IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cum pot sa organizez o nunta frumoasa si ieftina?
Diana.
post Apr 14 2008, 07:56 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cu cea mai mare placere! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 14 2008, 08:22 PM
Post #12





Musafir






Eu am fost la o nunta dintr-asta si mesele erau sub un acoperis. Cred ca se pot inchiria si corturi (vorba vine corturi, sunt niste chestii speciale, albe, tocmai pentru mese festive in aer liber, folosite si de firmele de catering).
Eu n-as lua elevi necunoscuti pentru servit, nici nu stii peste cine dai, asta pe langa ca n-au experienta, cine stie ce bucurii mai fac.

Mi-au mai venit niste idei: o sala de sport nu imensa sau sali de festivitati ale bisericii sau alor alte organizatii. Trebuie atunci acoperiti si peretii, cu satin alb cel mai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 14 2008, 08:36 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



...satinul alb costa ca naiba, Kari...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 14 2008, 08:42 PM
Post #14





Musafir






Eu nu vorbesc de satinul din bumbac, ala scump si bun, ci de-ala ieftin, dar de efect. Ca nu-mi inchipui ca poate sa coste mult undeva. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 14 2008, 08:52 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Kari, cel mai naspa satin e pe undeva la 3,5-5 euro/metru liniar. Mi-am facut eu o natie de "draperii" din el.
Pentru o sala de sport trebuie destul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 14 2008, 09:06 PM
Post #16





Musafir






Pai daca se cumpara cativa baloti poate se poate lua de la producator, la pret de fabrica. Dar e multa pierdere de vreme cu aflat de fabrica, vorbit pe-acolo...Dar asta-i, daca vrei sa dai bani putini, e de obicei multa bataie de cap si trebuie investit mult timp in proiectul respectiv.
Pentru flori m-as interesa pe-acum de seminte. Ca de astea e nevoie si la decorat,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Apr 14 2008, 09:53 PM
Post #17





Musafir






E clar ca se poate face o nunta mai ieftina si e si mai clar cat trebuie sa te dedici unei astfel de nunti. Trebuie sa gasesti cele mai ieftine solutii si sa te gandesti din timp la toate variantele, ploaie-soare etc, sunt n lucruri care trebuie luate in calcul. Mie mi-ar placea sa fac nunta intr-o curte sau pe malul unui las, sa nu fie facuta tot in restaurant...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisstinela
post Dec 9 2014, 05:25 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 9-December 14
Member No.: 12,689



Buna fetelor,

Am contactat o firma de Catering de bar (cocktail bar). Le-am detaliat in mare care sunt preferintele si bugetul in care trebuia sa ma incadrez, iar ei mi-au propus un restaurant care, spre mirarea mea, indeplinea acele preferinte. In oferta mi-au inclus necesarul de bar cat si un meniu cu diferite cocktail-uri (creat in functie de bauturile alese) si barmanii care au avut o atitudine vesela ocupandu-se in decursul serii de servirea acestora.
M-au ajutat mult si recomand cu incredere sa faceti la fel.

Sper ca v-am fost de ajutor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:51 AM