IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sexul ca arma
tits_herbert
post Dec 23 2005, 01:35 PM
Post #11


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Asa am reactionat si eu cand am aflat ca in firma la care m-am angajat everybody who's anybody, daca intelegi, a facut-o cu 'al mare. Pai toate directoarele au plecat de la secretare...
In concluzie sunt multe persoane care ar face acest lucru..., poate multe despre care nu se stie sau chiar de la care nu te astepti.

Sexul ca arma, hm cred ca e un cutit cu doua taisuri...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 23 2005, 01:42 PM
Post #12


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



tits_herbert, cand intentionezi sa iti renegociezi salariul?  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 23 2005, 01:57 PM
Post #13


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



mai stau putin si plec...  :valea:, nu doresc saler mai mare ca am venit pentru post :D

Repedee tu... hm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 3 2006, 06:04 PM
Post #14


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Sexul ca arma...de sinucidere in masa, se pare.  :-X
Stiu ca aveti dreptate si ca multe femei prefera o tavaleala-doua cu sefu` decat specializari si calificari si.... Dar ele pierd din vedere esentialul: ca sefii se schimba, ca job-urile se schimba, ca ele imbatranesc si ca atitudinea lor este dezgustatoare.
O tavaleala cu sefu` nu garanteaza nimic, cu exceptia unor momente pe care nu le mai poti lua inapoi indiferent ce.

Arma asta functioneaza pe masculi: aduce rezultate optime. In doi timpi si trei tavaleli, este mare manager, care habar nu are cu ce salata se serveste noul job - dar, hei! cine mai e ca ea...Sa vedem: everybody - inclusiv fosta femeie de serviciu. Ma intreb ce profituri au firmele cu asa echipe manageriale  :-X si cum de nu dau faliment ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Jan 3 2006, 09:52 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



good point ,dore!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 4 2006, 07:28 PM
Post #16





Musafir






QUOTE
Ma intreb ce profituri au firmele cu asa echipe manageriale  :-X si cum de nu dau faliment ...


depinde de "cunostinte", rude, relatii.
am cunoscut un director de-asta. era ceo la o multinationala. venitul: 10 milioane de dolari pe an.
a dus compania spre faliment. inainte de o concedeire masiva si o reduce a investitiilor, a avut loc o sedinta cu toti in care a declarat ca se retrage sa traiasca cu familia pentru catva timp. dupa 2 luni era ceo la o alta companie. iar secretara a castigat la tombola din 1200 de oameni o excursie in 2 in hawai. ce sanse avea ea sa castige? 0.08%.

tu crezi ca doar competenta te mentine in joc?
mai ai multe de invatat scumpa mea dore. cand ajungi intre rechini iti vine sa vomiti din ora-n ora.
valori morale? nu exista asa ceva decat pentru oameni simplii.

insa sexul nu-i suficient pentru a ajunge undeva sus. poate pentru manageri de pravalii. iti mai trebuie calitati si relatii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 4 2006, 09:57 PM
Post #17


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Tsunami  :-*,
Competenta este arhisuficienta pentru a mentine pe profesionist in joc. Uite, cu mana pe inima declar, eu nu ma culc cu angajatele mele  ;D si nici cu angajatii mei. Daca as afla ca fac permutari sexuale intre ei, toti cei implicati ar fi someri instantaneu.
Innot zilnic cu rechinii si se tem ei de mine, asa piranha micuta cum sunt, fiindca nu sunt mituibila din niciun punct de vedere.
Ce alte lectii ne mai dai, dragul de tine - suntem toti aici ca sa invatam ;).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 4 2006, 11:03 PM
Post #18





Musafir






QUOTE
Tsunami  :-*,
Competenta este arhisuficienta pentru a mentine pe profesionist in joc. Uite, cu mana pe inima declar, eu nu ma culc cu angajatele mele  ;D si nici cu angajatii mei. Daca as afla ca fac permutari sexuale intre ei, toti cei implicati ar fi someri instantaneu.
Innot zilnic cu rechinii si se tem ei de mine, asa piranha micuta cum sunt, fiindca nu sunt mituibila din niciun punct de vedere.
Ce alte lectii ne mai dai, dragul de tine - suntem toti aici ca sa invatam ;).


esti micutza dore,
dac-ai fi mai mare ai simti-o. crede-ma ca rechinii nu se joaca. se uita la tine ca la gandac.
am asistat la cateva "artificii" murdare. sa fii bogat nu-i un lucru curat. si cand spun "bogat" nu ma refer la a avea o casa si o masina.

am asistat la ingroaparea unei firme, am asistat la cumpararea altei firme dupa care toti angajatii au fost concediati, am vazut si fuzionari dubioase, cum stiu si despre o companie mare care a trecut din "privat" in "public" (caci de la un anumit nivel TREBUIE sa fii public), dupa care ti se baga pe gat cel care TREBUIE sa-ti conduca firma.

dar poate discutam asta la cariere, si ca sa fiu on topic:
angajatele tale sunt neculcabile sau neculcate.
in al doilea caz, sa trimit un cv?

scuza-ma daca iti par ironic. nu vreau sa spun ca "te invat eu", ci lucruri care chiar nu le poti auzi zilnic. nu din vina ta. sorry again

oops, si la micutza, ma refer la marimea firmei nu la tine. hai ca doar ma cunosti de-acum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 4 2006, 11:10 PM
Post #19


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Angajatele mele sunt doamne simpatice carora le place locul lor de munca. Le voi intreba daca vor CV-ul tau, in cazul al doilea, daca se califica vreuna  ::).

Sexul nu are ce cauta la locul de munca, decat daca asta este profilul firmei respective ;).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 4 2006, 11:12 PM
Post #20





Musafir






:)
tine-ma la curent
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 03:09 PM