IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lista cu ginecologi, cabinete medicale, clinici ginecologice
Meg
post Jan 23 2006, 11:36 PM
Post #11


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



unde-i polizu asta?  ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Jan 24 2006, 08:29 AM
Post #12


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



da, in buzau chiar am auzit de doctorul Constantinescu ca este foarte bun, chiar la el vreau si eu sa ma duc cand ma hotarasc sa fac un bebe!  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 24 2006, 01:32 PM
Post #13





Musafir






QUOTE
unde-i polizu asta?  ???

Spitalul de Obstretica Ginecologie Polizu e foarte aproape de Gara de Nord (cand vii cu troleibuzul 79/86, a 2a statie de la Gara de Nord).
este considerat unul din cele mai bune spitale de ginecologie din Romania si e unul din cele de 'traditie' (ca sa citez pe cineva, cadru medical, de la Municipal- mi-a recomandat calduros spitalul asta pt operatia mamei).
alta alegere buna pt ginecologie e Spitalul Municipal (au cativa medici tineri f buni)- mai ales pt tratamentul fibromului uterin- e o procedura noua care se numeste 'embolizare' si care e non-invaziva- practic operatia in sine are cativa mm si te refaci extrem de repede dupa).
despre fibroame si restul- poate deschidem un  topic separat cand va fi nevoie.
Idem, despre Maternitatea Giulesti am auzit pareri destul de bune (dar cu exceptia FIV-urilor care se fac acolo, daca imi aduc bine aminte nu am auzit prea mult altceva).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Jan 24 2006, 02:43 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Eu il cunosc pe Marinescu Gheorghe...medic la spitalul Polizu si directorul policlinicii Batistei. Dupa mine este un progesionist...mi-a rezolvat in timp destul de scurt o problema. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 25 2006, 12:07 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Eu recomanda orice medic gineco de la spitalul Elias,exceptie dr.Marinescu.Si ca sa dau nume, dr.Al.Filipescu si Dr.Tutunaru sunt exceptionali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 26 2006, 11:36 AM
Post #16


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE

QUOTE
unde-i polizu asta?  ???

Spitalul de Obstretica Ginecologie Polizu e foarte aproape de Gara de Nord (cand vii cu troleibuzul 79/86, a 2a statie de la Gara de Nord).
este considerat unul din cele mai bune spitale de ginecologie din Romania si e unul din cele de 'traditie' (ca sa citez pe cineva, cadru medical, de la Municipal- mi-a recomandat calduros spitalul asta pt operatia mamei).
alta alegere buna pt ginecologie e Spitalul Municipal (au cativa medici tineri f buni)- mai ales pt tratamentul fibromului uterin- e o procedura noua care se numeste 'embolizare' si care e non-invaziva- practic operatia in sine are cativa mm si te refaci extrem de repede dupa).
despre fibroame si restul- poate deschidem un  topic separat cand va fi nevoie.
Idem, despre Maternitatea Giulesti am auzit pareri destul de bune (dar cu exceptia FIV-urilor care se fac acolo, daca imi aduc bine aminte nu am auzit prea mult altceva).




forte, multumesc pt lamuriri. trebuie programare ceva sau merg si gasesc pe cineva oricand?
:-* si care sunt ;tarifele;?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Jan 26 2006, 11:45 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Ce pot zice de Constanta...
De Dehelean, un foarte bun ginecolog dar numai ptr chiuretaje.  :-X
Pentru analize, tratamente, etc, fereasca.

Ex: Eu, acum 12 ani m-am operat la dansul ptr chist ovarian. Pe foaia de externare si aia de spital, de internare, nush cum ii zce, scria clar: chist ovarian drept, operat plus ovar drept scos. Ceva de genu'. Peste 10 ani, dureri tot in partea dreapta de ma tavaleam. Am zis ca e de la apendicita, fug la chirurg, ala nu , du-te la ginecolog ca e de competenta lui. Fug la Dehelean: dupa eco, imi spune: ti s-a imflamat ovarul???? drept. Ia nu stiu ce pastile.  :-X
Nene, eu parca nu mai posedam ovar drept...
Cumnatele mele, cu alte tipuri de probleme, tot la el s-au dus, si surpriza: acelasi tratament ca pentru ovarul meu regasit  :morideris:

repet: pentru chiuretaje, e as omu', dar cam atat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 26 2006, 11:46 AM
Post #18





Musafir






@meg: Polizu e un spital ca oricare altul - iti trebe o trimitere de la medicul de familie cred. pe mama asa am adus-o acolo si am operat-o. habar nu am cum se face altfel....

eu una prefer sa merg la cabinetele private ale medicilor de acolo (din motive de igiena dar nu numai  ;)  )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 30 2006, 03:07 PM
Post #19


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



offf, forte, de unde medic de familie? :(
imi poti recomanda un cabinet?

merci!
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Feb 2 2006, 02:37 PM
Post #20


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



De Blidarelu de la Institutul Oncologic Bucuresti a auzit cineva? Mi-a spus o prietena ca ar fi foarte bun, dar nu stiu cata incredere sa am in ce zice ea, avand in vedere ca lucreaza pentru el!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 08:11 PM