IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> TOP : Melodii proaste si enervante
angeldust
post Dec 27 2006, 04:45 PM
Post #1





Musafir






Le-am ascultat la TV, pe la prieteni ca m-au obligat, prin baruri fara sa vreau, in Mertzanele cu geamurile deschise si boxele la maxim, la vecinii cretini de langa mine, la chefuri pentru ca eram prea beata sa ripostez. M-au scos din mintzi si mi-au stresat inutil neuronii.

1. Florin Salam - Portugalia. Manele in sine sunt ceva imposibil de descris dar asta le intrece de departe pe toate. Bubuia complexul toata vara cu melodia asta si fara sa imi dau seama am si invatat-o pe de rost. E ceva de genul " Si acum..cea mai tare melodie de la Roma ...Portugalia Portugalia ...tar tzaca tar tzaca tar tzaca tzaca...Unii zic ca m-am vandut, nu m-am vandut, stau la Roma acu' ... Mai lasa-ma nevasta mea tararara la la la la la...ca ce frumoasa e viata...let me hey hey hey hey" (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/frustaremare.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/frustaremare.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/frustaremare.gif)

2. Cleopatra Stratan - Ghitza. Nu ca as avea ceva cu fatuca asta, melodia era chiar haioasa cand am ascultat-o prima oara, dar dupa ce am auzit-o over and over again am inceput sa o visez si noptile si nu a mai fost deloc amuzant.

3. Mattafix - Big city life. Cu melodia asta am ceva personal, imi vine sa inghit tastatura numa cand ma gandesc la ea. Pur si simplu nu o suport desi am multi prieteni care zic ca e "foarte tare frate". Pur si simplu nu o suport, mi se pare ca nu are nici un dumnezeu.

4. 3 Sud Est - Iubireeeeeeeee "Tu faci tot ce vrei din mine..de maine imi caut alt model". Adicatelea sa se stie clar , baietii din cale afara de frumosi de la 3SE nu se incurca cu muritoare de rand ci doar cu zeitze coborate direct din prezentarile lu' Botezatu.

5. Morandi - Alalujebeia (sau cum drek ii zice). In primul rand habar nu am ce incearca domnul Moga sa ne transmita prin onomatopeele acelea desprinse parca dintr-un ritual voodoo dar cu sigurantza magia si-a facut efectul caci se vinde domle. Slava domnului oameni lipsiti de gusturi sunt cam peste tot din plin.

6. Christina Aguilera - Toate . Ultimul album al sosiei kitch a lui Marilyn e pur si simplu un lung sir de strigate si sunete tanguitoare ce ar baga in ceatza orice bocitoare profesionista.

Lista ramane deschisa sa mai adaugati si voi si eu (ca mai sunt cateva pe care sigur le-am uitat).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 28 2006, 01:05 AM
Post #2


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



Ar fi mai usor de spus cine ne place (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)
Sa nu ii uitam pe ilustrii Mihai Traistariu cu trilurile lui exasperante, si bineinteles, Corina, cu nemuritoarele ei hituri in romano-engleza-spaniola, mancatzash.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 14 2007, 10:54 PM
Post #3


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Ah, traistaru imi face rau. n-ati vazut (si nu stiti ce n-ati pierdut) pe protv, in apropo tv, cum imi povestea el drama: are atatia fani incat ii este teama! nu spune pe post cat castiga ca i-e frica. o fi frumos, o fi bogat, Dumnezeu stie..
si marcel pavel mi s-a parut cam figurant la eurovision (ce-i drept, am vazut ultima ultima editie si ce a urmat dupa).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Feb 15 2007, 11:14 AM
Post #4


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



acum cativa ani aveam si eu impresia asta despre marcel. de fapt nu-l suportam (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . mi-a trecut dupa ce i-am vazut cateva aparitii la teve si a facut niste comentarii ca eram pe jos de ras (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 15 2007, 11:20 AM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



mie dl. castor mi se pare enervant. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
pe mine ma enerveaza rau si Voltaj. mi-a placut cum a comenta Tom Wilson in Elle albumul lor, cica ar trebui sa scrie pe el RUSINE NATIONALA! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Feb 15 2007, 11:22 AM
Post #6


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



dl castor? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

de voltaj nici sa nu aud. nu imi place stilul, nu imi place vocea, nu-mi plac versurile. yuk (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

si mi se pare ca toate melodiile is la fel (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 15 2007, 11:26 AM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



pai cred ca sunt. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 15 2007, 01:18 PM
Post #8





Musafir






Mai am cateva nominalizari de facut, daca tot ati readus topicul la suprafata

Paris Hilton - Nothing in this world

Rhianna- We ride care este mi se pare ca seamana cam prea tare cu o melodie care chiar imi place mult Bone Thugs - Crossroads. Nu vi se pare? Rhianna e o papusa de fata, foarte frumoasa, dar nu stiu de ce se chinuie sa cante pe nas (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

si, am trait sa o vad si pe asta , Beyonce cantand in Spaniola (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Varianta in english mi se parea ok, girl power asa...dar incercarea lu B. de a castiga si publicul lui Jennifer sau Shakira mi se pare patetica. Ok, B...poti tu face multe, poti canta, poti incerca sa joci si in filme dar spaniola las-o pentru cine se pricepe te roooog Beyonce - Irreplaceable (spanish version)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 17 2007, 11:15 AM
Post #9





Musafir






Monik ft Puya Shot dupa shot

Versurile sunt..sub orice critica (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Nu stiu ce se vrea a fi melodia asta...o oda inchinata bauturilor spirtoase? sau mahmurelii de dupa? Reclama la RedBull iti da aripi? Habar nu am
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 20 2007, 12:01 PM
Post #10


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



da,da, am vazut si videoclipul. ce sa iti spun, astia de la ks fm anunta "o noua melodie, superba dupa parerea mea" - nu stiu cine era in studio la mom ala si o aud pe maimuta aia. in plus, versurile gen 'lumea da bani sa ne vada, noi facem atmosfera, suntem cei mai buni' parca nu prea au ce cauta printr-o 'creatie'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:57 PM