IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> "Barbat" depedent de mama
citystella
post Jun 2 2010, 04:24 PM
Post #21


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Ceea ce e mai rau, e ca mamele sunt invidioase pe nurori. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elgnomorubio
post Jun 2 2010, 08:05 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 27-May 10
Member No.: 8,611



chiar credeti ca adevaratul motiv a fost scorpia de ma-sa? sau si-o fi bagat coada vreo alta fata si de asta nu a vrut sa mai dea ochii cu ea?
dar totusi cat de mitocan sa fii incat vineri iti spune ca te iubeste si te intreaba dc te casatoresti cu el ...si peste 2 zile " nu te mai vreau" si o suna pe mamica sa puna cartofii la prajit....ultima oara cand a vb cu el radea de parca ar fi scapat de o povara .
si cand i-a spus sa se intalneasca sa isi ia lucrurile pe care i le tot cerea, si-a trimis prietenii pe motiv ca nu au ce sa isi spunem si de ce sa se vedem, insa el vb pe mess cu sora prietenei lui si o ruga pe ea sa i le duca.....la servici daca se putea. ii spunea ceva de genu" trebuie sa ma intalnesc neaparat cu ea?"


stii ce e mai ciudat ? k in ziua cand a intrebat-o dc se casatoreste cu el, ea i-a spus lui k nu o sa mai stea cu ea inca 6 luni. replica lui fiind ca ea a innebunit si cum poate sa spuna asa ceva k ei se iubesc....

This post has been edited by elgnomorubio: Jun 2 2010, 08:45 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 2 2010, 10:02 PM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



(IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) On and on and on. I get it from the first time. Forget him and move forward.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jun 3 2010, 01:27 PM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Daca si cu parca s-au suit in barca...
De ce mai despici firul in patru? Faptul e consumat. Iti este greu sa treci peste, insa macar nu te mai agata de orice pai ca inecatul (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Nu-ti zic ca nu este posibil sa se intoarca la tine, pentru ca viata are drumuri tare intortocheate, insa tu ai sa fi cea mai mare fraiera daca-l primesti inapoi (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Tu te auzi cum gandesti? Citesti ceea ce postezi aici? Nu te pune pe ganduri? Nu ti se pare ca ceva nu e in regula?
Pun pariu ca ai alte lucruri mai importante de facut decat sa te tot gandesti la "oare ce a vrut sa zica?" si la " oare de ce a facut asta?" . Si mai pun pariu ca, daca vei gasi puterea de a iesi din starea asta de plans, vei avea ocazia sa cunosti un "el" mult mai interesant si mai dragut care chiar sa merite gandurile si dragostea ta. Nu crezi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 3 2010, 01:43 PM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Elgo, faci, te rugam, un efort sa scrii si tu normal, fara prescurari de-astea aiuristice?
Multumim frumos de intelegere.
Ce boloboroseste el n-ar nici o importanta. Mai bine e de mers pe principiul "nu rascoli rahatul, ca pute".
Ar fi interesant de stiut daca fata s-a culcat cu el si daca "nabadaile" l-au apucat dupa ce au facut sex/a fost refuzat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PlacintaPufoasa
post Jun 7 2010, 09:17 AM
Post #26


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 6-June 10
Member No.: 8,661



Am si eu o intrebare: cum este un barbat adult a carui mama a fost toata viata o femeie dominatoare?

Iubitul meu are 26 de ani, si nu misca in front atunci cand mama lui ii spune sa faca ceva, si nici macar nu are tupeu sa-i mai taie macaroana din cand in cand. Nu spun ca e un lucru rau, pentru ca evident, e bine sa-ti respecti parintii, dar el e o fire foarte tacuta, neinteresat de lumea din jur, are universul lui in care traieste si ma gandesc ca e oarecum vina mamei lui... La prima vedere pare o femeie super ok, dar ca orice om, le are si ea pe-ale sale, probabil (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 7 2010, 12:54 PM
Post #27


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



PlacintaPufoasa (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Un astfel de barbat adult se comporta ca atunci cand e copilul mamei, pentru ca nu stie alt mod de comportament. Iar apoi cand mama nu mai este intra sub fusta nevestei.
Toti gresim. Important e sa ne dam seama la timp, si sa ne corectam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioanid30
post Jun 7 2010, 06:49 PM
Post #28





Musafir






Am 30 de ani si sunt casatorit cu Raluca de 12 ani si avem 2 copii de 10 respectiv 8 ani. M-am casatorit din dragoste si totul mergea excelent intre noi. Fac precizarea ca aveam o viata sexuala normal. Faceam dragoste de 2 ori pe zi indiferent de situatie fara nicio inhibitie. Chiar avem o serie de recorduri atat ca durata a actului sexual cat si ca pozitii sau ca locatii. In ultimul timp am observat ca Raluca s-a cam ingrasat si ca are sanii cazuti ca niste clatite. Mai mult, are riduri ca niste cratere pe fata si pe gat. Grasimea ii galgaie pe fese , coapse si mai ales in zona genitala care oricum nu se vede de par. Poate ca par cinic sau badaran, dar deja am o problema. Nu am mai facut dragoste de 3 saptamani. Pur si simplu m-am refugiat pe editat. Chiar daca o iubesc nu imi mai vine sa fac sex cu ea. Zilele trecute i-am sugerat sa facem o serie de tratamente estetice. Un prieten mi-a recomandat [SPAMUL CIT CASA]care are o multime de tratamente care ar putea-o ajuta ca sa redevina sexy. Este vorba de un tratament care foloseste [SPAM]. I-am spus acest lucru si nici nu a vrut sa auda drept pentru care am considerat ca am libertatea sa flirtez si sa vreau sa fac sex si cu alte femei care arata cu mult mai bine decat ea. De cateva zile mi-a spus ca s-a interesat si ea despre aceste tratamente, dar ca ii este teama de repercursiuni. Va rog sa-mi spuneti daca in afara de [SPAMUL CIT CASA] si de tratamentele pe care ei le ofera mai exista si alte clinici de profil. Care este cea mai buna. Va multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 7 2010, 06:57 PM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sa intelegem ca Ioanid e dependent de mama lui si de-asta nu poate sa faca sex?(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ca daca e sa ma iau de unde a postat spamul, asta inteleg. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Si tot din postul lui se intelege ca sotia e minora, are 12 ani.
In alta ordine de idei: si pentru spam e nevoie de inteligenta, de-aia nu le iese tuturor. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Si luati-va naibii un dictionar, ca in loc sa le promovezi oamenilor clinica lu` peste, le faci rau vorbind de "repercursiuni" in urma "tratamentelor". (IMG:style_emoticons/default/omg.gif) Mare e gradina Lui Dumnezeu!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PlacintaPufoasa
post Jun 7 2010, 07:48 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 6-June 10
Member No.: 8,661



QUOTE(citystella @ Jun 7 2010, 01:54 PM) *
PlacintaPufoasa (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Un astfel de barbat adult se comporta ca atunci cand e copilul mamei, pentru ca nu stie alt mod de comportament. Iar apoi cand mama nu mai este intra sub fusta nevestei.
Toti gresim. Important e sa ne dam seama la timp, si sa ne corectam.

Multumesc (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Ma gandesc ca daca el o sa-si schimbe atitudinea fata de mama lui, aceasta la randul ei o sa creada ca eu l-am influentat, si o sa sara in capu' meu. Sunt cu el de 2 ani si jumatate si anul viitor vrem sa ne casatorim. Mama lui ma place, adica in aparenta, imi vorbeste frumos, nu e tendentioasa si nici nu ma jigneste direct in vreun fel (fiindca n-are de ce, avand in vedere ca ne vedem rar), iar fata de el e supra-protectoare, ca si cum atunci cand iese cu mine pe usa, o sa-l imping in fata masini sau ceva de genul asta, si din cauza asta ma simt oarecum jignita.
Nu intentionez sa-l tin sub fusta, pentru ca el oricum tinde sa ma domine si uneori reuseste sa ma manipuleze, spunandu-mi ca nu ar accepta niciodata ordine de la mine, in sensul ca tinde sa fie foarte autoritar. Nu ma deranjeaza, pentru ca are initiativa si nu si-o impune in mod violent, dar asta ma duce cu gandul la faptul ca a trait o viata sub papucul maica-sii, neputand sa-i intoarca vorba sau sa functioneze pe sistemul "zic ca tine, fac ca mine" si isi varsa frustrarea pe mine (sau pe oricine accepta sa stea in preajma lui).
Sfat: atunci cand va casatoriti, incercati pe cat posibil sa locuiti ca si un cuplu, in doi, eventual in trei-patru doar atunci cand vin si copiii (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .

PS: Imi cer scuze daca am reluat niste idei care probabil s-au mai postat, nu am citit topicul pe de-a intregul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 10:59 AM