IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> V-ati ales bine meseria?, unde ai ajuns versus unde ai fi vrut sa ajungi...
anda25
post Nov 10 2010, 09:01 AM
Post #41





Musafir






Cred ca in primul rand trebuie sa iti placa ceea ce faci. In prezent este mai difici, termini facultatea si nu iti gasesti de lucru, dar trebuie sa ai rabdare si sa cauti alte domenii care iti plac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tree
post Jul 25 2011, 04:12 PM
Post #42


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 25-July 11
Member No.: 10,449



Da, buna intrebare. Si eu am terminat design,arta. Prima data am visat ca dupa facultate o sa am un job bun in acest domeniu.
Si sa nu faceti niciodata pasul ce am facut eu; Am avut un job bun timp de 2 ani in administratie si am lasat ca am vrut in domeniu unde am fost numai 3 luni m-au pacalit. Dupa acea iarasi am gasit un job de birou cu acte. Doar era acolo ca am lasat creatia si am primit o oferta de la o firma tot in domeniul design am fost angajat acolo un an de zile doar nu am fost atenta cand am fost la interviu pt ca firma deja nu mergea si avea si datorii si in ianuarie am ramas fara.
Deci am avut doua joburi destul de ok si am aruncat pt domeniu pt meseria ce am invatat la facultate.
Eu zic ca sa nu faceti daca aveti un loc de munca destul de ok dupa facultate sa ramaneti acolo.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 8 2011, 01:49 PM
Post #43


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Pot spune ca nu fac ceea ce imi place. Am terminat finante pentru ca am crezut ca e ceva de viitor, dar nu imi palce mai deloc domeniul asta. Mi-ar fi placut mult sa lucrez cu animalele, sa fiu medic veterinar sau, ma rog, in domeniu, dar n-a fost sa fie. N-am fost inspirata cand mi-am ales facultatea.

This post has been edited by Lyssuk: Aug 8 2011, 01:50 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mincu
post Aug 10 2011, 11:55 AM
Post #44


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 4-August 11
Member No.: 10,483



Intrebare pentru cele care lucreaza din pasiune: cum iti dai seama ca aia chiar e chestia pe care o sa o faci toata viata? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (sau ai putea sa o faci). Intreb - se intampla sa ti se para ca iti place ceva dar dupa o vreme sa iti dai seama ca de fapt a fost un foc de paie? Cum diferentiezi adevarata pasiune de cele de moment, "de tinerete" etc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZborLiber
post Nov 10 2011, 10:23 PM
Post #45


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 10-November 11
From: Maine, azi va fi ieri.
Member No.: 10,765



Ador ceea ce fac, daca nu imi placea nu mai faceam ceea ce fac la ora actuala. E extrem de greu, dar in acelasi timp e extrem de frumos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marina211
post Nov 18 2011, 01:25 AM
Post #46


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 18-November 11
Member No.: 10,789



conteaza sa iti placa ce faci, nu intodeauna gasesti jobul ideal (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 09:44 AM