IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

52 Pages V  « < 49 50 51 52 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sunt gravida sau nu?, Intarzierea menstruatiei; Posibilitate de a fi insarcinata?!
Blabla
post Aug 9 2012, 09:00 PM
Post #501


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 8-August 12
Member No.: 11,366



Controlul l`am facut pe 17 Iulie , +/- cateva zile , nu stiu exact .. prea multe intrebari nu mi`a pus , mi`a spus decat ca nu vede sarcina si i`am spus ca ala a fost ultimul contact , iar atunci mi`a zis sa stau linistita , deocamdata . Dar inca nu stiu de ce inca mai am dubii .. probabil din cauza fricii ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 13 2012, 11:38 AM
Post #502


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Blabla, atunci stai linistita (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
annalisa
post Apr 20 2013, 06:15 PM
Post #503


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 20-April 13
Member No.: 11,796



Buna tuturor celor care imi citesc postul.

Am "aterizat" pe acest forum cautand pe net -in zadar- informatii care sa ma ajute cat de cat sa pricep ce se intampla. Poate printre voi exista cineva care a fost confruntat cu o astfel de situatie, si anume:
Am aproape 40 ani, sunt casatorita, am copii (nastere naturala), am viata sexuala normala, ciclu neregulat dintotdeauna (intre 35-45 zile). Luna aceasta am avut menstruatie doar 1 singura zi, dupa care s-a oprit brusc, durerile lejere de burta continuand insa. Am avut contact sexual neprotejat in acea zi. Exista posibilitatea instalarii unei sarcini in aceste conditii? Sau mai degraba oprirea menstruatiei poate avea o alta cauza?

Va multumesc pt raspunsurile voastre
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 20 2013, 11:57 PM
Post #504


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mergi si fa un consult endocrinologic. Menstruatia aia care vine si pleaca dupa cum o taie capul inseamna ca sistemul tau endocrin are probleme. Iar la aproape 40 de ani nu poate fi vorba nici pe departe de menopausa. Sfatul meu este sa mergi la medic. Nu cred ca e o sarcina, insa ceva e foarte anormal si e cazul sa te gindesti la sanatatea ta! Pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
annalisa
post Apr 21 2013, 06:47 PM
Post #505


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 20-April 13
Member No.: 11,796



Am fost la medicul ginecolog in urma cu cativa ani, mi-a luat sange pt un test legat de hormoni, rezultatul nu l-am vazut, medicul mi-a spus: "e totul ok"... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Clar ca nu e ok, va trebui sa merg probabil la un endocrinolog mai degraba.

Iti multumesc mult pt raspuns.

Scuze pt emoticonul de la inceputul mesajului, am dat clic pe ceva ce nu trebuia....imi trebuie un pic pana cand ma obisnuiesc cu forumul, n-am mai scris pana acum pe forumuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 21 2013, 09:47 PM
Post #506


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu e nici o problema vis-a-vis de emoticon. Mergi neaparat la medic pentru ca lucrurile se pot schimba in citeva luni, daramite in citiva ani. Si neaparat sa ne spui ce anume a provocat dereglarea menstruatiei - informatia poate ajuta si pe altcineva la un moment dat!
Alte simptome ciudate in afara de asta, mai ai?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
annalisa
post Apr 22 2013, 09:57 AM
Post #507


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 20-April 13
Member No.: 11,796



Da, voi merge, sigur ceva nu e in ordine. Cand aflu un rezultat va voi scrie.
Va pup si va doresc tuturor o zi linistita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 5 2013, 06:09 PM
Post #508


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Buna, fetelor! Dupa ceva timp de hibernare, am revenit. XD

Pe 29 si 31 iulie am avut contacte sexuale cu prietenul meu. Pe 29 a fost prima data, totul protejat, nu s-a rupt nimic, din contra, el nu a putut nici sa termine in ziua respectiva datorita unor dureri in zona pelvina. A fost totusi un fel de preludiu sub dus, fara ca el sa intre sau ceva. Pe 31 s-a simtit mai bine, a reusit sa finalizeze, la fel: am fost protejati, nu s-a intamplat niciun accident.
In ambele dati, dupa respectivele contacte, am avut dureri in zona uterului si a ovarelor. Dureri care apareau si dispareau, erau destul de acceptabile, oricum eram la distanta de casa si nu puteam face nimic, necunoscand orasul. Si acasa urma sa-mi fac curand trimitere la ginecolog.
Bun. 1 august, dupa o noapte de somn bine-meritat acasa, nu ma mai durea absolut nimic.
Luna trecuta imi venise menstruatia pe 9 sau pe 10. Din mai, a inceput sa vina mai devreme cu o saptamana. Se pare ca luna asta intarzie, totusi.
Singurul simptom pe care il am este acneea. Inainte era mai rau, se vedea clar ca peste putine zile urma "infernul".

Sunt sanse sa fi ramas insarcinata? Eu sunt mai paranoica din fire, si normal ca-mi fac 100.000 de griji fara sa se intample neaparat ceva. Dar sunt sanse? M-am gandit sa mai astept 3-4 zile sa vad daca imi vine, deoarece mi-am schimbat si programul foarte mult si am fost si destul de stresata zilele astea. Iar daca nu, test de sarcina, medic, si tot tacamul.
Multumesc anticipat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 6 2013, 11:03 AM
Post #509


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Teoretic esti in afara oricarui pericol (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Te sfatuiesc totusi sa vezi ce-i cu durerile alea, ca nu sunt normale.
Iti doresc o zi minunata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 7 2013, 02:47 PM
Post #510


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Multumesc la fel!

Am facut un test de sarcina, rezultat negativ. Mai fac unul peste 2 zile, dar dimineata, de data asta. Paranoia e mare..
Am avut aprox. 2 zile niste scurgeri mai maronii, apoi brusc albe. Deja nu stiu ce sa mai cred. =|
Go to the top of the page
 
+Quote Post

52 Pages V  « < 49 50 51 52 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 01:52 PM