IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ati cumpara haine online?
Diana.
post Jun 12 2008, 10:28 AM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... deci se impune publicarea nu numai a masurii... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) cred ca e musai sa fie puse dimensiunile hainei si in centimetri... ceea ce nu ar fi o problema. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Jun 12 2008, 10:41 AM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Rox, toti barbatii sunt nerabdatori la shopping. Dar eu merg singura sau cu 1-2 prietene.
Nu e obligatoriu sa mergi cu sotul (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 12 2008, 10:44 AM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cifrele de afaceri Quelle:
2005, anul infiintarii: 27.813.510.000 lei vechi - + 27 MILIARDE
2006: al doilea an: 253.749.980.000 (+ 253 MILIARDE!!!)
Crestere : de 9,3 ori!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jun 12 2008, 10:51 AM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



ATUNCI APUCA-TE DE TREABA!
Eu una astept cu mare interes.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 12 2008, 11:12 AM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In mod sigur, daca nu ar exista piata, nu ar fi avut atita vanzare: cifrele de afaceri si cresterea spun tot.
Pe piata de haine online exista un singur magazin online dragut, restul sint facute de neprofesionisti, siteurile arata jalnic, infioratpr, nu prezinta incredere... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jun 12 2008, 11:30 AM
Post #16


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Eu am cumparat deja haine de pe net si inca o sa mai cumpar. Important este sa fie un site de incredere (mai rar gasesti la noi asa ceva (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ), care sa ofere posibilitatea returnarii hainelor intr-un interval de x zile de la primirea coletului in cazul in care nu iti convin si care sa precizeze foarte clar masura. Te-ai gandit bine la afisarea dimensiunilor hainelor si in centimentri.

Daca ti-ai face un astfel de site, Maat, cred as fi tare incantata! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

PS: teo, aceeasi problema o are si mama mea. E teroare cand trebuie sa-si cumpere ceva, foarte greu isi gaseste marimea ei. Si nu e vreo batoza, dar nici slaba nu mai e. Eu nu stiu de ce la noi, la hainele dragute, nu se gasesc niciodata masuri mari, ca nu suntem frantuzoaice. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jun 12 2008, 11:35 AM
Post #17





Musafir






Di, hai sa-mi spun si eu parerea:

Nu am cumparat niciodata haine online pentru ca nu sunt convinsa ca-mi vor veni. De quelle am fost tentata de multe ori insa mi-am prins urechile in tablele lor de masuri (poate-s eu mai dumb, dar pe bune ca nu m-am descurcat). Asa ca am renuntat, desi lucrusoarele sunt frumusele. Daca ar exista un tabel logic si usor de inteles, cred ca m-as risca. Si muuuusai sa nu ajunga hainele la 2 luni dupa comdanda, cum se intampla la quelle (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif) .

Daca te hotarasti sa deschizi treaba asta, noi te sustinem si o sa-ti facem si vanzare, evident! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Jun 12 2008, 11:39 AM
Post #18





Musafir






Buna, eu una as cumpara haine , iar daca sunt multumita sigur voi revenii cu comenzi, marimea corespunde, calitate si etc, sa stii ca afacerea va merge. De ex din quelle nu am comandat, dar cine a facut-o a ramas dezamagita de calitate in primul rand si de marime, am inteles ca marimile nu corespund deloc. eu cand mi-am comandat din Franta si marimea a corespuns zic ca acum abia astept sa pot cumpara din nou..numai bani sa am:). Conteaza foarte mult sa fie totul bine pus la punct, iar reclama cea mai buna e din vorba in vorba. Chiar inainte sa intru pe site, vorbeam cu cineva din strainatate la o modalitate de a intra pe piata cu produs care inca nu se gaseste la noi si mi-a dat ca si tema de casa sa testez piata. Dar eu nu am avantajul tau cu internetul, asa ca iti doresc succes si nu renunta la idee.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 12 2008, 11:59 AM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce produs? Poate te pot ajuta eu. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Asa: experienta mea cu quelle: am comandat o haina din piele intoarsa, marimea mea: ar fi trebuit sa fie 42, dar 42 de la ei e un fel de 50 in realitate, a trebuit sa o returnez.
Pantofii sport comandati pentru barabata-miu, o pereche de puma, au ajuns la 3 luni de la comanda!!!! Marimea nu prea a corespuns, pentru ca l-au cam strins pina s-au lasat putin, pentru ca erau de piele si pielea cedeaza un pic...
Dintre hainele comandate pentru el, doar o singura geaca i-a venit ceva mai bine, restul ori le-am returnat, ori le-am facut cadou memrilor familiei mai "dezvoltati"...
Returnarea banilor a fost facuta dupa 2 luni de la trimiterea inapoi a produselor!
De-aia de la ei nu mai cumpar haine pentru mine nici moarta!

A, si sa nu va mai spun ce tevatura a fost cu banii, pentru ca nu am buletin de craiova ia banii sint returnati cu mandat postal, nu i-am putut ridica si pina mi-au ajuns in contul bancar a trecuit baba cu colaci...

Daca ne apucam si de afacerea asta noua, in mod sigur voi sti ce NU trebuie sa fac si in mod sigur o sa pun si plata online ca sa pot returna banii tot online, sa nu stea oomul tispe luni pina sa primeasca banii inapoi!
Plus, o sa fac si plata cu op din cont persoanl, pentru ca sint foarte multe persoane care au conturi bancare pe persoana fizica si ebanking si fac platile din contul curent stinda acasa la calculator; daca se returneaza produsul in stare buna (fara eticheta rupta, folosite, patate) sa pot face returnarea platii si sa ii ajunga banii in cont clientului in maxim 72 de ore (ca bancile nu lucreaza in week-end).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jun 12 2008, 12:07 PM
Post #20





Musafir






Diana, asta ar fi o treaba excelenta! Eu una sunt foarte multumita de strawberry, imi place ca acorda atentie clientului, n-am nimic sa le reprosez, asa ca, daca te apuci, ia ce-i mai bun de la fiecare si fii tu cea mai buna!
Si acum, ca sa vand castravezi gradinarului, daca ai nevoie de un site, anunta-ma (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 07:05 AM