IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Organizarea. Ce inseamna sa fii "sef"?
doinitza
post Mar 4 2013, 12:42 AM
Post #41


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 4-March 13
Member No.: 11,690



uni nu stiu semnificatia corecta a cuvantului sef , se afla in aceea pozitie si cred ca tot ce tine de "sefie" este sa dai ordine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
active-spam
post May 15 2014, 11:21 AM
Post #42


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 15-May 14
From: Bucuresti
Member No.: 12,444



Eu cred ca cel mai bine te implici intr-un singur job/post!

E foarte greu sa te poti implica total in 2 locuri!
(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Active SPAM

QUOTE(ella @ Feb 15 2006, 10:10 AM) *
am 2 joburi si implicit ma aflu intr-o dubla postura-de sef serv. (la o firma cu aproximativ 1000 angajati) si de dir. gen/act. princ. -la o alta firma. Cu toate astea nu imi pot permite sa dau sfaturi.
de ce?
pt ca fiecare afacere are particularitatile ei si ceea ce este valabil intr-o parte poate fi dezastruos in alta parte.
totusi, din experienta mea, importante sunt:
1.sistemul de relatii pe care ti-l formezi. de el depinde in foarte mare masura reusita afacerii;
2.oamenii din jurul tau. cu timpul inveti sa te inconjori de oameni care au experienta si cunostinte solide in domeniul in care firma ta isi desfasoara principala activitate. sunt destui oameni care intrunesc aceste conditii si care nu au "simtul afacerilor"
in plus, oricat de multe cunostinte ai tu descoperi ca timpul devine, cateodata, cel mai mare dusman al tau-nu le poti face pe toate si nici nu le poti stii pe toate.
3.cointeresarea (in special materiala) a angajatilor. obtinerea loialitatii lor care presupune timp si "compatibilitate" intre parti (ehhh ce cuvinte mari spun! :-X dar am atatea "experiente" la activ...)

dar cel mai important este, dupa mine, sa te bazezi in principal pe tine...nu pe ceilalti. chiar daca ii pui pe ceilalti sa gaseasca solutii la diferitele probleme care apar sa verifici intotdeauna si sa inveti sa nu te pierzi in amanunte inutile.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

a...si sa nu uitam de organizarea timpului. al propriului tau timp. astfel incat problemele sa nu ajunga sa te "copleseasca". recunosc ca am momente in care imi fierbe creierul incercand sa gasesc solutii (de foarte multe ori ma framant si in somn) si daca n-as fi fost o buna organizatoare (si modesta pe deasupra  (IMG:style_emoticons/default/hohote.gif) ) as fii clacat de "n" ori pana acum.  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OanaM
post Jun 29 2014, 03:06 PM
Post #43


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 29-June 14
Member No.: 12,503



Mereu mi-am dorit sa fiu propriul meu sef, sa imi indeplinesc singur visele si sa muncesc pentru acest lucru. Insa, functia de sef nu este tocmai usoara, de multe ori m-am lovit de diverse probleme financiare care poate la momentul respectiv mi-au ingreunat munca si mi-au pus bete in roate.

De curand, am avut nevoie de fonduri pentru a incepe o campanie de promovare a firmei mele, iar intamplarea a facut sa aflu ca firma care se ocupa de programul de salarii folosit de mine, si-a inscris aplicatia intr-o competitie nationala si cei care o voteaza pot castiga 10.000 euro. Nici nu am stat pe ganduri, mai ales ca folosesc de ceva timp programul si sunt foarte multumit de cum functioneaza, asa ca i-am votat pe cei de la Romanian Software si aplicatia lor Calculator de Venituri.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 12:59 PM