IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vreau un job part time
oliviana
post Jun 14 2007, 07:24 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 4-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,581



Buna fetelor, azi va deranjez cu o problema personala. Si anume vreau si eu sa mai lucrez citeva ore (4-5 ore) dupa amiaza. Problema este ca nu gasesc nimic care sa imi convina. Ca aptitudini stiu sa lucrez cu calculatorul, stiu limba engleza si cam atit. Ma puteti ajuta cu un sfat? Va rog mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jun 14 2007, 07:26 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



oliviana eu zic sa incerci pe un site de joburi.
nu stiu daca am voie sa zic nume aici,dar am vazut acolo o multime de oferte part timeacolo,mai ales pentru bucuresti!
bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oliviana
post Jun 14 2007, 07:33 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 4-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,581



QUOTE(pokemon @ Jun 14 2007, 08:26 PM) *
oliviana eu zic sa incerci pe un site de joburi.
nu stiu daca am voie sa zic nume aici,dar am vazut acolo o multime de oferte part timeacolo,mai ales pentru bucuresti!
bafta!

Mersi mult, dar pe mine ma intereseaza sfaturi cu privire la joburile cele mai accesibile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oliviana
post Jun 15 2007, 10:12 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 4-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,581



Nu stiu daca este locul potrivit pentru a trece acest subiect dar incerc. Stiu sa lucrez la calculator destul de bine, cunosc limba engleza si caut un job dupa amiaza. Astept sugestii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FluturasCuReacti...
post Jun 16 2007, 09:47 AM
Post #5


Mamuca crocodililor
*****

Group: Obsedat
Posts: 945
Joined: 4-May 07
From: Din floare in floare :)
Member No.: 1,584



incearca un call center. stiu ca acolo se lucreaza part-time si se plateste binisor...din cate stiu, trebuie sa ai cunostinte bune de limba straina (depinde de target), sa stii sa lucrezi in word si excel. o alta chestie care mi se pare interesanta ar fi o colaborare, ca sa-i zic asa, cu o firma care vinde diferite chestii pe net.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elodia
post Jun 18 2007, 04:23 PM
Post #6





Musafir






Oliviana, ai cumva vreo pasiune? Un domeniu despre care sa poti scrie 2-3 articole pe zi, in limba engleza, si in care sa fii permanent la curent cu noutatile mondiale? Cam ce suma ai vrea sa castigi pe luna? Cred ca ti-as putea da idei, sau chiar am putea sa colaboram daca vrei, dar mai scrie ceva detalii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ellucza
post Jun 19 2007, 09:39 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 19-June 07
Member No.: 1,827



daca stiti, va rog m-ar interesa ceva job la domiciliu...am avut un accident de masina si nu ma pot deplasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 19 2007, 09:57 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Manuela, bine ai venit la noi si multa sanatate!
(IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elodia
post Jun 19 2007, 09:57 PM
Post #9





Musafir






@Manuela: daca stii bine limba engleza si poti scrie despre un domeniu 2-3 articole pe zi (macar de luni pana vineri), cred ca te pot ajuta eu. O idee de domeniu ar fi nevoile persoanelor imobilizate la domiciliu si posibilitatile de satisfacere a lor. Sau ingrijirea florilor de apartament. Sau orice altceva la care te pricepi si iti place. Ideea este urmatoarea: cumparam un nume de domeniu, publicam articolele pe un site, il promovam (te invat eu cum), si castigam din reclame (stiu eu la ce programe sa ne inscriem).
Castigurile vor fi in functie de cat de interesante sunt articolele si cat de bine stim sa le promovam, ca sa avem cat mai multi vizitatori pe site.
Nu trebuie sa te deplasezi, ca de asta exista internet, ca sa putem tine legatura mai usor. Si eu lucrez de acasa si imi place mai mult decat sa ma duc sa stau 8 ore intr-un loc, plus sa pierd doua ore pe drum in fiecare zi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 19 2007, 09:58 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



elodia, siteurile nu se promoveaza peste noapte; explica-i fetei ca pina sa le vada google trece si jumatate de an, chiar daca s-a aplicat optimizare web pe ele, iar ca sa promovezi un site pe un segment care intr-adevar e productiv iti trebe bugete substantiale, mai ales daca ai target toata planeta (limba engleza)....
Si nu iti trebe orice fel de content, sa nu exgeram. Si mai spune ca pot trece si ani buni in care sa fie nevoie doar sa bagi bani si sa nu scoti nici o brinza. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Din net nu se scot bani peste noapte si fara investitii substantiale.
Ti-am vazut siteul cu sisteme de supraveghere si dupa aproape un an 9 vizitatori pe saptamina si nici unul venit din motoare de cautare (chiar, cum te-ai gindit sa promovezi articolele? pe forumuri nu tine la nesfirsit, adminii nu dorm!) in ultimele 48 de ore...
L-am vazut si pe cel de servicii si pentyru key-wordsurile importante nu te vad pe primele 5 pagini, mai departe nu ma uit...mai bine tac.

Retine insa , daca te-ai gindit ca aici o sa gasesti femei care nu stiu cu ce se maininca internetul, ai sa ai o mare surpriza.
Nu uita ca ai ajuns pe elady datorita serp-ului.
Fa un search pe google si vezi cine e in spatele elady si dupa aia mai vorbim... Pina una-alta primii care au facut ca firma seo sint proprietarii elady..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 07:20 AM