IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> "Barbat" depedent de mama
elgnomorubio
post May 27 2010, 06:31 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 27-May 10
Member No.: 8,611



Vreau sa aflu ce parere aveti despre un baiat de 27 de ani care este dependent de mama lui si isi lasa prietena cand il suna mamica si da fuga la ea sa manance impreuna. in weekend nu pot sta impreuna decat dc el ii cere voie maica-sii sa stea toata ziua cu prietena lui si de abia i se ingaduie sa lipseasca de la masa familiala. in fiecare sambata si dum era la masa la mamica si pe ea nu o lua k era bucataria mica si nu aveau loc toti 3 la masa. cand a vrut sa doarma la el maica-sa i-a retezat-o ceva de genu k mai bine sa doarma la ea acasa ce ea nu are casa?. isi cere prietena de sotie cu lacrimi in ochi spunandu-i ca este exact ce a cautat el si peste 2 zile se desparte de ea fara nici o explicatie pe moment. explicatia a venit mai tarziu intr-un mail "nu ne potrivim si nu ai stiut sa ma tii langa tine k esti o persoana slaba".individul este atat de mitocan incat dupa ce i-a dat papucii si-a vrut cadourile inapoi, dar nu s-a deplasat sa si le ia si-a trimis prietenii dupa ele.ei i-a spus ceva de genu " de ce sa ne vedem nu avem ce sa ne spunem". i s-a reprosat fetei ca nu este"suficient de femeie ca sa tina un barbat langa ea" si ca toata relatia lor a fost o pierdere de timp pentru el ??????
vi se pare normal k de vreme ce el a fost cel care a incheiat relatia sa ii puna pe amicii lui sa o sune sa o invite in oras sau sa o injure sa o faca in toate felurile?
credeti ca un astfel de om se poate schimba?ati incerca sa aflati adevaratul motiv? tinand cont ca el nu vrea sa dea ochii cu prietena lui...
...care dintre ei se considera a fi un om slab ?
Felul in care s-a comportat dupa despartire....gen telefoane noaptea si bipuri, sms in care facea misto de mine si familia mea, ii punea pe prietenii lui sa o sune sa o invite in oras sau sa o injure , mail-uri.... si toate astea pentru ce? de vreme ce el a fost cel care a plecat... nu inteleg ce mai vrea de la ea ... nu stiu cat de imatur trebuie sa fii ca sa faci asemenea lucruri.

This post has been edited by Book: May 28 2010, 10:08 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post May 28 2010, 10:55 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



E vorba despre tine si ''fostu''?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post May 28 2010, 11:27 AM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Elgnomorubio cu greu am inteles ce ai scris (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Data viitoare poate esti un picut mai atenta la scris.
Povestea, din pacate, este foarte (prea) des intalnita in zilele noastre. Imi pare rau pentru domnisoara din povestea ta, insa poate a fost mai bine asa decat sa se chinuie o viata intreaga alaturi de el si mamicuta lui. N-ar fi fost fericita (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 28 2010, 11:36 AM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Subscriu la ce a zis Teo. Caracter slab care refuleaza in rautati si mitocanii. Zero absolut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post May 28 2010, 11:58 AM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Sa spun si parerea mea: un mitocan fara caracter! Sa traiasca fericit pana la adanci batraneti langa fusta lu' ma-sa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 28 2010, 12:31 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Povestea prietenei tale, e de fapt a ta, pentru ca se simte in tot ce scrii chinul prin care treci.
Ce-i drept ai vrut sa fie o persoana anonima, si atunci si raspunsul meu va fi pentru o persoana anonima.
Mamele de baieti, unele sunt geloase pe orice fata ar aduce baiatul, iar daca baiatul mai este si indragostit, atunci mama acestuia va face totul pentru a indeparta acea persoana din viata lui. Cert e ca caracterul slab al baiatului nu reuseste sa vada aceste lucruri, in plus el este atasat de mama, pentru ca aceasta de mic l-a invatat sa fie dependent de ea. Nu e vina fetei ca nu reuseste sa vada dincolo de aparente, la inceputul relatiei, vazand totul frumos si minunat. Dar e vina ei ca nu stie sa vada pe parcurs cand pana la urma iti dai seama cu cine stai. Eu am trecut prin astfel de momente, in viata. Si am stiut sa spun stop atunci cand eu nu mai eram pe primul loc, si cand mi-am dat seama ca reprezint prea putin pentru el. Iti trebuie putere sa inchizi totul, sa uiti poate, sa treci peste sentimentele tale, sa il lasi sa decida singur asupra vietii. Daca el va avea vreodata puterea sa se desprinda de mama, se va atasa de prietena si o va considera mama, si atunci nu iti va place pentru simplul motiv ca tu vrei sa fii iubita lui, nicidecum mama lui, va incepe sa-ti spuna ca nu ai voie sa faci aia, ca nu e moral sa faci cealalta, si atunci te vei transforma in ceea ce vrea el, daca vei tine la el, pentru ca nu reusesti sa-ti dai seama de ce-i poate mintea. Sunt multe persoane de acest gen. Iti va fi greu sa alegi pe cineva potrivit pentru tine, dar trebuie sa lupti, trebuie sa stii ce vrei, trebuie sa ai multa demnitate, caracter puternic, hotarare. Viata e prea scurta si frumoasa, ca sa ne permitem sa stam langa astfel de persoane care nu ne vad pe noi, ci vad doar cum sa se foloseasca de noi.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
elgnomorubio
post May 29 2010, 04:44 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 27-May 10
Member No.: 8,611



daca ati fi in locul prietenei ati considera ca sunteti o persoana slaba si ca nu ati stiut sa il tineti langa voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 29 2010, 06:24 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



In nici un caz. El a ales, nu tine de noi sa-l tinem cu forta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post May 29 2010, 07:13 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Hai sa spun si eu. Cand e vorba de baiatul mamei, fata poate sa fie persoana cu cel mai tare caracter ever, pentru ca tot ce zice mama conteaza. el incearca sa te faca sa te simti slaba, pentru ca asa ii zice mama. ca esti slaba. Si el crede.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 29 2010, 11:59 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca as fi in locul ei, as fi fericita c-am scapat de el si n-as rata ocazia sa ii dau una peste ochi cu prima ocazie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Eventual cu o tigaie teflon originala. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 04:19 PM