IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vreau un job part time
fortelady
post Jul 3 2007, 10:49 PM
Post #21





Musafir






felicitari pentru licenta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela55
post Jan 24 2008, 07:36 PM
Post #22





Musafir






Daca doriti un job part-time va dau o idee: inscrieti-va ca reprezentanti la o firma de produse cosmetice.
... restul e reclama...

This post has been edited by Maàt: Jan 24 2008, 07:41 PM
Reason for edit: PR=BAN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rfelicia
post Jan 28 2008, 06:54 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 5-December 07
Member No.: 2,782



QUOTE(Maàt @ Jun 19 2007, 10:58 PM) *
elodia, siteurile nu se promoveaza peste noapte; explica-i fetei ca pina sa le vada google trece si jumatate de an, chiar daca s-a aplicat optimizare web pe ele, iar ca sa promovezi un site pe un segment care intr-adevar e productiv iti trebe bugete substantiale, mai ales daca ai target toata planeta (limba engleza)....
Si nu iti trebe orice fel de content, sa nu exgeram. Si mai spune ca pot trece si ani buni in care sa fie nevoie doar sa bagi bani si sa nu scoti nici o brinza. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Din net nu se scot bani peste noapte si fara investitii substantiale.
Ti-am vazut siteul cu sisteme de supraveghere si dupa aproape un an 9 vizitatori pe saptamina si nici unul venit din motoare de cautare (chiar, cum te-ai gindit sa promovezi articolele? pe forumuri nu tine la nesfirsit, adminii nu dorm!) in ultimele 48 de ore...
L-am vazut si pe cel de servicii si pentyru key-wordsurile importante nu te vad pe primele 5 pagini, mai departe nu ma uit...mai bine tac.

Retine insa , daca te-ai gindit ca aici o sa gasesti femei care nu stiu cu ce se maininca internetul, ai sa ai o mare surpriza.
Nu uita ca ai ajuns pe elady datorita serp-ului.
Fa un search pe google si vezi cine e in spatele elady si dupa aia mai vorbim... Pina una-alta primii care au facut ca firma seo sint proprietarii elady..


Scuza-ma dar pot sa-ti spun ca google te roaga sa-ti pui pe coloana din dr si sa platesti la nr de clicuri... depinde prima pagina sau a doau pagina.. ca restul nu mai conteaza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 28 2008, 07:51 PM
Post #24


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dragut... cite siteuri ai facit si promovat dumneata?! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Dupa ce scrii mai sus, nici unul. Dupa faptul ca te-ai inscris pe un forum de femei doar ca sa promovezi un MLM, cred ca nu e cazul sa te aventurezi in marketingul online. Marketing online nu inseamna cont pe forum pentru PR. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Of, Doamne! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Stii dumneata care e diferenta intre PPC si CPI? Stii ce e ala ROI? Ai macar o vaga idee de ce inseamna SERP, trafic organic?
Te roaga Google? Google nu roaga pe nimeni (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Nu conteaza? Vai de capul meu, hai sa iti explic CIT si DE CE conteaza: functie de pozitionarea linkului cu ppc, pretul poate creste de 20 de ori.
Nu conteaza pagina? Doamne, ce frumos e sa iti dai cu parerea cind de fapt nu stii nimic. Peste 90% dintre utilizatorii de net NU trec de prima pagina cu rezultate.
Nu conteaza? La 2 dolari clickul, la 50 de clickuri pe zi (pe care ti le poate face doar concurenta de la IP-uri dinamice, fara sa fie depistata de sistemele google) inseamna 100 de dolari pe zi. O luna=3.000 de dolari din care TU NU CISTIGI NIMIC.
... CHIAR CA NU CONTEAZA (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

... Felicia, ramii la ce te pricepi, aici intri pe un teritoriu minat pentru cunostintele pe care le detii in prezent vis-a-vis- de subiectul marketing pe web.
Ia-o ca pe un sfat prietenesc, alaturi de invitatia de a nu mai ridica in slavi MLM ul pentru care lucrezi, ca sa nu fim nevoiti sa punem in aplicare prevederile regulamentului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jane_doe
post Apr 6 2008, 05:19 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 5-April 08
Member No.: 3,639



(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Ma tot gandesc de ceva vreme ce as putea face part time si fara contract. Deocamdata lucrez la o institutie publica unde bineinteles ca nu sunt platita suficient de bine incat sa imi permit sa vegetez, dar nici alta activitate remunerata nu pot desfasura, exista anumite prevederi referitoare la statutul functionarului public.Aveti vreo idee?Va rog sa o impartasiti cu mine. Va multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 6 2008, 05:28 PM
Post #26


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Ca orice om din tara asta care cotizeaza la bugetul de stat sunt socata de afirmatia ta ''lucrez la o institutie publica unde bineinteles ca nu sunt platita suficient de bine incat sa imi permit sa vegetez.'' (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Singurul sfat pe care ti l-as putea oferi e sa demisionezi si sa incerci macar o vreme lucru la privat. O sa ai probabil un salariu mai bun, dar si munca pe masura.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jane_doe
post Apr 7 2008, 06:09 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 5-April 08
Member No.: 3,639



QUOTE(Fanny @ Apr 6 2008, 06:28 PM) *
Ca orice om din tara asta care cotizeaza la bugetul de stat sunt socata de afirmatia ta ''lucrez la o institutie publica unde bineinteles ca nu sunt platita suficient de bine incat sa imi permit sa vegetez.'' (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Singurul sfat pe care ti l-as putea oferi e sa demisionezi si sa incerci macar o vreme lucru la privat. O sa ai probabil un salariu mai bun, dar si munca pe masura.


nu vad de ce te socheaza afirmatia mea, fiindca nu sunt singurul bugetar din tara nemultumit de salariu, tie 8 milioane iti ajung sa traiesti decent? i don't think so.din pacate, imi place ceea ce fac si colectivul, de-asta nu vreau sa demisionez. munca nu m-a speriat nicodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 7 2008, 06:29 PM
Post #28


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Scuza-ma, am recitit cu atentie si tind ca cred ca am inteles eu gresit fraza respectiva.

Ce spune legea functionarilor, mai exact? Nu-ti lasa niste portite?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 7 2008, 06:32 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Jane, cred ca Fanny e socata de faptul ca se cotizeaza asa mult la stat, iar salariile sunt foarte mici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 7 2008, 06:49 PM
Post #30


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Salariile la stat sunt mici in institutiile de stat, cel putin in primii ani. Dupa se mai adauga sporuri, dar la inceput castigul e durere. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Am fost eu zombilica si am inteles ca Jane isi permite sa vegeteze, cand ea spunea contrariul. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Nu ma intrebati cum am putut sa citesc cu totul altceva, nici eu nu-mi explic.

Jane-doe, scuze si (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 12:47 PM