IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rochii de mireasa, Modele.Fotografii cu cele mai frumoase rochii de mireasa
butterflyaway
post Jan 3 2014, 02:59 PM
Post #41


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Bia, vei fi o miresica tare frumoasa, simpla, eleganta! Rochia e absolut superba, un model finut, simplu, de bun gust!!! Abia astept sa te vad imbracata in rochie si cu asemenea coafura (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Pe cand nunta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 4 2014, 06:55 AM
Post #42


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Merciiiii! Crede-ma ca si eu!!! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nunta in 2015 insa nu am fixat inca data.

This post has been edited by Bia: Jan 4 2014, 06:59 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butterflyaway
post Jan 4 2014, 12:28 PM
Post #43


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Atunci..spor la pregatiri! Imediat trece timpul si te vezi miresica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Eu una astept noutati despre nunta ta si sa te vad in rochita. Pt mine, pregatirile de nunta au fost cam grele desi nunta a fost ceva restrans, acum muuuult timp, insa consider ca nunta e cea mai frumoasa zi si pregatirile ei sunt cele mai frumoase momente!

This post has been edited by butterflyaway: Jan 4 2014, 12:28 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fraise
post Jan 9 2014, 02:45 PM
Post #44


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 18-July 10
From: Greece
Member No.: 8,888



QUOTE(butterflyaway @ Dec 30 2013, 11:00 PM) *
Doamne, ce rochii!!!! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Nu stiu de ce, dar ma duce cu gandul la belle epoque, si totusi are ceva si din epoca asta...e sublima rochia, nici cea care este purtata de modelul ce sta in picioare nu e mai prejos insa aceasta e cu adevarat superba...banuiesc ca e destul de scumpa dar merita toti banii! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si pe mine, una, m-ai facut f curioasa asa ca astept sa te vad cu rochita!!! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Superba, superba, superba, n-am cuvinte! Sa o stapanesti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc, iubire si fericire!


Dupa ce am trimis un e-mail, pt ca pe site-ul lor nu erau afisate preturile, rochita cu modelul de pe fotoliu este la 2800lei. Multumesc sa fie la toate asa!

Melcri, asa este, desi trebuie sa ajung in Romania ca sa o pot achiziona, de pe internet mi-e teama sa o iau, sa nu gresesc la masuratori si bineinteles e sa o probez. Cum data nuntii nu am planuit-o inca, desi pentru la anul in 2015, caci noi suntem acele persoane care facem tzac-pac in ultimul moment, niciodata cu 1 an in urma cum procedeaza alte cupluri, oricum rochita asta mi-a atras privirile de anul trecut de la inceputul iernii, m-a atras ca este vaporoasa, vazand cateva fotografii de la alte mirese care au cumparat modelul similar cu aceasta, desi de la aceeasi firma, designer.

This post has been edited by Fraise: Jan 9 2014, 02:49 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post May 24 2014, 04:49 PM
Post #45


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Foarte frumoasa asa cum am mai spus;intr-adevar este cam mult timp pana la nunta efectiv,dar ai tot timpul sa te decizi daca dai pretul transmis' daca tu ai ales modelul acesta sigur esti o silfida,modelul fiind destul de simplu ,vaporos si te imbraca foarte frumos.

Bia,alt corp, alt stil,alta abordare;f frumoasa rochia(fara cordon cred) asa ceva as fi imbracat si eu daca vremea mea ar fi fost azi si daca aveam silueta de la 26 ani at cand m-am casatorit,dar in alte vremuri; imi place intotdeauna ceva deosebit daca barbatul cu care m-as casatori ar merita sa aibe la brat o asemenea femeie, ce are curaj sa poarte o astfel de rochie;este superba! Locul ales e feeric! Sa aveti noroc si fericire unul alaturi de celalat!

Am citit mai departe daca te-ai razgandit asupra rochiei postate initial,cu siguranta iti vei alege acelasi model( daca nu e dantela at va costa mult mai putin).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 26 2014, 05:47 PM
Post #46


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Merci, Melcri.
Fraise, i-ai contactat in legatura cu pretul nu? Si cu timpul in care e gata rochia. Din experienta iti spun ca sunt designeri ce cer cam 12 luni in avans comenzile de rochii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LuciLuciana
post Jul 15 2014, 08:57 PM
Post #47


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 15-July 14
Member No.: 12,534



Dar nasicile in ce se imbraca? La ele nu va ganditi?
Recomand rochiile brodate manual care chiar sunt la moda sezonul acesta. Designerii au lansat adevarate opere de arta ce ne incanta privirile.

http://pentru promovare, contactati-ne!/blog/rochii-brodate-manual/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nasty
post Jul 17 2014, 11:07 PM
Post #48


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 17-July 14
Member No.: 12,539



buna seara...luna viitoare fac botezul fetitei mele si ne gandeam si sa ne cununam religios...imi doresc o rochie de mireasa si ma gandeam poate mi-o doneaza careva...sunt extrem de scumpe pentru mine... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 17 2014, 11:59 PM
Post #49


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Nasty, nu vreau sa fiu nepoliticoasa dar nu mi se pare ok sa vii sa "cersesti" pe forum. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Crezi ca pentru celelalte fete sunt ieftine rochiile de mireasa? In plus, ai fi putut sa ceri detalii despre rochii la mana a doua, purtate deja, pe care le poti lua la jumatate de pret insa nimeni nu-si va dona rochia gratis.

Verisoara mea, spre exemplu nu si-a permis o rochie de designer si si-a luat-o din Dragonul Rosu cu 2000 de lei.

A, si mai exista varianta rochiei facuta la croitor. Pe mine o rochie de seara fuchsia de tip sirena, cu trena, din dantela aplicata pe matase naturala m-a costat aproximativ 1800 lei cu material cu tot si cu costul croitorului. Nu vad de ce pretul ar fi diferit daca rochia ar fi croita pe dantela alba. In plus, o rochie simpla, alba, va costa probabil mai putin.

Daca nu-ti permiti nici macar asta nu faci nunta ci doar cununie cum a facut si mama mea. Intrebare: ai cersit si restul costului nuntii (meniuri, invitatii, marturii) ????

Asadar, fetelor, imi doresc o rochie de mireasa Zuhair Murad. Nu mi-o doneaza si mie cineva? Ca deh, nu-mi permit sa dau 40.000 de dolari pe o rochie de mireasa. Zic si eu... (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

This post has been edited by Bia: Jul 18 2014, 12:02 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DinaLicu
post Jul 22 2014, 11:36 PM
Post #50


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 22-July 14
Member No.: 12,545



Sambata merg la petrecerea burlacitelor la cea mai buna prietena a mea! Evident ca e o mare problema cum ma imbrac caci mergem in club si vreau sa foi foarte in trend (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Am citit cateva sfaturi extrem de simple dar utile pe elady in articolul despre ce purtam la petrecerea burlacitelor?!

This post has been edited by Diana: Jul 25 2014, 01:10 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 05:35 AM