Doamna Mirela Vescan, make-up artist Rimmel London ne-a "vindut" niste ponturi in ceea ce priveste cearcanele:
Mirela Vescan iti raspunde la intrebari
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post May 20 2006, 06:41 PM
Post #22





Musafir






....si eu tot o incercanata (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) ....ah cearcanele astea batai de cap....le acoperi cu fond de ten cu anticearcan....stai cu castraveti,cartofi cruzi,ceai negru dar degeaba (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) ....

de aproape 2 luni folosesc o crema special pt cearcane de la lancome "hydra zen yeux...lancome paris" si vreau sa spun ca e minunata...la inceput nu am vazut mare diferenta dar acum (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) a inceput sa isi faca efectulu miraculos (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)


"sunt prea saraca sa imi permit ceva ieftin"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post May 20 2006, 07:54 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



o sa fac vara asta injectiile alea minune , pt cearcane... ce-o fi o fi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blanche
post Oct 19 2006, 10:41 AM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 48
Joined: 26-September 06
Member No.: 587



17 girl spune-mi si mie te rog unde anume se fac injectiile respective si da-mi cateva detalii ca ma intereseaza si pe mine. Ms
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinky_girl
post Apr 13 2007, 06:07 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 13-April 07
Member No.: 1,474



eu am folosit hylexin asta vara si din pacate nu am scapat de cearcane.acum sunt la fel ca inainte sa fol.asa ca....dupa mine acest produs nu este bun,desi eu cred ca depinde de persoana.pe el scrie ca e pt cearcane negre,eu nu am cearcane negre dar tot cred ca ar fi tb sa se vada o diferenta ....ma rog
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 2 2007, 06:18 AM
Post #26


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



foarte rar am cearcane...dar atunci cand am, imi pun 2 felii de castravete p oki si stau intinsa pana simt ca se absoarbe tot lichidul din el. face foarte bine si efectele sunt vizibile si in + , te simti mai fresh si privirea e mai agera
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 03:47 PM
Post #27


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mirela Vescan: Se spune ca daca o femeie s-ar masa 2 minute pe zi in jurul ochilor nu ar face riduri niciodata ». Indiferent de tipul de ten pe care-l are o femeie (uscat, gras, mixt, etc) pielea din jurul ochilor este intotdeauna sensibila si predispusa deshidratarii si formarii ridurilor. Fardul corector anticearcan este foarte bun, el fiind un fond de ten mai concentrat si mai emolient, insa este folosit mai mult pentru nivelarea estetica a diferentelor de pigment prezente in zona cearcanelor. Pentru a trata cu seriozitate zona ochilor ar trebui aplicate seara – alternativ- vitaminele A si E. Deasemenea, dimineata si seara pielea din jurul ochilor trebuie masta cu o crema grasa Aplicaţi pe ochi comprese calduţe cu infuzie din ceai de albastrele; seara, dupa o demachiere amanunţita, se vor aplica pe pleoape compresele calduţe timp de zece minute – pentru inceput o data la doua zile apoi se va rari tratamentul pana la o saptamana.


Prbolema mea e ca cearcanele mi-au ajuns pina la genunchi. Imi fac lista astazi de cumparaturi, arat oribil cu ele si nu e o solutie mascarea. I plus am citit ca si ficatul obosit si problemele a rinichi pot fi o cauza importanta...

Cine se duce la Sephora ma poate ajuta cu un hylexin? Ca ma indoiesc ca o gasesc la Craiova.

O sa il caut totusi astazi.

A, pentru exemplificare:
(IMG:http://i294.photobucket.com/albums/mm83/dmb_1973/cearcane2.jpg)

Cred ca fotografia e mai mult decit elocventa ca sa va dati seama cu ce ma confrunt. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Mar 30 2009, 07:04 PM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Di, si eu am cearcane urate si la mine mai sunt si ereditare. In plus mai am niste basicute galbui foarte marunte. Ma rog, m-am obisnuit cu situatia de atatia ani, dar nu sunt prea placute la vedere. La mine chiar numai cu anticearcan se rezolva. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 08:08 PM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu ma obisnuiesc deloc, parca mi-s batuta! Puncgutele mititele galbene si microlipoame. Se poate scapa de ele.
Kary, am luat Hydra Zen Yeux de la Lancôme, costa 173,40 lei la BB Colection. Am pus sa vad ce si cum, simt oarescum ca se string pielea. La mine in familie nu e nimeni cu cearcane. Am inceput sa iau si Liv52 - hepatoprotector- ForteLady, sa-ti dea Dumnezeu sanatate, oriunde ai fi!
Mi-am mai luat o crema de la Elmiplant care promite refacerea culorii - are abastrele, nalba si nu mai stiu ce.
Am luat si albastrele si vitamina K. Incep batalia. La ora 12 si jumatate cel tirziu vreau sa fiu in pat, sa prind macar 8 ore de somn. O sa caut si ceva pentru rinichi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 30 2009, 08:14 PM
Post #30


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Maat, te ajut eu daca ajung zilele astea pe la Sephora. Dar ma straduiesc.

Eu nu am probleme cu cearcanele dar de la plans si nervi mi se umfla foarte tare. Cred ca o sa incerc si eu tratamentul ala de la Vescan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:55 PM