IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sex rar de tot, Poate o sa vi se para ireal...
afobia
post Mar 3 2008, 09:24 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Jessica , barbatul te face sau nu fericita ? DA sau NU ?

Din cate observ , acest lucru ca trebuie sa tragi de el "pentru a ti cere drepturile" conteaza foarte mult asa ca de ce ai mai sta cu el daca nu ti ofera ceea ce iti doresti ? gandeste'te la tine !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 3 2008, 09:25 PM
Post #22





Musafir






Cu el ai vorbit direct( dar nu brutal pentru ca sincer imi pari o tipa dura verbal...o simpla impresie, poate nu e deloc asa) ti'a dat niste raspunsuri?

Dragostea cu partenerul de viata se face pentru ca se simte...nu este niciun drept si nicio obligatie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jessica
post Mar 3 2008, 09:30 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 2-March 08
Member No.: 3,415



Kary...m-ai citit...Sunt, intr-adevar, dura verbal si imi sare repede tandara.
CU toate astea, am incercat de multe ori sa discut direct si fara tipete cu el. Eplicatiile cu "nu pot pt ca situatia e tensionata" si "sexul e pe ultimul loc" mi le-a dat in momentele astea pt ca atunci cand tip si il amenint, se inchide in el si nu mai spune nimic.

Si da...dragoste faci pt ca asa simit...Evident...de ceva timp el nu o mai simte...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 3 2008, 09:32 PM
Post #24


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Eu cred ca, pur si simplu, nu va intelegeti stilurile de a iubi. El, probabil, are nevoie de mai multa tandrete din partea ta, in timp ce tu vrei ca el sa fie nebun de pasiune.E important sa stiti cum sa cereti aceste lucruri unul de la altul.
Vorbea, angeldust mai devreme de "cele 5 limbaje ale iubirii". Surprinzator, este o carte care te ajuta sa vezi in alta lumina persoana iubita.
Incearca s-o citesti si decide apoi care e strategia cea mai buna in cazul tau.
In plus, e necesar sa vorbesti deschis cu el, fara amenintari, fara istericale sau alte iesiri. Pur si simplu, ca de la suflet la suflet.
Ce vrea el, ce vrei tu. Cu cat mai repede, cu atat mai bine.
Din punctul meu de vedere, meritati bataita amandoi. In loc sa va bucurati unul de calalalt, stati amandoi plini de frustrari. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 3 2008, 09:41 PM
Post #25





Musafir






Jessica eu cred ca deja tu stii ca vrei sa'l parasesti dar nu poti...si acum aici iti cauti doar puterea sa rupi relatia.

Ai incercat totul din ceea ce spui, bine noi nu stim si partea lui in povestea asta, asa ca sincer eu una nu vad ce ai mai putea face...decat eventual sa mai astepti...dar atat timp cat nu esti fericita nu este bine pentru ca timpul nu'l poti recupera...

Ati incercat o pauza, o despartire temporara?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jessica
post Mar 3 2008, 09:45 PM
Post #26


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 2-March 08
Member No.: 3,415



Am incercat sa plec...Mi-am cautat chiar si garsoniera de inchiriat...Nu am vorbit cu el cate 2 saptamani...
Si ...ne-am impacat si nimic...
Culmea e ca de fiecare data cand deschid discutia despre asta..tot el o face pe atinsul...Tot el e ala suparat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 3 2008, 09:50 PM
Post #27





Musafir






e impotent si nu vrea sa ti spuna, pt ca din cate am citit ce ai spus asta e singura cauza daca zici ca nu te inseala (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
asta daca ne ai spus tot si nu mai exista si alte motive pt care ar evita sa nu se atinga de tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 3 2008, 09:51 PM
Post #28





Musafir






E o chestie psihica la el si nu-i face placere sa vorbeasca despre asta, multi barbati vad orice inceput de discutie pe tema asta, cat ar fi delicat, ca un aratat cu degetul inspre el si tipat in gura mare "Impotentuleee!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jessica
post Mar 3 2008, 09:55 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 2-March 08
Member No.: 3,415



QUOTE(divi2007 @ Mar 3 2008, 09:50 PM) *
e impotent si nu vrea sa ti spuna, pt ca din cate am citit ce ai spus asta e singura cauza daca zici ca nu te inseala (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
asta daca ne ai spus tot si nu mai exista si alte motive pt care ar evita sa nu se atinga de tine.


Nu cred ca e impotent...cand se intampla...se intampla...Si dimineata are erectie.

Cat despre alte motive din cauza carora ar putea sa evite sa ma atinga...ce ar putea fi?La ce te referi cand spui ca nu am spus tot? Nu inteleg!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 3 2008, 10:11 PM
Post #30





Musafir






QUOTE(Jessica @ Mar 3 2008, 08:55 PM) *
Cat despre alte motive din cauza carora ar putea sa evite sa ma atinga...ce ar putea fi?La ce te referi cand spui ca nu am spus tot? Nu inteleg!


Ca degeaba te plimbi tu in neglijeu roz de dantela daca toata ziua ii scoti ochii si tipi la el...(spun eu ca asa ceva nu se impaca, nu ca ai fi tu asa)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 06:44 PM