IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daunatori: gindaci, soareci si alte chestii umblatoare generatoare de nervi, Metode de combatere a daunatorilor
divi2007
post Aug 21 2007, 09:54 PM
Post #31





Musafir






QUOTE(jolie @ Aug 21 2007, 06:00 PM) *
Eu am paianjeni, si am o superstitie..din camin adunata, cum ca nu ar fi bine sa omori paianjenii, pt ca ei inseamna "veste buna". Asa ca e fericire mare pe ei.... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Bine ca daca s-ar ingrosa treaba...cred ca as lua masuri!



si eu am superstitia asta si nu cred ca voi scapa curand de ea , eu nu ii omor pt ca cica ti se intampla ceva rau daca faci asta (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Aug 21 2007, 10:32 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



divi, clar superstitia mea e mai frumoasa.... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 21 2007, 10:57 PM
Post #33


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Divi, s-ar putea sa ti se intample ceva rau, in cazul in care nu ii omori, nu invers..(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Aug 22 2007, 05:18 PM
Post #34





Musafir






mai ales daca e vaduva neagra (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adina31cora
post Jul 18 2008, 09:32 PM
Post #35


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 18-July 08
Member No.: 4,288



cum pot scapa de milioanele de purici

(IMG:style_emoticons/default/crying.gif) imi vine sa strig
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 19 2008, 08:54 AM
Post #36


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Adina, incearca cu fiola de Regent pe care o iei de la o farmacie vet sau de la petshop.
Evident, trebuie dereticat si scuturat tot de prin casa, dupa care amesteci solutia cu apa si spray-ezi covorul sau speli pe jos ( (IMG:style_emoticons/default/secret.gif) cu mult sarg pe la colturi). Daca problemele sunt in zona patului, poti da cu solutia, doar pe dedesubt.
Neaparat mare atentie daca ai vreun animalut prin casa sa nu intre in contact cu suprafetele umezite de solutie!

Cand lucrezi cu solutia, foloseste manusi de menaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jul 19 2008, 10:48 AM
Post #37


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



milioanele de pureci de unde?

pe mine aici ma viziteaza niste specimene de gandaci, sa mor de nu 3 cm. in bucatarie apar, dar nu in fiecare zi.
eu am ajuns la concluzia ca vin pe scurgerea de la chiuveta, sau de afara, pentru ca nu am nici o gaura prin pereti.
oricum intr-o seara cand am venit io mai tarziu acasa, am intrat in scara, am aprins lumina,si i-am vazut la subsol cum s-au imprastiat. erau multi frateee... multi si puternici!! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
si dat fiind aptul ca locuiesc cu mine ci in subsol, cand ii vad le dau cu papucul incap(pentru ca e foarte bine definit dat fiind faptul ca e mare), si-l astept pe uramtorul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 19 2008, 10:52 AM
Post #38


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Albi, cand te saturi de vanatoare, incearca aceiasi solutie. Functioneaza de minune si pe gandaci. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jul 19 2008, 11:02 AM
Post #39


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



aici e vb si de probleme administrative. colegii sunt atat de zgariciti, ca ar prefera sa-i mananca gandacii decat sa cumpere ceva ca sa-i extermine. si ionu-s mama ranitilor aici ca sa cumpar io de una singura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 19 2008, 11:08 AM
Post #40


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) In Romania pretul unei fiole e de 1 euro. Ma gandesc ca nu trebuie sa difere mult pretul de al o tara UE la alta. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Cheltuilala merita ca nu mai vezi taratoarele umblandu-ti prin bucatarie. (IMG:style_emoticons/default/crazy28.gif)

(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) oricum daca te decizi, trebuie sa-l folosesti cu mare grija. Uite ce scrie pe un site romanesc.
Nota:
Este toxic pentru albine

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:31 PM