IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

60 Pages V  « < 9 10 11 12 13 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Despartiri, divorturi, cuplul rupt in doua..., De ce doare atat de tare?
Bianka7
post Jan 25 2006, 11:37 AM
Post #101


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 48
Joined: 9-December 05
Member No.: 58



Chiar daca Tsunami a spus tot ce era de spus, incerc sa te imbarbatez si eu. Eu stiu mai bine ca temerile nu dispar asa usor, chiar daca esti constienta ca te trag inapoi, ca iti umbresc succesul de a fi stapana propriei vieti. Ai demonstrat ca te iubesti de-ajuns cand ai hotarat sa te rupi din cosmarul celor 10 ani. Nu mai stii ce sa faci, pentru ca pana acum trebuia sa lupti si acum ai castigat toate bataliile. Asa ca incerci sa gasesti noi obstacole? Normal ca fostul incearca sa-si joace din nou cartea, dar pentru tine mai conteaza? Conteaza ce vrea el sau ce vrei tu? El n-a incercat sa te faca fericita cat ati fost impreuna si nici acum nu vrea sa ai o alta sansa. Nu se vede decat pe el si te vrea inapoi pentru binele lui, nu al tau. Pentru ca ai un suflet frumos, normal ca ti-e mila, dar pe mila nu se cladeste nimic si o astfel de relatie are un gust mult mai amar decat ti se pare ca simti acum. Stii tu vorba cu ciorba reincalzita, nu mai are acelasi gust. Capitolul cu el s-a incheiat. Acum ai doua optiuni:
- sa fii fericita cu copilul tau;
- sa fii fericita cu copilul tau si cu un alt partener alaturi.
Si eu am avut senzatia ca ma folosesc de cel care a aparut in viata mea dupa divort, dar in timp am vazut ca dau la fel de mult cat primesc si nimeni nu are de pierdut.
Iar fostul a incercat sa ma faca sa ma simt vinovata, cand ma ameninta, cand ma intreba daca poate spera sa ii mai dau o sansa, ca dupa un an sa aud ca s-a casatorit si are o fetita. Viata merge inainte.
Si fericirea nu e o vina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cecylly
post Jan 25 2006, 12:20 PM
Post #102


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 194
Joined: 7-December 05
Member No.: 3



may ce a uitat moreena sa spuna este ca "gicu" are o relatie de 3 ani, daca nu ma inseala memoria, si nici cu el lucrurile nu stau prea bine.
si parca de sarbatori erai fericita moreena, ce s-a intamplat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 25 2006, 12:59 PM
Post #103


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



QUOTE
may ce a uitat moreena sa spuna este ca "gicu" are o relatie de 3 ani, daca nu ma inseala memoria, si nici cu el lucrurile nu stau prea bine.

off topic:
mmmmda. am gasit.  este "dragoste imposibila" de pe celalalt forum.

Moreena.
in primul rand ar trebui sa fi sincera cu tine insati. apoi cu ceilalti.
daca vrei ca parerile emise aici sa atinga miezul problemei. alftel ne lasi sa bajbaim in ceata si sa ne intrebam "ce s-a intamplat frate cu lumea asta? de sunt toate cu susu-n jos?"

lupescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bertha
post Jan 26 2006, 11:53 AM
Post #104


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 109
Joined: 9-December 05
From: Romania
Member No.: 53



Moreena, de fapt ce doare atat de tare? Vrei sa-i dai fostului o sansa? Pentru ca daca te gandesti la asta, actualul nu are ce cauta in peisaj. A fost doar un colac de salvare in timpul divortului.
Cam asa s-a intamplat si la mine. La cateva luni de la divort am cunoscut pe cineva, nu suportam sa fiu singura dupa 7 ani de casnicie. Nu intru in amanunte, insa am renuntat la relatie si m-am impacat cu ex. Dupa 3 ani ne desparteam din nou, se schimbase destul de mult si nu in bine. Poate ar fi trebuit sa fiu mai nepasatoare si relatia noastra ar fi fost ok.
Deosebirea intre noi doua este ca eu mi-am dorit sa fiu din nou cu el, inca il iubeam, iar el n-ar fi facut un pas fara sa stie cu siguranta ca il mai vreau.
A trecut un an fara el si credeam ca mi-am revenit, insa nu e asa. Nu vreau s-o iau de la capat cu altcineva, prefer sa stau singura, cu copilul meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moreena
post Jan 26 2006, 11:57 AM
Post #105





Musafir






:fluierat:
scuze ca m-am dat la fund o vreme....

QUOTE
may ce a uitat moreena sa spuna este ca "gicu" are o relatie de 3 ani, daca nu ma inseala memoria, si nici cu el lucrurile nu stau prea bine.
si parca de sarbatori erai fericita moreena, ce s-a intamplat?

cecylly,
"gicu" nu avea o relatie de 3 ani - asta in primul rand; iar in al doilea rand, "gicu" de atunci se numea "berbecu' "  iar barbatul de acum nu e berbecu' e gicu!
al dreaq de incurcat!   :-X
intr-adevar de sarbatori eram fericita sau asa voiam sa cred si sa fiu, pt. ca il cunoscusem pe gicu, iar dupa asta am dat de belea pt. gica trei genunchi a aflat si asa a inceput calvarul.... pe care, daca stau si ma gandesc mai bine chiar eu l-am provocat!

sa stii ca de multe ori m-am gandit sa-l insel pe gicu, pt. ca imi repeta obsesiv ca am pe cineva, iar berbecu era potrivit pt. asta pt. ca ma indragostisem de el; nu stiu ce impresie o sa va faceti, dar asta a fost si o sa respect ce-a zis lupeasca (draga de ea  :-*  )

nu vreau sa sune a lauda, dar sunt o femeie tandra, complexa si simpla in acelasi timp; sunt o femeie langa care iti face placere sa stai (......si FOARTE MODESTA.... ::) si arat si destul destul de bine.....;  (lauda-ma gura, ca maine-ti dau friptura  ;)  )

stiu sa daruiesc f. mult si fara sa primesc ceva in schimb; nu astept recompense pt. ceea ce pot oferi pt. ca daruiesc din inima; poate ca asta este un defect... nu stiu.... m-am obisnuit sa iubesc si arat iubire fara sa primesc inapoi acelasi lucru ..... cred ca m-am obisnuit sa fac bine si pt. asta sa fiu rasplatita cu  ignoranta, indiferenta, rautate, egoism....

nu stiu... parca m-am trezit dintr-un vis urat care nu se mai termina,  si chiar vreau acum din tot sufletul sa fiu iubita, cred ca toti avem asemenea dorinte....

poate am gresit mult si am gresit  fata de amandoi (respectiv gica si gicu) dar asta am facut si nu mai pot schimba nimic....
sincer, am obosit sa am remuscari, am obosit sa fiu pe locul trei in viata mea, am obosit sa cersesc liniste; vreau sa gasesc liniste si iubire si sa nu mai despic firul in patru....
va sarut pe toti!

tsuni, tot ce pot sa-ti spun este ca ce-ai postat mai jos m-a facut sa ies la suprafata din mocirla in care zaceam si nu pot decat sa-ti multumesc!  :-*  
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cecylly
post Jan 26 2006, 12:47 PM
Post #106


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 194
Joined: 7-December 05
Member No.: 3



moreena fir-ar al draq ca m-ai bagat in ceata definitiv. :D
sa-ti spun ce as face eu in locul tau:
1. nu m-as mai intoarce la gicu trei genunchi nici daca ar face 4 intre timp
2. l-as lasa si pe gicu zis berbecu (o doamne sper ca n-am facut vreo confuzie)
3. mi-as gasi un gicut care sa fie al meu si numai al meu, pe care sa-l iubesc si care sa ma iubeasca.

nah, iti doresc sa fii fericita si iubita! :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Jan 26 2006, 12:49 PM
Post #107


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Mey, ce nu inteleg eu estem: de ce neaparat dupa o relatie dezastru, trebuie sa avem imediat alta??? Pentru alinare? Pentru ca avem iubire de oferit? Pai avem, dar deschidem ochii cui i-o oferim. Si o daruim nu pentru ca trebuie sau de dragul de a nu ramane singure... Eu, sunt solo, dupa o relatie dezastru de cativa ani. Si am iubire si dragoste si tandrete de oferit la greu. Dar mai bine o ofer apropiatilor, prietenei, familiei etc. Si cand o fi sa ma paleasca amorul, casc ochii sa mi se si ofere, ca de dat tot am dat si degeaba.  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moreena
post Jan 26 2006, 01:02 PM
Post #108





Musafir






hai ca am balacarit tot!  :D
oricum berbecu' nu mai conteaza; s-a dus si gata; gica trei genunchi e fostu' iar gicu a barbatul pe care l-am cunoscut....
capisci?
anyway, am prins ideea! multam' mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 26 2006, 01:25 PM
Post #109





Musafir






de ce trebuie sa te complexezi............... in raport cu ceilalti!
Oare TU trebuie neaparat sa dai? ca sa primesti!!!!
Mai incearca si invers, asteapta sa vezi ce primesti si apoi da!!!!!!!!!!!!! :hainoroc:
Iar la urma urmei viata asta este o mare jungla, cei slabi sunt mincati de cei puternici, incearca sa-ti infringi remuscarile si daca drumul de piuna acum snu ti-a placut, cauta-ti altul mai nou si fati-l cum crezi tu ca ti-ar place !!!!!!!!!!!
Cu multa compasiune!!!!!!!!!!!!!!! :'( :'( :'( :'( :'( :'(
[move]:hainoroc: :hainoroc: :hainoroc: :hainoroc: :hainoroc: :hainoroc:[/move]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 26 2006, 01:33 PM
Post #110





Musafir






QUOTE
stiu sa daruiesc f. mult si fara sa primesc ceva in schimb; nu astept recompense pt. ceea ce pot oferi pt. ca daruiesc din inima; poate ca asta este un defect... nu stiu.... m-am obisnuit sa iubesc si arat iubire fara sa primesc inapoi acelasi lucru ..... cred ca m-am obisnuit sa fac bine si pt. asta sa fiu rasplatita cu  ignoranta, indiferenta, rautate, egoism....


sincer, am obosit sa am remuscari, am obosit sa fiu pe locul trei in viata mea, am obosit sa cersesc liniste; vreau sa gasesc liniste si iubire si sa nu mai despic firul in patru....
va sarut pe toti!

tsuni, tot ce pot sa-ti spun este ca ce-ai postat mai jos m-a facut sa ies la suprafata din mocirla in care zaceam si nu pot decat sa-ti multumesc!  :-*  


really, ASTA E CEL MAI IMPORTANT LUCRU.
ia ofera-ti TIE iubirea si raspunde cu inorantza, indiferentza, rautate.
ia ia-ti copilul la vara si du-te la mare. si inainte sa iesi pe faleza, aranjeaza-te, uite-te-n oglinda, si fluiera ca muncitorii din constructii, si gandeste: "wowwwww, wot a chic".

vrei s-o pui o noapte cu "trei genuchi", o pui, te trezesti, si nu mergi in bucatarie sa-i faci cafeaua, ci te duci LA TINE ACASA.

remuscari?
o viatza ai fato. ce e facut e terminat. ne uitam in spate doar sa ne putem proiecta mai sigur viitorul, restul, nu mai putem schimba.
stii pentru ce sa-i fi recunoscatoare lu' 3 genunchiere? dar nu-i spune! pentru copil. sa stii ca uneori e mai greu fara.

si scumpo, cauti liniste. daca n-o gasesti, n-o mai cauta, LUPTA pentru ea.

oh, babe, te-as pune la femeia ideala. pacat ca astia cu genuchi mai multi nu stiu sa aprecieze.

moreena, sterge ce s-a iontamplat, si indragosteste-te de tine, please. asta te va face sa arati nu "destul de bine", ci, "cea mai tare din parcare". nu-ti lipseste decat dorintza de a fi NUMARUL UNU in viatza ta. go ahead. fara frica. ai demonstrat ca potzi. si eu am incredere in soldatzi d-astia care daca nu le place viatza lor, o modifica ei. FIGHT TO THE DEATH. caci pretul e mare. TU.
ca te strang o data-n bratze de-ti iese sufletu'

ai intzeles?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

60 Pages V  « < 9 10 11 12 13 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 06:50 PM