IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Prietenia Barbati - Femei: mit sau realitate
invisible
post Dec 9 2005, 09:19 PM
Post #1


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



Una din cele mai vechi teme pentru polemici :P
Exista prietenie adevarata (sincera si nonsexuala) intre barbati si femei? Si aici ma refer mai mult la segmentul 18-40 de ani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 9 2005, 09:31 PM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu nu cred ca exista asa ceva.Cel putin eu nu am avut nici un prieten(in sensul de amic).
Sa va povestesc despre 'prietenii' mei.
Inainte de a-l cunoaste pe actualul meu prieten,eram singura.Eram singura pentru ca nu voiam,imi placea libertatea,imi placea sa nu dau socoteala nimanui,imi placea sa pot avea amici-baieti fara ca cineva sa-mi faca scene de gelozie.
Si bineintele ma impacam f bine cu baietii.Aveam 3 prieteni f buni,cu care ieseam,ma plimbam,discutam absolut tot(nici ei nu aveau prietene).
Dupa ce l-am cunoscut pe actualul meu prieten,brusc relatia mea cu cei 3 s-a racit.Fiecare in parte,separat,fara stirea celorlati 2,mi-a propus sa ma despart de prietenul meu pt ca el nu ma merita,pt ca de fapt nici un barbat nu ma merita pe mine.Ca nu suporta sa ma vada cu el (erau si ei amici cu prietenul meu,inainte sa il cunosc eu).
Cand ii intrebam motivul imi spuneau ca ma iubesc ca pe o sora,si de-aia sunt gelosi.Eu le-am spus ca si eu tin la ei ca la niste frati,dar n-as avea nimic impotriva daca ei ar avea prietene,ba chiar m-as bucura si m-as intelege f bine cu ele.
Si..cu randul(evident din nou in secret) fiecare mi-a spus ca de fapt el ma iubea,si de-aia accepta prietenia mea,ca poate-poate..M-a socat faptul ca toti 3 deodata au facut asta!!!!
Unul dintre ei era mai mic cu un an,unul era de-o seama cu mine,si ultimule era cu 2 ani mai mare.
Am rupt prietenia cu ei,ei acum ma urasc.Desi au trecut aproape 4 ani de zile,ei cand ma vad pe strada nu ma saluta,si se uita urat(cand sunt toti 3),atunci cand vad numai unu,imediat vine langa mine si incepe sa se gudure ca un catelus.
De atunci nu am mai avut incredere in baieti si in prietenia lor..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 9 2005, 10:03 PM
Post #3





Musafir






Povestea asta seamana putin cu  "Miorita"  :D

On topic , nici eu nu cred in asa ceva , desi ma incapatanasem rau de tot intr-o vreme , acum recunosc totusi ca am gresit.
Amicitie intre barbati si femei merge, dar prietenie no way!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 9 2005, 10:34 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Mai degraba seamana cu filmele cu prosti.. ???
Dar la momentul respectiv chiar m-am consumat pt ca am pierdut prietenia lor.. :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2005, 12:09 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu cred ca exista, pentru ca am avut dintotdeauna prieteni barbati.
:D
Daca ei s-or fi gindit si la altele, problema lor, dar nu cred!

8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 10 2005, 12:10 AM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Ei SIGUR s-au gandit si la altceva Diana.. :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Dec 10 2005, 12:26 AM
Post #7


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



tema asta pe alt forum a creat o mare dicutie ..... in fine, eu am un frate si o gramada de veri.... asa ca si eu comunic foarte usor cu sexul opus .... si sunt de acord ca amicite se poate dar prietenie (cum poate fi intre femei) nu!

Cineva imi spusese pe eva ca daca nu-ti ajunti prietenul cand are nevoie atunci ce insemna prietenia..... dar cand formezi un cuplu cu altcineva eu cred ca prietenul asta trebuie sa devina prietenul amandorura altfel devine dubios.
Nu am veleitati de scriitoare dar sper sa fiu inteleasa ... nu gasesc normal ca sotul meu sa mearga la petreceri cu o prietena in timp ce eu stau acasa sau sa discute chestii pe care nu le discuta cu mine dar care ne privesc  .... foarte aiurea

Amici am si eu o gramada dar sunt si amicii sotului meu, iar fosti colegi de scoala cu care mai tin legatura nu se pot pune la socoteala pt ca disutam nimicuri si aia din an in pasti pt ca suntem pe continente diferite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 10 2005, 12:31 AM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Nici eu nu accept ca prietenul meu sa aiba prietene.
Prietenul meu avea o prietena,care pana si cel mai mic lucru venea si il intreba.Pana si ce lenjerie intima sa-si ia..Nu cred ca era sanatoasa la cap.Pana cand i-am taiat eu macaroana,si n-a mai indraznit sa il mai sune.
Nici chiar asa..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2005, 01:27 AM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Stop!
Prieteni- nu ca merg eu cu ei la petreceri sau mai stiu eu unde si ei sa isi lase sotia sau prietena acasa!
Cu asta nu sint de acord iar "prietena" care face asa ceva, e clar ca are altceva in minte, cel putin din punctul meu de vedere.
Cum adica sa mearga cu "prietena" sa se distreze iar oficiala, aia de ii suporta toate cele sa stea acasa?!

In cazul asta e clar ca omul nu ma vede ca pe un prieten!
Ii explic cum stau lucrurile si il evit!
Si ii mai zic si vreo doua de la obraz!
Dar pina acum nu mi s-a intimplat asa ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 10 2005, 04:36 AM
Post #10





Musafir






Exista, se poate.
Deciziile trebuie trecute prin creier nu prin chilotei.

vreti o demonstrartie a la tsunnami?
sa nu indrazneasca cineva sa ma contrazica
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 05:20 PM