IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce-si doresc barbatii ?!, Topic de dat cu parerea... despre dorintele ascunse sau nu ale masculi
Diana.
post Nov 7 2009, 11:09 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



No, ladies, voi aveti idee de ce anume isi doresc barbatii de la partenerele lor? Ca tot ni se impuie capul cu diverse, insa... voi la ce va ginditi?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Nov 7 2009, 11:29 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



Grea intrebare!
Sincera sa fiu,cand voi afla acest lucru probabil va fi prea tarziu,sau nu.
Pana atunci ,cautam ,citim, si cateodata ne dam seama ca e asa de simplu,sau din contra, foarte greu.
Barbatii vor si ei cam ce vrem si noi-dupa cum au fost obisnuiti in viata pana a ne intalni pe noi.
Sa luam un exemplu: una bucata mascul care a crescut cu menaj facut de bunica,mama ,normal ca va cere acelasi lucru partenerei de viata.
Sau un barbat crescut tot asa dar ajuns in situatia in care stie ca hainele se curata la curatatoria chimica, masa se serveste la primul restaurant iesit in cale sau recomandat, e... acesta va avea alte doleante!
Una peste alta, vor si ei "un parteneriat " convenabil .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Nov 8 2009, 12:53 AM
Post #3


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Sunt si ei tot oameni si de curand am descoperit ca au si ei sentimente, dorinte, sunt si ei dezamagiti ca si noi. Numai ca societatea le-a impus sa poarte niste masti si sa ascunda mare parte din ce simt si ce vor. Cred ca orice om pe lumea asta isi doreste dragoste si loialitate fie el barbat sau femeie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Nov 9 2009, 12:29 AM
Post #4


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Femei? (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Lasand gluma la o parte, barbatii isi doresc cam ce-si doresc si femeile...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lucia_bk
post Dec 10 2009, 03:20 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 10-December 09
Member No.: 7,614



(IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ce intrebare....probabil ca nici ei nu stiu....sau sunt al naibii de indecisi...............eu raman la prima parere.....de la noi se asteapta in schimb sa ghicim ce vor ei in momentul ala............ (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Dec 10 2009, 05:03 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Barbatii nu sunt chiar atat de complicati. Noi complicam lucrurile. Pentru ei toate sunt simple si toate au o rezolvare rapida si usoara. Femeile insa titnd sa complice totul si apoi se intreaba de ce nu-i inteleg pe barbati.

PS Sunt o feminista si nu tin cu barbatii. Randurile de mai sus sunt rezultatul experimentelor personale (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si daca stiu nu inseamna ca si aplic (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fog
post Jan 13 2010, 10:43 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 13-January 10
From: Bucharest
Member No.: 7,783



QUOTE(tiana @ Nov 7 2009, 11:29 PM) *
Barbatii vor si ei cam ce vrem si noi-dupa cum au fost obisnuiti in viata pana a ne intalni pe noi.
Sa luam un exemplu: una bucata mascul care a crescut cu menaj facut de bunica,mama ,normal ca va cere acelasi lucru partenerei de viata.
Sau un barbat crescut tot asa dar ajuns in situatia in care stie ca hainele se curata la curatatoria chimica, masa se serveste la primul restaurant iesit in cale sau recomandat, e... acesta va avea alte doleante!
Una peste alta, vor si ei "un parteneriat " convenabil .



Genial.


QUOTE(Teocris @ Dec 10 2009, 05:03 PM) *
Barbatii nu sunt chiar atat de complicati. Noi complicam lucrurile. Pentru ei toate sunt simple si toate au o rezolvare rapida si usoara. Femeile insa titnd sa complice totul si apoi se intreaba de ce nu-i inteleg pe barbati.

PS Sunt o feminista si nu tin cu barbatii. Randurile de mai sus sunt rezultatul experimentelor personale (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si daca stiu nu inseamna ca si aplic (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)



Nimic mai adevarat, incearca sa si aplici totusi. Barbatii tind sa simplifice, femeile sa complice. Nu e bine nici asa nici asa pana la urma.


Ca sa nu vorbesc din carti, pot sa spun ce imi doresc eu:

- O femeie care sa-mi placa mie. Aici nu e vorba de nimic tangibil, mi-au placut toate felurile de femei pana acum, si nu pot sa spun care mai mult. Cand iti place, iti place si asta e.

- Sa nu ma "frece la cap", sa stie ca are incredere in mine si sa se comporte ca atare. Cunosc cazuri in care se suna de 234 de ori pe zi, sa-si spuna fiecare maruntis, si sa stie ce face si unde e celalalt in orice moment. Nu ma sufoca, ca ma plictisesc. (tot ce am spus aici, evident ca se aplica si invers)

- Daca la 3 dimineata vreau sa fumez o tigare in copacul din fata blocului, sa vrea sa mearga cu mine sa barfim intre crengi. Si sa faca asta pentru ca ii place sa fie acolo cu mine, nu doar sa-mi faca pe plac.

- Sa tina intotdeauna ceva pentru ea, si sa nu se deschida complet doar pentru ca suntem impreuna.

- Sa zic si de sex...pai ce sa zic. Aici oamenii sunt atat de diferiti, si linia intre normal si anormal e atat de fina, incat zic pas. La modul concret, e normal ca vreau o femeie care sa ma satisfaca. In cazul in care nu se poate, n-are rost. N-are rost, pentru ca mai devreme sau mai tarziu voi cauta in alta parte ce n-am acasa.

Aici, e absolut fantastic ce se intampla in lumea asta. Oamenii NU VORBESC, nu comunica, si consecintele sunt grave. Poate vi se pare stupid, dar am incercat intotdeauna cand am cunoscut pe cineva si era clar ca ne indreptam intr-o directie mai serioasa, sa-i spun totul despre mine. De ce sa constate ulterior ca eu poate sunt vreun ciudat in pat, sau ca momentele de mofluzie ce ma apuca din cand in cand sunt de netolerat ?

Nu e mai simplu asa ?

- Nu stau pe calculator, dar de doua ori pe luna ma apuca nebunia si stau o zi si o noapte sa ma joc nu stiu ce.
- Imi plac masinile, si investesc mult in ele.
- Cand n-am chef de nimic, lasa-ma in pace. In 30 de minute imi trece.
- Imi place sa te imbraci in ciorapi negri de plasa, si sa te leg de pat cu calus la gura.
- Daca intr-o zi voi constata ca nu te mai vreau, am sa ti-o spun direct si in fata, si ai sa fii prima care s-o afli.
- Daca intr-o zi te voi insela si voi considera ca e o greseala, nu vei afla niciodata, si nici nu-ti vei da seama.
- Daca in schimb voi gasi ce mi-a dorit in partea cealalta si vreau sa raman acolo, iti spun instant.
- Daca vreau ceva de la tine, iti spun.
- Daca nu-mi place ceva, iti spun.
- Aceleasi lucruri le astept si de la tine, si daca ce-am zis mai sus adunat cu ce vezi, iti mai place in continuare, atunci e ok.


Cam asta ar fi...in mare.

Bucurati-va de lucrurile marunte. Viata e un fel de banda rulanta, cu diverse borcanase care tot vin. Mai mici, mai mari, unele pline cu rahat, altele cu miere. Astea trebuie toate savurate, ca altminteri poti sa astepti bidonul cu miere pana mori, si sa nu mai vina.

Peace
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jan 14 2010, 01:04 AM
Post #8


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Daca la ora 3 m-ai trezii din somn ca sa merg cu tine sa fumam o tigare-ntr-un copac cand eu trebuie sa ma trezesc dimineata... Cred ca nu vrei sa stii ce bataie ti-ai lua! (IMG:style_emoticons/default/black_eye.gif)
In rest cererile mi se par acceptabile (hm, nici de calus nu snt prea sigura... (IMG:style_emoticons/default/slap.gif) ).
Si chestia cu sa-i spun totul despre mine... Nu prea merge. Femeile au si ele nevoia ca si barbatii sa ai o parte necunoscuta, misterioasa. (IMG:style_emoticons/default/guns24.gif) Normal ca este mai bine ca partenerii sa fie sinceri de la inceput ca sa nu complice prea mult lucrurile dar nici chiar asa.

This post has been edited by Book: Jan 14 2010, 01:05 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 14 2010, 09:11 AM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Book, la faza cu copacul sunt de acord cu tine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 14 2010, 10:03 AM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Eu vreau sa-l intreb daca este sigur ca vrea sa ma trezeasca dimineata, cand sunt antisociala. Nu e mai bine sa mutam discutia de pe creanga la o ora rezonabila?
Nu-mi plac ciorapii de plasa si nici calusul in gura.
Daca te prind ca ma inseli, ti-ai dat foc la valiza!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th September 2024 - 01:42 AM