IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cum sa imi gasesc un loc de munca, somera
ciucinica
post May 10 2007, 12:34 PM
Post #1





Musafir






mi-am dat demisia in noiembrie pentru ca nu mai rezistam....este mai si nu mi-am gasit ceva de munca...DISPER!!
ce sa fac? Am fost la 'n' interviuri si chiar daca am experienta, studii, si nu-s chiar batuta in cap sa refuz chiar tot,,,nu stiu ce sa ma mai fac. Stresez tot in jurul meu, stau si in chirie si trebuie sa platesc, noroc ca sotul are un serviciu superb si ne descurcam...intradevar nu ca inainte cand ne permiteam orice..

Nu incetez sa sper ca e ceva si pentru mine pus deoparte..

vreun sfat??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 10 2007, 12:55 PM
Post #2





Musafir






Pai ce pregatire ai? Ce ai mai lucrat pana acum? Ce nu a mers la fostul loc de munca de ti-ai dat demisia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post May 10 2007, 02:05 PM
Post #3





Musafir






in ce oras esti?
actualizeaza cv-ul si vezi sa fie corect facut (nici prea multa literatura, nici prea "Sec"), incearca sa iti dai seama unde gresesti de nu te aleg angajatorii pe tine...
in ce domeniu iti cauti de munca?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 10 2007, 03:58 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Capsunico, bine ai revenit la noi!
Arunca o privire la:Greseli de evitat cand aplicati un CV pentru un job, ... ca sa nu va ardeti...:CLICK!
si la:
Locuri de munca:click!
Daca eviti greselile pe care le fac cei mai multi, iti sporesti sansele considerabil!
Mult succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post May 27 2007, 04:42 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



fara sa stiu am reactionat asemanator cu exemplele date din articolul "locuri de munca".eu am cv-ul actualizat pe un site si ma trezesc intr-o zii ca primesc un e-mail sa ma prezint la un interviu pt un post de conducere la o anumita firma,dar nu am dat nici o importanta,dupa vreo 2 zile ma suna si imi explica si ii refuz,si imi spun sa ma mai gandesc k nu stiu ce pierd si eu le raspund k nu ma intereseaza. si pe 17 iunie ar fii trebuit sa aiba loc interviul,ieri ma suna si imi zic daca vreau sa ma prezint pe 29-30 iunie la cursuri in buc. si i-am refuzat si a inceput sa-mi zik k imi platesc facultatea,dar dupa ce termin sa lucrezi la ei 10 ani.normal k i-am refuzat.

si eu cred k au rezultate exemplele date din acest articol. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oliviana
post Jun 10 2007, 07:17 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 4-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,581



QUOTE(katy87 @ May 27 2007, 05:42 PM) *
fara sa stiu am reactionat asemanator cu exemplele date din articolul "locuri de munca".eu am cv-ul actualizat pe un site si ma trezesc intr-o zii ca primesc un e-mail sa ma prezint la un interviu pt un post de conducere la o anumita firma,dar nu am dat nici o importanta,dupa vreo 2 zile ma suna si imi explica si ii refuz,si imi spun sa ma mai gandesc k nu stiu ce pierd si eu le raspund k nu ma intereseaza. si pe 17 iunie ar fii trebuit sa aiba loc interviul,ieri ma suna si imi zic daca vreau sa ma prezint pe 29-30 iunie la cursuri in buc. si i-am refuzat si a inceput sa-mi zik k imi platesc facultatea,dar dupa ce termin sa lucrezi la ei 10 ani.normal k i-am refuzat.

si eu cred k au rezultate exemplele date din acest articol. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


Nu am inteles in ce oras stai. Oricum sper ca ai urmat calea clasica cu anunturile din ziar si apoi cu cele electronice. Ai grija, sa nu faci ca mine, adica sa nu trimiti un anunt pe la ziare, ca te suna toti obedatii. Crede-ma am primit atitea telefoane, dar nu era nimic serios, asa ca am retras anuntul din ziar. Si cautam doar un job part time. Cu facultatea incearca sa te transferi in buc. Poate mai gasesti un job bun aici si este pacat sa il pierzi. Multa bafta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Jun 12 2007, 11:31 AM
Post #7


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



salut eu am 17 ani si as vrea acuma in vacanta de vara sa lucrez si eu ceva..ca acasa ma plictisesc..ce credeti oare am vreo sansa?si unde s-ar putea sa ma primeasca?ma adaptez foarte usor la orice.ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jun 12 2007, 12:38 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Normal ca ai sanse! In alimentatie publica ai gasi imediat si e numai bun un post ca asta pe perioada verii...faci si tu niste banuti acolo...Daca te-ar lasa ai tai si ai avea cu cine sa mergi ai putea chiar la mare sa incerci sa lucrezi si asa ai imbina utilul cu placutul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Jun 12 2007, 01:09 PM
Post #9


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



QUOTE(Bacardi_Girl @ Jun 12 2007, 11:38 AM) *
Normal ca ai sanse! In alimentatie publica ai gasi imediat si e numai bun un post ca asta pe perioada verii...faci si tu niste banuti acolo...Daca te-ar lasa ai tai si ai avea cu cine sa mergi ai putea chiar la mare sa incerci sa lucrezi si asa ai imbina utilul cu placutul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Chiar azi vara am lucrat o zi ca ajutor de ospatar(il ajutam pe fratele meu,ca nu se simtea bine si era prima zi de munca acolo a lui)si sincer patroana a zis ca m-am descurcat.mersi de sfat am sa-mi cumpar piata si am sa ma uit acolo daca sunt asemenea posturi libere. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tree
post Jul 25 2011, 04:00 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 25-July 11
Member No.: 10,449



Salut!

Caut loc de munca de 7 luni si inca nu am gasit. Sunt disperata!
Fiecare luna pun anunt in ziar, caut si online...etc. Am fost la cateva interviuri primavara. Doar la unele firme nu au facut contract adica a vrut numai colaborare
si au fost firme unde nu era nici un angajat si am patit acest lucru anul trecut ca eram numai ei si firma in ianurie a dat faliment si am refuzat.
Nu stiu unde sa caut .Am cautat in domeniul grafica . Acuma am incept sa caut ceva lucru de birou ca am mai lucrat cu acte ......
(IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 09:24 AM