IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Minunea de la Sfantul Mormant
3A
post Apr 2 2008, 12:32 AM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Fleur, multumesc din suflet pentru impartasirea experientei tale. Este un loc unde doresc de mult sa ajung, dar ma opreste si o anume frica...daca sunt vrednica de asa ceva...intr-o buna zi o veni si vremea...

Cat despre cei care nu cred, si nu doar ca nu cred, dar mai si improsca, cu noroi...nu pot sa spun decat ca ei singuri isi asuma o raspundere cam mare: cine nu crede in minuni, pur si simplu le goneste pe cele din viata lui...indiferent care ar fi credinta.
Si o viata fara minuni, e cam searbada...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Apr 2 2008, 10:56 AM
Post #22


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Pesca...si eu cred ca merita sa te duci acolo in pelerinaj macar odata in viata, dar sa nu faci ca mine, sa te duci din curiozitate...pe Dumnezeu nu putem si nu avem voie noi sa-L cercetam...putem sa-l cunoastem doar prin dragoste si credinta.

3A o sa ajungi acolo daca va voi bunul Dumnezeu...si nu are de ce sa-ti fie frica...trebuie doar sa crezi in El, sa-L iubesti si sa speri...frica trebuie sa ne fie de noi insine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Apr 2 2008, 01:28 PM
Post #23





Musafir






Fleur, recunosc ca la mine e un pic din fiecare: si credinta, dar si curiozitate. Poate, pana ajung sa merg, sa fie asa cum spui tu, si anume sa merg numai din credinta. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 2 2008, 04:06 PM
Post #24





Musafir






Fleur, chiar mi-era dor de-o scriere de-a ta. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Am citit cu mare placere postul tau, ca imediat ce l-am terminat, sa aflu ca o f buna prietena a pierdut sarcina. I-am trimis sa citeasca si ea, sperand ca-i va imbunatati starea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Apr 2 2008, 07:12 PM
Post #25


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



roxanica imi pare rau pentru prietena ta...dar sa nu-si piarda speranta! Sa se roage ca Dumnezeu face minuni oriunde si oricind...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Apr 3 2008, 03:35 AM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Roxi, imi pare rau pentru prietena ta...si eu am doua prietene care tare mult s-au straduit sa aibe un bebeu si au mai pierdut si sarcini...asa cum zice si Fleur, cu rugaciune multa pana la urma si-au vazut visul implinit.

Doamne ajuta sa fie si prietena ta mama intr-o buna zi (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

Fleur exact asa ma gandesc si eu, ca o sa ajung daca o vrea El, si da, de mine mi-e frica (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 28 2008, 11:35 PM
Post #27


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



 
 
 
Minunea de la Sfantul mormant.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Suzana
post Oct 16 2009, 10:41 AM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 29
Joined: 16-October 09
Member No.: 7,296



Iata ce zicea dr. Alexis Carrel, laureat al premiului Nobel pentu Medicina :

"Nouă, apusenilor, raţiunea ni se pare a fi mult superioară intuiţiei. Preferinţa noastră se īndreaptă mai mult către inteligenţă decāt către sentiment. Ştiinţa īnfloreşte, īn timp ce religia stagnează. Īl urmăm pe Descartes şi-l părăsim pe Pascal."

Acest citat explica intr-un fel de ce noua, apusenilor, ne vine greu sa credem in Sfanta Lumina din noaptea Invierii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Oct 16 2009, 12:04 PM
Post #29


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Suzana, bine ai venit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 16 2009, 05:32 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Suzana, noua, apusenilor, ne vine greu sa credem in tot ce nu vedem, nu atingem, nu bagam in gura, mirosim sau nu putem intelege. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Bine ai venit. (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:05 AM