IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  « < 23 24 25 26 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cumparaturi pentru casa, Ce ti-ai luat pentru casa?
Diana.
post Aug 4 2012, 11:10 AM
Post #241


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La Ikea sint covoare, insa nu m-o lasat al meu sa ma uit nici sa il pici cu ceara! O dat zgircenia in el! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) de-aia ma uit io aproape zilnic la ei pe site (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si tot calculez bugete (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) ca is destul de scumpe alea care imi plac si suprafata de acoperit cu covor e de 3 m X 4 m (si tot ramine parchet neacoperit chiar si cu 12 m2).
Eu vreau doua covoare identice de 3m X 2 m, ca sa le pot scoate usor la curatat. Si e musai sa fie uni, nu mai vreau cu desene sau alte alea pe ele. Si de culoare crem, bej deschis, nisipiu sau alb culoarea unutului, pentru ca mobila e inchisa la culoare toata si nu vreau sa imi arate sufrageria morbid...
Ce vezi tu acolo e doar un raft, mai am unul identic, si ala ticsit cu dvd-uri, plus inca vreo 150 de filme pe un raftulet mai mic. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Oricum, carti am mai multe (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 4 2012, 02:07 PM
Post #242


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Dragute, D! Imi place ca-s simple si merg cu orice.
De covor nush ce sa zic. Mie nu-mi plac deloc covoarele. Sunt imposibil de curatat. Prefer acolo cateva mici de design si in rest parchetul gol. Un aspirator si mop apoi si gata, ai rezolvat treaba. Eu aici am mocheta de-aia lipita si e groaznic. Cand mi-a plouat in casa mi-a udat-o si acum miroase si dupa 3 spalari cu detergent de-ala special. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Deci nu pune de-aia lipta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 4 2012, 02:22 PM
Post #243


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fata, la primul nivel am pe jos parchet de cires si gresia aia cacacioasa, cum naiba sa pun mocheta lipita? Mocheta am lipita pe scari si toate dormitoarele, insa livingul si camera mica e cu parchet! Si nu, nu merge fara covor, pentru ca 1, e frig iarna si 2, trebuie ceva sa deschisa paleta de culori... Doar ai fost la mine...
In plus, mocheta lipita este cea mai ieftina solutie cind nu ai bani de parchet si covor/mocheta normala...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 8 2012, 10:30 PM
Post #244


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In sfirsit, am luat mocheta (nu covor). Una bucata mocheta 4 m X 3 m si tot a mai ramas descoperit.
Nu e foarte groasa, nici foarte subtire, pretul a fost rezonabil, asa ca deocamdata sint multumita.

(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/1-71.jpg)

(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/2-54.jpg)

(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/3-43.jpg)

(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/4-32.jpg)

Pare cam rece, asa, cu mult negru si nisipiu, e drept, insa nu mai puteam pune alte culori. Cind sintem noi si cateii pe-acolo, se coloreaza oricum spatiul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Urmeaza pe lista:
- o mocheta ieftina ca sa ascund piatra care e pusa pe post de gresie la bucatarie (am vazut la 15 lei metrul)
- draperii pentru camerele de sus (vazut la 16 lei metrul, imi trebuie 19 metri (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
- un covoras dragut pentru camaruta care e sala de mese)
- 2 cuverturi frumoase pentru pat
... Si dupa asta sint gata ! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

A, si am pus si perdele sus - peste tot la fel. Arata asa:
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/perdea.jpg)

Stiu ca nu se mai poarta perdele indoite sus, insa mi se rupe. Eu asa le vreau- daca m amut intr-o casa mai inalta, descos si cos inapoi rijansa. Ca am mai avut vreo 15 metri de perdea care era prea scurta si am dus-o mamei acasa, ca nu mi se potrivea de nici o culoare pe nicaieri...

Iar ce vedeti cu verde in primele poze - unul dintre cearsafurile fetelor. Au primit si ele cite un cos de dormit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 9 2012, 03:10 AM
Post #245


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Arata bine, Diana! Sa le stapanesti sanatoasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Oct 9 2012, 07:20 AM
Post #246


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Imi place mult perdeaua! E foarte frumoasa si finuta (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Sufrageria e foarte moderna (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Eu daca va arat cum arata casa mea, va indoiti de ras (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) E ca la tigani! Am trei covoare de trei feluri in sufragerie, masa de 4 persoane (din aceea veche tare!) cu fata de masa din material sintetic pe post de birou, o vitrina nici inalta nici joasa care foloseste drept stativ pentru televizor, o masuta de cafea vesnic acoperita cu un prosop negru pentru calcat, un dulap de fier lung si ingust pe post de adunator de chestii (acte, scule, nimicuri, incarcatoare...) un scaun naspa vesnic acoperit de haine, un fotoliu crem care s-a facut cam urat si acum e acoperit cu o patura care numai pe el nu sta, perdea de nailon cu franjuri la geam... Sa va mai zic? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Astea sunt avantajele de a sta in chirie (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Am invatat sa ma adaptez si chiar ca nu ma doare nicaieri de ce zice lumea (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 9 2012, 10:06 AM
Post #247


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Multumesc frumos, Bia! Arata cit de cit ok. Nu perfect, insa trebuie sa ma descurc cu ce am.
Teo, eu nu ma indoi de ris. Fiecare face cum poate. Nici la mine nu e ok, canapeaua si fotoliile sint de la birou. Mobila a fost facuta pentru alta casa si rafturile pentru dvd-uri sint luate de la ikea, la 70 sau 80 lei bucata.
Eu la craiova aveam 4 covoare de 4 feluri in sufragerie, asa ca nu imi spui nimic nou. Si nici eu nu am masa de calccat, fir-ar, si asta trebe trecuta pe lista! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Iar lumea... sanatate! Daca ar fi fost sa fac sau sa ma iau dupa ce zice lumea, eram moarta de mult.
Si tot stind cu chirie si cumparind una-alta, am invatat niste reguli. Ar trebui sa le pun intr-un articol cindva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Oct 9 2012, 11:27 AM
Post #248


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Chiar te rog sa le pui undeva regulile alea invatate de tine. Poate vin si eu cu adaugiri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 9 2012, 11:51 AM
Post #249


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am facut un topic nou si din idei montam un articol . Ce zici?
Reguli de amenajare cand esti chiriasa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sundayrose
post May 17 2013, 12:36 PM
Post #250


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 17-May 13
Member No.: 11,838



Ce parere aveti de purificatoarele de aer?

Am intrat sa va ofer informatii cu privire la produsele Lampe Berger.

Ele sunt niste produse frantuzesti, aparute in anii 1880. Pentru a aborda o preocupare majora a spitalelor din acea vreme, Maurice Berger a inventat sistemul de difuzie prin cataliza. Aceasta tehnologie revolutionara care purifica aerul in camere inchise, s-a aplicat de curand pentru uz privat, astfel dand nastere la compania LAMPE BERGER.
Cu timpul, ele au fost popularizate de catre Picasso(le colectiona), iar impreuna cu marii epocii au reusit sa faca trecerea de la un scop pur functional la producerea in serie(astfel ajungand in casele fiecarui nobil).
Aceste lampi au 3 roluri: de purificare a aerului, de dezinfectare si il parfumeaza delicat.
Gama de arome este la fel de mare ca imaginatia noastra. O colectie de 40 parfumuri clasificate in 8 familie, pentru a satisface dorintele tuturor: de la miros de liliac, Cedru de Liban, Mosc, Ambra, Ploaie de Vara, Iarba proaspat taiata, Orhidee, pana la mirosul gradinilor din Riviera Franceza. Esentele contin alcool izopropilic, apa osmozata si parfumuri naturale sau sintetice.


Lampile sunt foarte folositoare persoanelor care gatesc, fumeaza sau au un miros neplacut in casa, deoarece purifica aerul si fac ca orice miros neplacut sa dipara in primele 15 minute de folosire. Ele functioneaza pe baza de cataliza.

Pentru mai multe informatii va astept in noul magazin Lampe Berger Baneasa Shopping City sau pe pagina noastra oficiala de facebook, de unde puteti achizitiona si produsele: SPAM

Pentru mai multe informatii sau nelamuriri, imi puteti trimite un mesaj privat, am o experienta personala cu aceste lampi.

This post has been edited by Teocris: May 17 2013, 04:16 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  « < 23 24 25 26 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:01 PM