IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce carti ai mai cumparat?, Topic de laudat si recomandat carti, NU MAGAZINE VIRTUALE!
pescarush
post Feb 23 2008, 03:26 PM
Post #31





Musafir






kalua, si fiu-meu era indragostit de Cornelia Funke. a cam citit tot ce a aparut scris de ea. bine, ca el devoreaza cam tot ce se numeste carte si ii ajunge in mana. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Mar 13 2008, 10:56 PM
Post #32





Musafir






Din colectia Cotidianul:
Chinua Achebe, O lume care se destrama
Lars Saabye Christiensen, Beatles
Claire Castillon, Insecta
Annelies Verbeke, Dormi!
Ceea ce mi se pare inedit la aceste alegeri ale editurii e caleidoscopul de scriituri apartinand unor nationalitati foarte diferite pe panoul geografic. Plaja de lectura are paliere diversificate, sciitorii sunt fie clasici-moderni, fie contemporani si in ascensiune, cu carti transformate in scenarii de film, cu o proza a cotidianului specific unui colt de lume, fie el in tumultul abdicarii de la fumat intr-o tara a vitrinelor cu oameni de vanzare, fie in rasculata Nigerie sau la furat de cai intr-un peisaj mie atat de putin familiar, al fiordurilor nordice. Traducerile sunt foarte reusite, mai ales ca originalele in neerlandeza, finlandeza etc. sunt greu accesibile. Placerea textului, ineditul lecturii. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 13 2008, 11:15 PM
Post #33





Musafir






Mi-ai facut pofta de cartile astea, walpu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Mar 19 2008, 09:59 PM
Post #34





Musafir






Aiobheann Sweeney, Printre altele m-am apucat de fumat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Mar 20 2008, 09:58 AM
Post #35


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Cartea aia cu Confesiunile unei neveste lenese tre' sa mi-o iau si eu numa' ce-am vazut coperta si imi place tare, l-a fel de mult urasc si eu fierul de calcat.
O sa caut si eu daca nu-i prea tarziu cartiel Dianei Vulpescu doar Arta conversatiei am citit-o si mi-a placut a lot.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Mar 20 2008, 11:27 AM
Post #36


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(misssn7 @ Mar 20 2008, 09:58 AM) *
Cartea aia cu Confesiunile unei neveste lenese tre' sa mi-o iau si eu numa' ce-am vazut coperta si imi place tare, l-a fel de mult urasc si eu fierul de calcat.
O sa caut si eu daca nu-i prea tarziu cartiel Dianei Vulpescu doar Arta conversatiei am citit-o si mi-a placut a lot.

Cartea aia cu Confesiunile unei neveste lenese tre' sa mi-o iau si eu numa' ce-am vazut coperta si imi place tare, l-a fel de mult urasc si eu fierul de calcat.
O sa caut si eu daca nu-i prea tarziu cartile Ileanei Vulpescu doar Arta conversatiei am citit-o si mi-a placut a lot.


E tare rau cartea. Am terminat-o acu 2 zile. Oi fi vazut coperta la mine in metrou? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Eu ma chinui sa fac rost de Arta conversatiei, dar nu o gasesc nicaieri...Chiar merita citita?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 20 2008, 12:02 PM
Post #37





Musafir






Eu n-am reusit sa duc 'Arta conversatiei' la bun sfarsit. N-a fost pe placul meu.
Nimphe, Miss e din Bv...asa ca nu prea are cum sa vada coperta prin metrou (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 23 2008, 09:39 PM
Post #38





Musafir






Am cumparat 'Albastru pur' de Tracy Chevalier. M-apuc acusica s-o rasfoiesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Mar 23 2008, 10:09 PM
Post #39


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Nimphe am cautat si eu la noi cartile Ileanei Vulpescu si doar Jurnalul fericirii era.
Maine sper sa ajung la librarie sa imi iau Confesiunile unei neveste lenese desi al meu sot mi-a zis ca nu-mi trebuie ca e ca si cum as fii citit-o (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .Am citit un pic din ea sambata cand veneam de la aerobic am intrat la o librarie din drum si i-am luat o carte fiica-mii si am vrut sa mi-o iau si nu-mi ajungeau banii mai imi trebuia 1 leu si n-aveam nici card-ul la mine, mi-a pus-o deoparte acu tre' sa ajung la librarie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Mar 25 2008, 07:27 PM
Post #40


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Pana la urma am ajuns la libarie si mi-am luat Confesiunile..., ma apuc s-o citesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th May 2024 - 07:28 AM