IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Decorarea mesei festive de Pasti, impodobire pascala
kalua
post Mar 19 2007, 08:36 PM
Post #1





Musafir






La asta v-ati gandit?
Eu impodobeala multa nu voi putea pune ca-mi trebuie locul pentru platourile cu aperitive reci.
Probabil voi face un buchet marisor cu lalele si narcise. Ori il fac rotund, normal, ori intr-o forma ovala, cu florile culcate si cu alte ramurici inflorite.
De-a lungul mesei, pe fata de masa alba, probabil ca voi pune niste pamblici in culoarea florilor.
In alte vaze mari, prin casa, voi avea ramurile cu matisori obligatorii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Katy
post Mar 20 2007, 11:05 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 45
Joined: 20-March 07
Member No.: 1,370



QUOTE(kalua @ Mar 19 2007, 07:36 PM) *
La asta v-ati gandit?
Eu impodobeala multa nu voi putea pune ca-mi trebuie locul pentru paltourile cu aperitive reci.
Probabil voi face un buchet marisor cu lalele si narcise. Ori il fac rotund, normal, ori intr-o forma ovala, cu florile culcate si cu alte ramurici inflorite.
De-a lungul mesei, pe fata de masa alba, probabil ca voi pune niste pamblici in culoarea florilor.
In alte vaze mari, prin casa, voi avea ramurile cu matisori obligatorii.

Buna Kalua,eu sunt din Amsterdam(olanda)hai mai bine sa facem pastele impreuna ca nici eu nu stiu ce sa fac. (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) (IMG:style_emoticons/default/easter.gif) Sunt chiar plictisita si stresata,mai ales ca am si nunta pe 7iulie.UFFFFF,Noroc la pregateli si sa iti iasa cozonacul bun,poate imi dai si mie reteta.Pupici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 20 2007, 11:47 PM
Post #3





Musafir






Katy (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif) Simpatica esti, cum ai scris tu si tara in care se afla Amsterdamul. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Eu cozonac nu fac, dar ne-au amentitat h_2004 si Leea ca ne dau retetele lor de cozonac. Si Marbella face un cozonac trandafir, ar trebui sa i se faca mila de noi si sa ne dea si reteta ei. (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)

Apropo de decor, cred ca mai fac niste gainuse plate din aluat frantuzesc pe care le voi aseza pe servetelele din panza la masa. Numai nu stiu cum sa formez servetele astfel incat sa arate frumos cu gaina, dar am o prietena care a absolvit scoala de hotelieri si stie treburi dintr-astea, trebuie s-o chem la mine sa-si dea cu parerea si sa ma invete cum sa fac.
Mi-am adus aminte ca am servete portocalii din panza, cred ca nu le-am folosit niciodata, dar acum le vine randul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 21 2007, 12:14 AM
Post #4





Musafir






ce super arata o masa aranjata parca nici nu ti vine sa papi mancarea

sa puneti poze sa vedem si noi cum arata si sa salivam (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 21 2007, 12:44 AM
Post #5


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



kalua m-ai strigat? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

v-am mai spus ca nu gatesc cu masura ci la okiometru (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) dar promit sa pun 'felul meu' de-a face cozonac cel tarziu in week-end ... pozele vorbesc de la sine

matusa mea punea iarba (fire lungi si rupta frumos) intr-un cosulet si peste iarba ouale colorate si cosuletzul trona si el vesel pe masa festiva
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 21 2007, 11:20 AM
Post #6





Musafir






cu iarba faceam si eu pana si eu pana cand mi a zis cineva ca mai bine as pune niste grau intr un vas mic sa creasca arata ca o iarba proaspata apoi iau ouale si le pun acolo arata asa de bine vasul trebuia sa fie colorat sa fie in contrast cu iarba (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Katy
post Mar 21 2007, 11:43 AM
Post #7


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 45
Joined: 20-March 07
Member No.: 1,370



QUOTE(h_2004 @ Mar 20 2007, 11:44 PM) *
kalua m-ai strigat? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

v-am mai spus ca nu gatesc cu masura ci la okiometru (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) dar promit sa pun 'felul meu' de-a face cozonac cel tarziu in week-end ... pozele vorbesc de la sine

matusa mea punea iarba (fire lungi si rupta frumos) intr-un cosulet si peste iarba ouale colorate si cosuletzul trona si el vesel pe masa festiva

Ce idee grozava asta cu iarba,cred ca o sa incerc si eu.Chiar da o nota mai aprinsa a primaverii. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

QUOTE(kalua @ Mar 20 2007, 10:47 PM) *
Katy (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif) Simpatica esti, cum ai scris tu si tara in care se afla Amsterdamul. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Eu cozonac nu fac, dar ne-au amentitat h_2004 si Leea ca ne dau retetele lor de cozonac. Si Marbella face un cozonac trandafir, ar trebui sa i se faca mila de noi si sa ne dea si reteta ei. (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)

Apropo de decor, cred ca mai fac niste gainuse plate din aluat frantuzesc pe care le voi aseza pe servetelele din panza la masa. Numai nu stiu cum sa formez servetele astfel incat sa arate frumos cu gaina, dar am o prietena care a absolvit scoala de hotelieri si stie treburi dintr-astea, trebuie s-o chem la mine sa-si dea cu parerea si sa ma invete cum sa fac.
Mi-am adus aminte ca am servete portocalii din panza, cred ca nu le-am folosit niciodata, dar acum le vine randul.

Da Kalua sa stii sigur unde sa vii! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Eu nu inteleg asta cu gaina,cum formezi tu gainuse plate?Timp nu prea am ptr.ca am un baietel foarte razgaiat de 9luni si...probleme cu dintisorii (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Eu cu el in brate si acum chiar daca nu are dureri plange.Dar oricum cred ca voi cumpara o fata de masa cu ousoare ca aici au aparut de vreo 2luni si ousoarele de ciocolata tot la fel.Este prima oara cand voi aranja masa de paste singura,ptr.ca am fost ocupata cu universitatea,serviciul si am fost invitata in alte parti.Acum este randul meu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Sper sa reusesc sa fac ceva dragut.Va copiez (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 9 2007, 10:34 PM
Post #8





Musafir






Intr-o parte a servetului fost gainusa, intr-alta oul de chec. Si trebuie sa va spun ca artista cu servetele a fost fiica-mea. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/IMG_4621.jpg)

Iar asta aranjamentul floral facut de manuta mea delicata:
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/IMG_4611.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZIBBA
post Apr 10 2007, 10:13 AM
Post #9


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 248
Joined: 1-February 07
From: barca
Member No.: 1,130



foarte frumos,kalua! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
va pun si eu o poza cu masa mea de paste...lipseste tortul...dar acela vi-l pun la retete...florile le-am adunat de prin parc (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
http://i171.photobucket.com/albums/u313/la...aste2007005.jpg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 10 2007, 12:28 PM
Post #10


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Fetelor (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) !

Kalua, imi plac mult paharele tale. Alegerea ideala pentru o masa festiva! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:48 PM