IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta Max Planck
alphutza
post Jul 27 2007, 01:26 PM
Post #11


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Acuma am papat pestele fiert (mi-am luat Merluciu). Cu putina sare dietetica si lamaie + un ceai de fructe si rosii, a fost chiar bun. Am mancat f bine.
Doamne ajuta sa si fie de folos.. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Ines, tie cum iti mai merge? In ce saptamana esti? Ai slabit vre-un pic?
Eu sunt in prima saptamana si doar Duminica vreau sa ma cantaresc.

Parca am si emotii.
Nu stiu ce sa zic despre faza cu mancatul cat vrei. Daca Duminica mananc o pizza mare?...chiar e OK?
Nu o sa fac asta, pentru ca slabiciunea mea este pentru salate si sucuri naturale. Deci o sa-mi comand o salata super + un fresh... uh de-abea astept. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alphutza
post Jul 30 2007, 03:43 PM
Post #12


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Iee , 2 kg s-au dus. E super OK. Daca mai merge unul eu sunt multumita. (IMG:style_emoticons/default/322.gif)

Am papat bine zic eu.
Azi sunt la ziua cu spanac, deci putin rabd foame, pentru ca nu-mi place spanacul.
Astept fripturica de vita.

Ce-i drept ma simt putin slabita fizic. Sper sa nu-mi incetineasca metabolismul. Eu mananc cat pot d mult, pana aproape mi se face rau.
Si merg si la sport. Sper ca va fi OK.

Voi c mai faceti?
Ati mai tinut cura, sau m-ati lasat singurica.
(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alphutza
post Aug 2 2007, 09:08 AM
Post #13


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Vad ca nu mai posteaza nimeni pe topicul asta, deci am ramas singurica cu dieta mea.
Eu o duc bine, foame nu rabd. Unele tipuri de mancari sunt chiar bune. Salata de telina, salata verde si sunca slaba sigur o sa-mi mai fac. Merluciu la cuptor la fel. Salatele de fructe oricum faceau parte din dieta mea. Deci e de bine.

Si ce e si mai misto e faptul ca nu am pofta de dulce, sau alte prostii.

O sa mai scriu din cand in cand, sa mentionez cum imi merge, daca ma ingras. Poate ajuta ca referinta pentru alte doritoare.

Cert e ca zilele trecute m-am simtit putin cam slabita.
Si vai, in weekend merg pe munte, va trebui sa pot urca ceva varfuri. Mama, voi fi cu gratarele dupa mine.

Sper sa nu ma culeaga de pe jos de undeva prietenii mei.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 4 2007, 01:30 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai daca minci prostii, o sa ti-o faci cu mina ta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 4 2007, 01:59 PM
Post #15





Musafir






alphutza daca am inteles bine , tu tii o dieta complicata ca sa dai jos doar 2-3 kg?? Cate kg ai acum daca nu sunt indiscreta? Parerea mea e ca risti sa iti strici metabolismul cu dieta..pt 2-3 kg nu se merita. Astea le dai jos mancand sanatos si facand sport, dupa capul meu. Sunt multe feluri in care poti da jos 2-3 kg:
-poti sa pierzi 2-3 kg cu o dieta care iti elimina apa din organism si care iti da sistemul peste cap
- poti sa pierzi 2-3 kg de masa musculara cu o dieta saraca in proteine si fibre
- sau poti sa pierzi 2-3 kg de grasime si sa pui in locul lor 2-3 kg de muschi avand o dieta echilibrata si facand sport.

Parerea mea..care este...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alphutza
post Aug 6 2007, 12:01 PM
Post #16


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Buna fetelor,
Sunt super bine.
Tocmai am venit de la munte, unde m-am descurcat OK, si cu dieta nu a fost mare problema.

Acum treaba sta in urmatorul fel: am 51 kg si 1.60.
La sala merg de cateva ori pe saptamana, sunt o dependenta, si si cu Monti imi mergea chiar bine, dar ma stabilizasem.
Nu vrea sa laud neaparat dietele de genul acesta, pentru ca nu sunt o adepta, si nici nu cred ca o sa mai tin vre-o una vre-odata.
Dar am fost tentata. Nu mai tinusem, si mi s-a parut o experienta interesanta. In plus eu zic ca am mancat foate bine. Rareori mi-era foame.
Acum este o adevarata provocare mentinutul celor 2-3 kg date jos.
Eu imi pun nadejdea in Monti, si sunt sigura ca o sa fiu OK.

Dieta nu se baza pe eliminarea apei, pentru ca trebuia sa beau pana la 3 4 l apa / zi, si si proteine mi se parea ca are destule, poate prea multe.
Nu fiti suparate pe mine, mi se pusese pata, si asta a fost.

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Sper ca ma iertati, si ma mai primiti in clubul Monti..(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleopatra10
post Aug 19 2007, 08:24 AM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 19-August 07
Member No.: 2,060



Buna!

Pana la urma ca o parere generala, are efect dieta asta? eu sunt in a treia zi, am tinut-o exact cala carte si nu pot spune ca fac foame sau mi-e rau....in dimineatza aceasta totusi am avut ceva dureri de stomac dar au trecut. Sper sa am ambitia sa o tzin. Mai stiti alta cura care sa aibe efect mai mare decat aceasta?
Oricum nu sunt niciodata prea ambitioasa cu curele, sper sa o duc pe asta la final, problema nu e de foame cat de pofte. Dar mai nou imi ocup timpul sa nu am unde vedea prajituri, mc'donald's sau alte asemenea. Ma duc zilnic la sala iar seara alerg in parc.
Daca mai aveti sugestii pentru slabit chiar va rog sa ma ajutati.
Merci mult!

am uitat sa va intreb ceva? nu pot inlocui cafeaua cu ceai sau sa o elimin...? eu nu beau defel cafea si pt mine e un adevarat chin:(((
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alphutza
post Sep 13 2007, 11:43 AM
Post #18


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Cleo, nu am mai aruncat un ochi demult pe topicul asta.
Banuiesc ca deja ti-ai terminat dieta.
Eu in mare cred ca am regretat ca am tinut-o. M-a dat putin peste cap, asa in mare.
Eu tin de vre-un an Dieta Montignac, poti sa citesti la noi pe forum in ce consta asta.
E mai mult un mod de viata, nu o dieta. Ti-o recomand din toata inima.
E foarte permisiva, iar daca ai mult de dat jos, kilogramele se topesc repede.

Te asteptam pe topicul cu Dieta Montignac.
Pupici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maoka
post Feb 9 2008, 11:29 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 10-January 07
Member No.: 1,000



QUOTE(alphutza @ Sep 13 2007, 01:43 PM) *
Cleo, nu am mai aruncat un ochi demult pe topicul asta.
Banuiesc ca deja ti-ai terminat dieta.
Eu in mare cred ca am regretat ca am tinut-o. M-a dat putin peste cap, asa in mare.
Eu tin de vre-un an Dieta Montignac, poti sa citesti la noi pe forum in ce consta asta.
E mai mult un mod de viata, nu o dieta. Ti-o recomand din toata inima.
E foarte permisiva, iar daca ai mult de dat jos, kilogramele se topesc repede.

Te asteptam pe topicul cu Dieta Montignac.
Pupici.


Seara buna,
Sunt "noua" pe acest forum.Am nascut de curand (ma rog...6 luni, dar prin cezariana si nu am avut voie sa fac nici miscare foarte multa si nici sa tin vreo cura de slabire) si se impune o cura de "revenire" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Te rog sa-mi spui de unde pot face rost de dieta Dieta Montignac.
Multumesc, o seara faina tuturor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 10 2008, 10:42 AM
Post #20


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Maoka, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)

daca dai click pe cele doua linkuri vei ajungela topicurile unde se discuta frecvent despre dieta Montignac. O sa descoperi o comunitate foarte unita si fana a domnului Monti.

Dieta Montignac
Retele pentru dieta Montignac
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:38 PM