IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> In ce as putea investi 10 000 euro?
ralucutza
post Jul 7 2007, 10:33 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 7-July 07
Member No.: 1,911



BUNA ZIUA TUTUROR!!!

As dori sa incep o afacere
Dispun de niste bani, nu foarte multi si as dori sa stiu daca un ESPRESSO BAR ,, merge `` in Bucuresti? Care este suma de bani minima cu care pot sa incep, ajung 10 000 euro? Am lucrat in trei astfel de baruri in Bolognia si Roma timp de 2 ani si mi-ar place sa-mi deschid si eu unul aici mai ales ca am experienta necesara ... dar nu stiu daca romanii au aceeasi mentalitate ca si italienii ( de a bea cafeaua de dimineat in bar)...Acolo este o afacere f buna. Ce inteleg eu prin espresso bar: Espresso barul tipic italian are o suprafata de aproximativ 20 mp, o locatie publica fara scaune si mese, unde vii comanzi un espresso, l-ai primit, l-ai baut si ai plecat - tot procesul poate dura doar un minut. Pe langa sortimentele de cafea (Espresso, Latte Macchiato, Caffe Latte, Cappuccino, Caffe Macchiato, Caffe Americano, etc) se servesc o gama variata de sandwich-uri,toast-uri, salate, dulciuri. Exista, de asemenea, si bauturi alcoolice si nealcoolice. Clientii cafenelei pot cumpara pentru acasa si cafea boabe, care poate fi macinata pe loc.
Sunt clientii romani pregatiti pentru acest tip de cafenea??

As fi recunoscatoare daca a-ti posta opiniile dvoastra
Ce sfaturi imi dati?
Sau in ce altceva as putea investi 10 000 euro?Aveti alta idee..?Franciza?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:17 PM