IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Diferentele de varsta intre parteneri, cat de importante sunt?
Cleo
post Jul 13 2006, 04:09 PM
Post #11


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



hehe exemplul e un big joke ...mutual respect s-a transformat in .... ridicol

nici eu nu cred in diferente ideale.
am avut cativa curtezani mai tineri, unii tare draguti dar nu puteam sa trec in minte de handicapul diferentei de varsta, desi nu era semnificativa si poate azi, cu mintea de-acum, nu m-ar deranja cu nimic.

importante sunt afinitatile comune, the chemistry restul, niste cifre, nu conteaza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Jul 13 2006, 04:25 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



h_ te pup!

O intrebare: de ce cuplurile in care ea este cu mult mai tanara (10,15, 20 chiar si mai mult) nu sunt asa luate in vizor de lume ca cele formate din ele mai in varsta decat ei cu 5/10 ani sa spunem?
Nu de multe ori aud: pai nah, e o tarfa, morcov tanar blabla bla.
Invers: ah, fata desteapta, uite ala, are bani, masina, situatie...la varsta lui, stie ce vrea. Nu zau!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rossdale
post Jul 13 2006, 04:52 PM
Post #13





Musafir






QUOTE
Invers: ah, fata desteapta, uite ala, are bani, masina, situatie...la varsta lui, stie ce vrea


tocmai pentru ca este mai greu de inteles ce gaseste una mai tanara la unul mult mai in varsta ca ea este categorisita exact invers..nu fata isteaza ci interesata, folosita.

cred ca diferenta de varsta nu e atat de importanta cat e felul cum se poarta acele persoane la varsta pe care o au...am intalnit barbati mai maturi la 25 decat la 35 si femei mai imature la 29 decat la 20..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FreyaVanilla
post Jul 13 2006, 10:02 PM
Post #14


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 178
Joined: 13-July 06
From: Pitesti
Member No.: 421



intre mine si prietenul meu e diferenta de 4 ani si avem 2 ani impreuna, si inca ne intelegem foarte bine. Avem de gand sa mai ramanem muuuult timp unul langa celalalt (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/cloud9.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jul 13 2006, 11:39 PM
Post #15


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



intre noi sunt 2 ani. si e destul de ok pana acum.
parerea mea e ca pot fi pana la 5 ani in plus sau in minus. spre exemplu,. o tipa de 23 se casa cu unul de 40. si face un bebe.. creste ala micu, se face de 10 ani sa zic si maica-sa va avea 33 si taicasu 50. e ciudat.. parintii trebuie sa fie mai tineri.. bun, daca nu se poate, baremi sa fie cam de aceeasi varsta.
..parerea mea..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Jul 14 2006, 09:08 AM
Post #16





Musafir






mie personal mi-au placut barbatii mai in varsta decat mine...adica o diferenta de maxim 10 ani , cu cei de varsta mea sau mai mari cu un an doi nu prea aveam ce discuta. Punct. Acum nu stiu cand voi ajunge la 30-35 daca voi mai gandi la fel . Ramane de vazut. eu am acum 27 si el 33 si suntem de aproape 4 ani. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Jul 14 2006, 11:50 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Eu merg pe principiul: nu datorez nimanui nimic si lumea oricum, cu motiv or fara, tot barfeste.
Asa ca, din moment ce ma simt bine cu respectivul, ca are 20/25 ori 40 de ani, nu vad care e problema. Suna egoist, dar asta e.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jul 20 2006, 04:55 PM
Post #18


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Cred ca diferentele de varsta sunt absolut neimportante pentru cei implicati intr-un astfel de cuplu ... si exagerat de accentuate de catre cei care sunt inafara lui.

Cand ea este mai tanara, i se pune in carca interesul material. Cand el este mai tanar, este taxat drept imatur, oedipian, s.a.m.d. Are dreptate carrie (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif) .
Se pare, insa, ca in timp, aceste diferente isi spun cuvantul, fiindca oamenilor le este destul de greu sa se armonizeze pe perioade lungi.
Credeti ca un barbat mai tanar poate fi in sot mai bun decat unul de varsta similara?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Jul 20 2006, 06:21 PM
Post #19





Musafir






desi la inceput diferentele astea nu sunt percepute de ei2 (ca oricum doar ei 2 conteaza, nu ce spun ceilalti), mai tarziu....cred ca isi arata coltii. chiar si in pat . ce faci tu la 30 sa spun, cu unul de 50? sau invers...tu la 50 cu unul de 30???
ori: eu la 25 vreau la discoteca...el vrea sa ...stiu io, ude florile din gradina (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) etc etc etc....nu sunt chiar de neglijat. dar repet, apar dupa un timp. si POT cauza probleme.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Jul 21 2006, 10:38 AM
Post #20


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



hmm... eu cred ca la 50 poti face mai multe in pat cu unu' de 30 decat cu unul de 50... Oricum, nu toti oamenii au acelasi stil de viata, si unele femei la 30 de ani se pot impaca cu stilul de viata al unui barbat la 50.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 09:50 PM