IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Vechi probleme in cuplu - un motiv de despartire?
Mr.M
post Dec 17 2010, 04:51 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 16-December 10
Member No.: 9,631



Usor de zis , greu de "realizat"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 17 2010, 06:28 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Atunci depinde de cit de mult va doriti amindoi sa va salvati casnicia. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 17 2010, 10:10 PM
Post #13


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Bine ai venit, Mr. M.
Daca nu sunt prea indiscreta, care a fost motivul despartirii de fata cu care erai de 3 ani?
Ceea ce povestesti acolo nu pare un motiv suficient de bun pentru a te desparti de sotia ta, mai ales in ziua de azi, in care sunt divorturi pe banda rulanta pentru ca toata lumea are impresia ca o relatie trebuie sa mearga de la sine asa ca nu se mai depune nici un efort. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Sotia ta a fost mereu asa, sau ai considerat-o odata "iubitoare si tandra"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mr.M
post Dec 23 2010, 10:19 AM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 16-December 10
Member No.: 9,631



Scuze de intarziere . Motivul despartirii de prima fata cu care am stat 3 ani : am plecat pentru "noi" intr-o alta tara , ca sa ne fie mai bine , si tot ce cladisem in acei 3 ani , s-au dus pe apa sambetii in doar 3 luni . Cand m-am reintors , ea ma inselase si am aflat acest lucru . I-am zis a 2 a zi sa ma caute peste 1000 de ani . S-a lasat cu plansete si alte gogosi la care nu am vrut sa ma uit . Sunt defel scorpion , imi place sa iubesc si sa ma daruiesc , insa nu imi insela increderea si nici nu iti bate joc de mine , ca e jale (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .

Nu stiu daca vreau sa ma despart de ea sau nu , insa , simt ca ceva nu merge cum ar trebuii sa mearga . Mie imi place sa am o viata activa , din toate pctele de vedere . Insa nu stiu ce se intampla cu ea , dar cred ca apetitul ei sexual nu e lafel de dezvoltat ca al meu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .

Ma bucura faptul ca sunt printre voi si ca pot sa ma mai descarc de energia negativa .

Cateodata imi reproseaza faptul ca nu prea avem prieteni . Sincer , nu prea avem , insa am vrut sa gasesc "prieteni" noi , deschisi la orice , dar ce sa fac cu ea cand e asa pudica (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Dec 23 2010, 02:37 PM
Post #15


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Mr M si tu ce faci , ca sa ii schimbi atitudinea?

Din semnatura ta se intelege ca nu faci nimic absolut ci doar zici ca ai nevoi ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mr.M
post Dec 23 2010, 03:19 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 16-December 10
Member No.: 9,631



QUOTE(Jo-Anna @ Dec 23 2010, 02:37 PM) *
Mr M si tu ce faci , ca sa ii schimbi atitudinea?

Din semnatura ta se intelege ca nu faci nimic absolut ci doar zici ca ai nevoi ...



Ce fac ca sa ma schimb ? Sunt aceeasi persoana iubitoare , atenta , sincera , devotata , insa pana la un punct . Nu stiu voi , insa sotia mea nu a dus lipsa de nimic si nici acum nu duce lipsa de ceva , are tot ce isi doreste o femeie , are tot sprijinul meu atunci cand are probleme de servici sau de alta natura , insa cand e vb de mine , nu prea am intelegerea cuvenita .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ayana01
post Dec 23 2010, 10:10 PM
Post #17


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 18-February 10
Member No.: 8,008



Oare ce ar fi daca ai reveni la servici? Poate ai tu mult prea mult timp sa iti zboare mintea aiurea. Vezi daca nu poti sa primesti din nou job-ul de 1000 de eur, angajeaza o dadaca si viata ta va incepe sa o ia pe fagasul ei normal. Atunci si tu vei veni acasa obosit, ea nu va mai putea reprosa ca e obosita de la atata munca, doar si tu lucrezi, vei avea o viata sociala mai bogata intre colegii de servici etc. Eu asta as face. Exista un motiv pt care natura a dictat ca femeile au grija de micuti: suntem mai rezistente la monotonie si la micile probleme casnice.

Si asta e o idee... eu asta as face.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 24 2010, 01:14 PM
Post #18


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



De acord cu ayana, in afara de faptul ca femeile se descurca mai bine cu monotonia si rutina casnica. Eu cred ca au fost nevoite sa se descurce si asa au invatat, de-a lungul generatiilor. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif) Mie personal nu cred ca mi-ar fi mai usor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 05:17 PM