IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> MLM-uri si tot ce tine de distributia produselor lor, Despre MLM -uri ca afacere proprie, NU pentru anunturi sau racolare de
angeldust
post Mar 30 2009, 10:31 AM
Post #1





Musafir






QUOTE(Maàt @ Mar 30 2009, 07:00 AM) *
Sorry, pentru mine produsele vindute prin MLM uri sint BANATE exact de-aia.
A fost o vreme cund mi-am cumparat produse de la avon d exemplu si nu am fost multumita.
Este o vreme cind indiferent unde ma duc, vreo 50% dintre cunostinte incearca ca imi bage pe git sa cumpar tot felul de chestii. Derergenti, cosmetice avom, mavon samd.
Iaca de-aia nu le mai suport! Daca vreau ceva, stiu unde si cum sa gasesc un reprezentant MLM, dar nu ma mai asfixiati!
Singura exceptie:oriflame.


(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Hai Di ca ai fost simpatica, io nu inteleg cum vine asta "nu mai suport nici un MLM, singura exceptie : Oriflame" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Nu vreau sa intru acum in polemici, dar mie Oriflame si Avon mi se par una si aceeasi mancare de peste. Ba parca avonu sunt oleaca mai bune si baga produse noi mai des. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 10:44 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai, mie mi s-a acrit. Unde ma duc , unde ma intorc, avoane si alte alea. Oriflemu` macar nu m-a stresat niciodata.
Ma urc in taxi, nenea incepe sa incerce sa vinda produse de la firma la care e Bia distibuitor.
El: "Da nu vreti niste detergent? E bun, foarte bun. Da` cosmetice nu vreti? Nevasta-mea face distributie".
Io: Dom`le, am pritenea distribuitare.'
El: "La noi ajung ma repede"
io" La dumnevoastra nu vin tot de la Bucuresti?
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ma duc la real, donsoarele hostese ma iau in primre si se tin de capul meu. Deschid televizorul, reclama la avoane. Ma duc la vecina, e o tipa acolo care vinde mavoane si se ia de mine. Ma duc la banca, o tipa de dupa mine: Vaaai, ce frumos miroase parfumul cu care v-ati dat. Daca va plac parfumurile, va dau numarul eu de telefon; eu distribui parfumuri de la mavoane!
Ma duc la magazinul de linga mine, una e cu taraba de mavoane intinsa, le exaspereaza pe fete.
Pe forum la un moment dat aparusera tispe useri distrbuitori...
Cum naiba sa ii mai suport???!?!?! Is la fel de enervanti ca spamerii!
BTW, anew-ul lor e naspa. Mi-au iesit bube in 2003 de la cremele lor. La fel cum mi-au iesit bube de la toate cremele L`Oreal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 30 2009, 11:01 AM
Post #3





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Groaznic Di, io nu am avut niciodata treaba cu MLM-urile in sensul ca nu m-o stresat nimeni ever, nuj cum de am scapat. O singura data un taximetrist iar asa vroia sa ma bage intr-un sistem (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Dar tin minte ca acum vreo 2 ani am vrut ceva de la Avon si abia abia am gasit un distribuitor, a trebuit sa caut ceva (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
La fel pentru Forever Living, a trebuit sa imi comand gelul de Aloe Vera prin mama unei prietene de la Arad ca aici chiar nu stiam pe nimeni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 11:11 AM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aaaa, for ever... O prietena... Vine cu iubitul la noi in vizita intr-o simbata, sa vedem un film si sa mincam pizza, ca doua cupluri tinere. Sa mai vorbim, noi, fetele,, baietii sa se joace un joc cumparat de dl maat si sa faca schimb de impresii la nu`s ce echipe de fotbal, masini, samd....
Iubitul prietenie mele a venit insa cu tot cu gentoiul de prezentare de la Forever, desi nu ii ceruse nimeni asa ceva. M-am simtit foarte prost, toata treaba fost complet de-aiurea, nu mai vorbea nimeni in afara de el, ii turuia gura de ne ametise.
Dl maat era exasperat, prietena mea se simtea prost... asa de naspa a fost si de agasant tipul, incit nu m-am putut abtine si l-am intrebat daca a venit sa petrecem frumos o seara impreuna sau sa-mi bage pe git chestii...
O alta vecina cu catel cu care ne intilnim des e distribuitoare la alt meleme,aloe vera. De cite ori ma vede incepe cu produsele ei minune si io nu stiu cum sa fug mai repede!
Bafta mea, oi fi avind moaca de fraiera!
Pe scurt: eu am parte de melemeuri de cel putin 3 ori pe saptamina, in diverse circumstante... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
A, uitasem!!! Femeia de serviciu de la blocul unde stau distribuie avoane la toata scara. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Cum ma vede, cum incepe, cum i-o tai!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 30 2009, 11:15 AM
Post #5





Musafir






Ahh stai ca mi-am amintit, ca o prietena de-a mea vindea si ea Amway intr-o vreme, si tot incerca sa imi bage pe gat diverse chestii, si intr-adevar era f penibil. Dar i-am retezat-o scurt de vreo 2 ori si nu m-a mai deranjat. Ca io sunt din aia care fac si misto de om daca vad ca incearca sa imi vanda cate ceva (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 11:17 AM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mie mi s-a acrit, de cite ori aud de vreun melemeu, fac eczme!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Mar 30 2009, 11:33 AM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Eu am distribuitoarea de avoane in casa, mica afacerista a familiei (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Cum ii vin cataloagele unul aterizeaza la mine! Mai comand asa...cate o oja ceva, sa-i fac si ei safteaua (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Cat despre Amway, aveam o tanti care ma suna la 2 saptamani sa-mi spuna ce a mai aparut, sa ma cheme la prezentari etc. Adevarul ca ma atrageau unelel produse, vitaminele in special, si sa scap de gura ei m-am inscris. Dar nu sa vand, ca nu sunt in stare sa vand nimic, ci sa-mi iau strict ce vreau, cand vreau. Faceam comenzille pe net, cu parola mea, cand vroiam. De fapt, a fost o singura comanda. Asa....Credeti ca am scapat de gura ei? Naaaah, ma suna la fel de des sa ma intrebe :Auzi, draga? Nu bagi si tu nimic in cos luna asta??? Adica avea acces sa vada ce comand eu si cand? Plus ca-mi cerea insitent numerele prietenelor mele sa le sune! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Cica sa adune nu stiu cate persoane sub mine sa ajung la nush'ce nivel si bla bla. Bineinteles ca n-am dat niciun numar de telefon, nu ma interesa niciun nivel, eu vroiam doar vitamine! Pentru ca asa te racoleaza...hai draga, fa-ti contul tau sa ti le iei cu discount. Si apoi te innebunesc sa le mai aduci persoane. Mi-am bagat picioarele rapid!

Maat, faza aia a fost penibila tare. Unii ajung atat de obsedati sa-si vada produsele incat depasesc orice limita! Imi pare rau pentru prietena ta, o sa ajunga sa-i fie teama sa-l mai mearga undeva cu tipul ala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 12:03 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Intre timp s-au despartit. Ea a plecat in strainatate si el s-a insurat cu o tipa urita si saracuta cu duhul, dar bine pozitionata datorita parintilor cu parale multe... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Sa-ti mai spun ca el terminase medicina si statea pe banii parintilor ca nu se angajase si ca nu luase rezidentiatul de 4 ani? (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 30 2009, 12:24 PM
Post #9


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Asta e discutie despre MLM sau despre barfe hazlii? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Lasa, Di, eu promit ca nu te stresez nici cand o sa mor de foame! (IMG:style_emoticons/default/kissing24.gif)
Di, iti verifici mesageria? (Intreb si eu (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Mar 30 2009, 04:35 PM
Post #10





Musafir






Maat, eu cred ca de ce te feresti mai tare, de aia tot trag la tine. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Pe mine nu m-a stresat nimeni niciodata cu MLM-uri. Intamplator mi-a picat in mana un catalog mavon, cum ii zici tu, si mi-am luat un spray de corp cu rodie si mango, miroase foarte placut. In rest, nu-mi plac produsele lor si nu-mi iau nimic.
Cred ca tu ai magnet la mlmisti. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 03:59 PM