IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce nume v-ar placea sa aiba copiii vostri?, Nume de copii
claudia_electra
post Mar 5 2009, 01:10 PM
Post #21


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



QUOTE(kalua @ Mar 5 2009, 10:32 AM) *
Cristina, mie imi place Paula. Si mi se pare ca s-ar potrivi de minune un nume care nu contine litera "R" pentru ca numele de familie contine deja 2R si mai ales la inceput, tr-ul ala e tare la pronuntie.


Dar ce are litera R (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) ? Fetita mea o sa aiba 4 de R in nume (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Cred ca va fi tare haios pana invata sa pronunte (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CristinaU
post Mar 5 2009, 01:19 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 23
Joined: 26-February 09
Member No.: 5,956



mandrul tatic o sa fie tare fericit sa auda parerile voastreasta e daca nu gasesc o varianta satisfacatoare o sa ramanem la Paula....sa spun adevarul a inceput sa-mi sune si mie un pic mai bine pe masura ce dezbateam cu el...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 5 2009, 02:16 PM
Post #23





Musafir






r-urile si s-urile fac ca un cuvant sa nu curga lin. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Pe mine m-ar deranja la ureche un nume de genul Ruxandra Trandafir, cu toate ca prenumele si numele in sine imi plac chiar mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 5 2009, 03:46 PM
Post #24





Musafir






Si mie imi place mult Paula.
Si imi mai plac: Ariana, Sandra (care nu merge cu Trandafir, totusi (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ), Carla, Delia, Ana si ar mai fi, dar nu-mi vin in minte acum. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Mar 5 2009, 04:40 PM
Post #25


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Si mie imi place Paula.

Imi mai plac: Dora, Ioana, Mara, Carmen, Anca, Iulia, Zora, Daria, Teodora

Pe baietelul prietenei mele il cheama Felix-Hunor, un nume german de la tata si unul maghiar de la mama, s-au gandit mult cum sa-l numeasca, pentru ca a fost destul de greu de gasit un nume care sa sune cat de cat bine si in germana si ungureste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Mar 5 2009, 05:07 PM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



QUOTE(kalua @ Mar 5 2009, 01:16 PM) *
r-urile si s-urile fac ca un cuvant sa nu curga lin. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Pe mine m-ar deranja la ureche un nume de genul Ruxandra Trandafir, cu toate ca prenumele si numele in sine imi plac chiar mult.


Eh tough luck pe fii-mea!

Pentru fetite mie imi mai plac mult Ingrid, Evelyn, Emilia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 5 2009, 05:45 PM
Post #27





Musafir






Claudia cum o sa o cheme pe fetita ta? Poate ai spus pe undeva dar nu am fost pe faza...

Eu daca o sa am fetita o sa o cheme Carla Sofia sau Ana Sofia, dar la cat ma sucesc eu pana o sa am copil cine stie ce nume ii voi da...Daca o sa fie baiat nu stiu inca...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Mar 5 2009, 06:14 PM
Post #28


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Carla (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ...pentru numele de sfant inca ne mai gandim. Oricum sarmana are 2 nume de familie deci va iesi ceva luuuung.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 5 2009, 06:23 PM
Post #29





Musafir






Clau (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) las-o mama, ca-i ajunge un nume, daca are 2 de familie. Copiii mei, la fel, au 2 nume de familie, asa ca le-am pus doar un prenume la fiecare, ca destul trouble am eu cu 2 prenume si 2 nume de familie. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Problema le mine deriva mai mult din faptul ca eu de fapt imi folosesc al 2-lea prenume (asa m-au strigat de mica) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) asa ca-ti dai seama cum se uita toti la mine cand le spun ca nu ala e primul nume, aka ceva de genul (IMG:style_emoticons/default/debile.gif)

This post has been edited by pescarush: Mar 5 2009, 06:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 5 2009, 06:24 PM
Post #30





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Eu ma gandeam ca numa' prenumele are 4 r si stateam acum si ma gandeam oare ce nume ciudat si excentric va avea fetita ta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:06 AM