IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum scapam de burtica?
Cleo
post Aug 6 2007, 09:37 PM
Post #41


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(aby @ Aug 6 2007, 11:57 AM) *
salut fete ma intrebam daca nu stiti ceva exercitii pentru abdomen,dar pentru partea de jos cea care include buricul...sau daca stiti ceva siteuri?..v-as fi recunoscatoare..pup (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)


aby vezi c-a pus blu_dea mai sus un link pe youtube cu niste exercitii pt abdomen

si eu le fac de ceva vreme, sunt excelente si dureaza numai 8 minute, dar trebuie sa le faci zilnic pt rezultate vizibile rapid. Sunt 2 si pt partea de jos insa muschii abdomenului trebuie lucrati in totalitate si-atunci efectul e cel dorit.

spor la treaba (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Aug 7 2007, 12:14 PM
Post #42


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



ms multttt pupz (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondutza
post Aug 7 2007, 07:09 PM
Post #43





Musafir






buna am si eu o intrebare stie cineva un nutritionist bun? (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 7 2007, 07:35 PM
Post #44


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Blondutza, bine ai venit: O sa te rugam sa nu faci lobby pentru mlm-ul pentru care lucrezi. De asemeni, te informez ca userul clona "danutza" ti-a fost sters. La urmatoarea tentativa, aplicam regulamentul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 29 2007, 10:54 AM
Post #45


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu mi-am luat saculeti pentru picioare de facut exercitii dupa ce am vazut ce efect au la sala unde mergeam. Se prind de picioare si se fac ridicari ale picioarelor. Eu fac cate 15 - 20 pentru fiecare picior in 3 serii, diverse exercitii. La inceput se recomanda 10 pentru fiecare picior ca sa nu faci febra musculara. Nu numai ca ajuta la formarea frumoasa a picioarelor dar tonifica si abdomenul, ridicarea picioarelor presupunand un efort si pentru acesta.
Eu faceam pana acum cateva 6-8 luni sau mai bine asa: din pozitia culcat 15 ridicari pe piciorul stang si 15 pentru cel drept, ridic piciorul nu foarte sus, cam la 30 - 35 de grade de sol si il las jos dar fara sa ating solul. Apoi stand pe o parte ridic la fel dreptul, fara sa ma sprijin pe piciorul stang atunci cand cobor tot de 15 ori si invers pentru piciorul stang. La fel, nu trebuie ridicat piciorul foarte sus. Toata nebunia asta de se repeta de 3 ori.
Am si aparat pentru abdomene, colacel din acela:P. Dar in ultima vreme am cam abandonat, recunosc. De azi am inceput iar la picioruse cu saculetii si abdomene.
Am mai observat ca si alergatul si stepperul sau rolele contribuie la definirea abdomenului. Mai ales ca se solicita muschii in timpul executarii lor, mai ales lateralele.
De fapt, cam toate ajuta asa ca... la treaba cu noi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marria
post Sep 1 2007, 10:36 AM
Post #46





Musafir






Si eu sunt de parere ca trebuie combinata o dieta sanatoasa cu exercitiul fizic. Atunci arati si te simti cel mai bine. Eu am slabit anul trecut 6 kg in trei luni fara f mare efort. N-am facut exercitii fizice in perioada aceea, doar am eliminat din alimentatie piinea, incluziv pizza, paste..., cartofii si zaharul. Mai mincam din cind in cind cite o inghetata. Si am slabit proportional, deci am dat si burta jos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Sep 16 2007, 09:45 AM
Post #47


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



eu m-am ingrasat un pic si imi place sa fiu un pic mai grasuta,dar am facut si burtik si cel mai rau e k am facut si aripioare.burtik nu e mare ca daca o tin supta nu se vede,dar aripioarele se vad aiurea.ce exercitii ar trebui sa fac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramoZz
post Sep 17 2007, 10:55 PM
Post #48


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 16
Joined: 8-September 07
From: craiova / cluj (fac)
Member No.: 2,185



ar fi exercitiile winsor pilates ...cred ca se gasesc pe undeva pe youtube sau pe retea...sau cumparate :> sunt destul de eficiente s-ar parea..exista niste exercitii de 8 minute in fiecare zi care lucreaza toata zona abdomenului (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Sep 26 2007, 11:42 AM
Post #49


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



QUOTE(ramoZz @ Sep 17 2007, 11:55 PM) *
ar fi exercitiile winsor pilates ...cred ca se gasesc pe undeva pe youtube sau pe retea...sau cumparate :> sunt destul de eficiente s-ar parea..exista niste exercitii de 8 minute in fiecare zi care lucreaza toata zona abdomenului (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)



multumesc! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Sep 26 2007, 11:50 AM
Post #50





Musafir






Pe langa abdomene si lucratul muschilor intercostali te ajuta si un masaj violent al zonei respective. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 07:12 PM