IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

66 Pages V  « < 62 63 64 65 66 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta Montignac: Ce sa mancam azi, Topic de spovedit meniul Monti zilnic
Diana.
post May 10 2016, 01:26 PM
Post #631


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Back to monti...
Meniu de azi
md: cafea
prinz: (cind o fi) drob de miel cu salata
cina: habar nu am inca, probabil ou
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aloiv
post May 10 2016, 08:33 PM
Post #632


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 9-May 16
Member No.: 13,134



Mic dejun intarziat :5 masline mari,5feliute pastrama de porc fara zaharuri , castravete, 2 oua fierte tari,1 ardei Capia rosii , 3 linguri de fasole facaluita si u morcov ras stropit cu putin ulei de masline.
Pranz:1 carnat la gratar cu mustar .
Cina: 1 mar , o cafea fara cofeina.


Mic dejun din 11.05 2016. Cafea fara cofeina cu o jumatate de lingurita smantana cu salata de cruditati,cascaval si pastrama slaba de porc fara zaharuri,masline si ou fiert,castravete! Pranz:ciorba de perisoare fara orez,si sos de ceapa ,usturoi si perisoare fierte cu dal de castraveti!
Cina:salata verde cu cascaval rosii ,casteavete,masline. 2,5 l apa !☺Te rog sa ma corectezi daca este gresit ceva!Multumesc frumos! Poza maine. Tu ce ai mai papat azi ?Dia azi m am plimbat 2 ore.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 10 2016, 09:19 PM
Post #633


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bravo, e bine, Viola! Incearca totusi sa nu exagerezi cu grasimile, cu cit maninci mai slab, cu atit slabesti mai repede!
Cit timp te-ai plimbat?
Eu azi am mincat ... ciudat- dimineata doar cafeaua si de-abia acum friptura de miel cu ceapa.
E aiurea, dar chiar nu am avut incotro, am avut o zi tare incarcata si tare ciudata si incarcata si imi crapa capul !
La actovitate fizica bifez tuns gazonul in curticica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 11 2016, 05:08 PM
Post #634


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mic dejun: cafea
Prinz (tirziu): pulpa de porc cu varza murata (cca 250 grame)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aloiv
post May 11 2016, 10:29 PM
Post #635


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 9-May 16
Member No.: 13,134



Buna Dia!Uite foto pt pranzul de azu. Mc dejun apa chiorensis ca a trebuit sa plec la fizioterapie dim si nu am avut tinp!
Pranz : ciorba de perisoare din piept de pui cu dovlecel,ceapa,apio,ardei capua rosu,cu ardei iute.
Felul 2:galuste fierte in apa cu sare separat din aceeasi compozitie ca la perisoare . Am facut un dos fiert cu ceapa,usturoi,ghimbir,foarte putin ,o conserva de rosii in bulion si o lingura de ulei extravirg de masline. Dupa ce le am fiert bine,le am condimentat cu sare si piper ,le am brenduit ca sa obtin un sos fin si o culoare pastelata ,am adaugat "galustele"fierte in apa. Am lasat un clocot dupa care am adaugat marar!Am servit alaturi de un sos de castravete ( jumatate fabio) . Am scos semintele si l am taiat feliute julien. Sm condimentat cu sare de himalaya,piper. La sf am adaugat o lingura de ulei extravirgin presst la rece di un iaurt de 0,% grasimi si un pic de lamaie suc. Ca decor am plantat pe centul bolului o maslina mare!
Desert 4 tablete s au 5 de ciocolata neagra Haidi Dark Blakcu 85%cacao.
Cina:platou rece alcatuit din:3 feliute pastrama porc slaba fara zahar,feliata ,6 maine gigant negre foarte putin sarate,o rosie ,castravete,apio(tije de telina),morcov rondele subtiri si salata verde cu ulei extravirgin . 3 feliute de cascaval tare ,un ardei rosu capia taiat in 2 . Pe o jumatate am pus fasole rosie uscata facaluita,(facaita s au batuta)cu usturoi alifiat ,ceapa si suc de rosii. M am plimbat si azi di ieri 2 ore si aproape jumatate!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 11 2016, 10:37 PM
Post #636


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De seara (de fapt pe la 7 seara) am ma bagat o bucata de friptura cu varza murata + 2 patratele de ciocolata neagra (cam 10 grame).
Ma urasc, dimineata aveam 72,5 kg! Cum am ajuns iarasi aici, fir-ar mama ei de depresie si de mincat compulsiv!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 12 2016, 10:19 AM
Post #637


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Iero seara am exagerat. Am bagat un biscuit cu ciocolata si o banana si imi vine sa mor! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Maninc cind ma apuca angoasele si asta nu e scuza!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post May 12 2016, 07:40 PM
Post #638


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Ma apuc de maine. Vin sa iti țin companie.
Nu cu kilogramele ma lupt, ci cu starea proasta pe care o am cānd mănānc aiurea.
Of, cāt de bine m-am simțit inainte si imediat după Paste, cand am mancat foarte aproape de monti, fara sa urmaresc asta neaparat.
Cateva zile cu fainoase si dulciuri, si am o stare (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 13 2016, 12:22 AM
Post #639


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mie-mi spui? Imi vine sa ma string singura de git! Nu doar ca am mincat aiurea, dar m-am indopat pe de-a dreptul! Pe la 2 noaptea, cind ma apuca nelinistea... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post May 13 2016, 07:40 AM
Post #640


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Cred ca m-am lăudat degeaba ca incep azi, merg cu copiii īn excursie cu scoala si parca vad ca scap īn prostii.
Acum beau o cafea neagră, sa ma țină lucidă.
Om vedea mai tārziu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pages V  « < 62 63 64 65 66 >
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:16 AM