IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mobilier camera copii
Master of Norule...
post Jan 15 2009, 10:39 AM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Super faina mobila Roxi.
Apai cica daca parintii sunt maniaci cu curatenia si streseaza copiii pana la varsta de 4-5 ani si copiii pot deveni si copiii maniaci cu curatenia. Am citit undeva, da' nu mai stiu unde.
Mie mi se rupe de curatenie, am mai zis, nu ma deranjeaza deloc dezordinea, bine fac ordine din cand in cand, da' vreau sa zic ca atunci cand eram copil nu ma puneau ai mei sa strang jucariile si imi placea tare asta. Aveam o camera alocata in care puteam sa ma joc fara sa ma streseze cineva sa strang. Mai tarziu ma punea maica-mea sa strang hainele uram din tot sufletul de multe ori, ma schimbam le lasam pe pat si ma tiram si venea ea in urma sa le stranga. Maica-mea era destul de maniaca cu curatenia, in schimb eu nu-s, cre' ca de capoasa ce am fost, n-a reusit sa-mi inspire pasiunea pt. curatenie, da' zau daca-mi pare rau (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . Cand ne mai apucam sa facem curat si eram asa pe la 6 ani cred imi dadea treburi mici de facut, o intrebam: da' de ce trebuie sa facem curat vine cineva la noi? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) nici acum nu ma dau in vant sa fac curat. Nici eu n-am pus-o pe fiica-mea sa stranga jucariile, acum o mai rog sa puna rufe de-ale ei in masina, sau sa mai impatureasca cateva hainute sa le bage in dulap.
Avantajul e ca daca nu esti maniac cu curatenia nici nu aloci asa mult timp activitatiilor legate de curatenie si poti face alte lucruri fara sa te deranjeze ca in casa nu e chiar asa ordine.

This post has been edited by Master of Norules: Jan 15 2009, 10:40 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 15 2009, 02:22 PM
Post #22





Musafir






Master (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) exact asa intreaba si ai mei cand ii pun sa-si faca curat in camere: "cine vine la noi? " (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) probabil ca sa stie cat de curat trebuie sa fie. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Nici eu nu-s maniaca, dar nu suport mizeria, asa ca, in week-end avem program administrativ. Pana am stat la bloc am reusit sa tin sub control mai bine, dar casa fiind mai mare, nu termin intotdeauna tot ce am de facut in week-end. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

This post has been edited by pescarush: Jan 15 2009, 02:22 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 15 2009, 07:04 PM
Post #23


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(pescarush @ Jan 15 2009, 07:22 AM) *
"cine vine la noi? " (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si fata mea intreaba la fel.
Cand o fi odata sclipitor la ea pun si eu poza, tot mobila alba avem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jan 15 2009, 07:18 PM
Post #24





Musafir






Azi mi-a luat mami perdea cu albinute, fluturasi si alte chestii (e pe roz). Abia astept s-o vad. Trebuie sa cumpar si galerie.

Nimanui nu-i place sa faca curatenie, cu atat mai putin unui copil. Eu continuu sa sper, totusi, ca voi reusi sa-i induc acest 'simt'. Dar mai vorbim noi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Daca n-o sa vrea ea, o sa fac eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 15 2009, 09:56 PM
Post #25





Musafir






Si eu astept sa vad perdeaua, Rox. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Da, da, stai tu linistita, ca vei strange destul dupa Sara. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Oricum, fiind fetita, poate merge trainingul mai usor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Jan 15 2009, 10:08 PM
Post #26





Musafir






Eu abia astept sa vad cum arata camera cu sufletelul (IMG:style_emoticons/default/baby.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 15 2009, 11:43 PM
Post #27


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Roxana_ @ Jan 15 2009, 09:18 PM) *
Nimanui nu-i place sa faca curatenie, cu atat mai putin unui copil. Eu continuu sa sper, totusi, ca voi reusi sa-i induc acest 'simt'.

Si eu tot incerc sa mi-l induc. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Jan 16 2009, 12:07 AM
Post #28


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Eu astept sa vad camera cu Roxi pe fotoliu alaptand! Cea mai frumoasa senzatie, sa stai cu minunea la san si sa te hranesti tu din puritatea lui parca. Iar cand il vezi pe la 4 luni si iti dai seama ca ... dodoloata aia din brate este atat de mare numai din laptele tau...MINUNE MARE.
Te pup, draga mea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jan 16 2009, 01:39 PM
Post #29





Musafir






Irinici, asta cu mine alaptand n-o s-o prea vedeti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , pentru ca-s o fire pudica. In afara de sot, mama si sora, nu stiu daca o sa mai aiba cineva prilejul asta. Am fost si eu la alte mamici si cand alaptau, am preferat sa ma uit in alta parte, asta pentru ca asa am simtit.

Trebuie sa caut un fotoliu maricel, ca sa am loc in el cu tot cu colacelul special de alaptat. O sa ma uit pe catalogul de la IKEA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jan 16 2009, 02:30 PM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Ce frumoasa-i! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Sa fiti fericiti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:45 AM