IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Anti-cearcane, recomandari
kalua
post Dec 22 2008, 02:56 AM
Post #31





Musafir






Ala de la Dior se numeste Anticerne Correcteur, iar al doilea e de la Amazing Cosmetics, se numeste Amazing Concealer.

Dar astea le folosesc doar la acoperit pete si cosuri. Sub ochi folosesc numai TE-ul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Dec 22 2008, 01:19 PM
Post #32


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Eu folosesc Diorskin sculpt si magic concealer - Helena Rubinstein. Abele imi plac, le folosesc in functie de vreme sau cat de vizibile sunt cearcanele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jan 3 2009, 07:48 PM
Post #33





Musafir






QUOTE(Bacardi_Girl @ Dec 13 2008, 06:19 PM) *
Si eu am auzit ca ar fii foarte bun TE insa pentru mine nu cred ca e tocmai ce-mi trebuie (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Eu vreau mai mult sa-l folosesc pentru diverse pete care mai raman in urma unui cosulet de asta ma si gandeam la Avene si eram curioasa daca in cartea Paulei e pomenit ceva. M-am uitat si la cele expuse de Kalua insa nu stiu daca e vreunul ok pentru problema asta si nici nu cred ca se gasesc pe la noi.


BG, ma tin demult sa-ti spun si uit. M-am uitat in cartea Paulei si produsele de la Avene nu-s comentate in ea. Deci, nu pot sa-ti spun ce zice despre anticearcanul de la ei. Desi-s o groaza de firme acolo cu gama de produse, am descoperit destule care lipsesc. In speta, cele dermato-cosmetice (o parte, nu toate) si Guerlainul, spre exemplu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
margri
post Jan 12 2009, 11:02 AM
Post #34


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 31-May 08
Member No.: 3,979





Maat spune-ne te rog si noua adresa mgazinului on-line romanesc unde ai gasit produsele YSL si Dior. Mumtumim
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Jan 12 2009, 12:20 PM
Post #35





Musafir






Eu folosesc anticearcanul de la aloe si sunt multumita, desi din cele 5 sau 4 nuante numai una folosesc dar e tare bun si cine are probleme mai deosebite le poate combina. e numai 80 lei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Jan 14 2009, 03:25 PM
Post #36


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Ma pocni febra cumparaturilor acu' in criza mondiala si mai rau e ca mi s-a pus pata pe produsele Chanel. Am 2 corectoare ( de la dior si helena r.) dar vrea in mod deosebit pareri despre pro lumiere chanel.
L-a avut cineva? Am dilema la nuanta (trebuie sa ajung in magazin sa ma uit la nuante, nu ma pot decide intre light medium si medium) si la gradul de acoperire/consistenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Jan 14 2009, 04:54 PM
Post #37





Musafir






Ella eu zic sa ti iei, am citit doar pareri foarte bune, eu de ex mi am luat de la dior si nu sunt prea multumita. Mai bine puneam inca ceva bani si il luam, pe mine 2 ml ma tine un an deci imparti suma la luni si atunci vezi ca nu e mult, asa fac eu sa ma consolez ca nu cheltuisc mult. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Jan 14 2009, 05:36 PM
Post #38


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Mda, nu e mult dar gramajul e mic in comparatie cu cele pe care le am, unul are 6ml iar altul 15. Simteam nevoia de ceva nou nu neaparat ca nu is multumita de cele pe care le am. Cand ajung acasa procesez comanda doar ca nu mai am timp sa trec prin magazin sa ma uit. De regula folosesc 02 sau 2 iar la chanel nu am idee cum s-ar potrivi nuantele. M-am tot uitat pe net dar tot nu's lamurita. In fine...bine ca am gasit vanzatorul cu pret bun.
Multumesc mult! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Spuneam ca pun poze dar astept si restul cosmeticelor sa le primesc si apoi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Mar 23 2009, 06:06 PM
Post #39


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



LostWhisper, si eu fac la fel ca sa nu mi se mai para ca am cheltuit bani multi pe cosmetice. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Eu am Estee Lauder Ideal Light si imi place mult.

Adevarul este ca e greu sa alegi un produs cand 10 persoane iti lauda 10 produse diferite si toate se pare ca sunt bune. Nu ramane decat sa le iei pe toate sa le testezi. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Mar 23 2009, 06:56 PM
Post #40


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Nu-mi place chanel-ul, e foarte light, nu acopera mare lucru, in schimb e foarte natural si nu se strange in ridurile fine si nici nu usuca pielea. E potrivit persoanelor tinere sau celor care nu au cearcane, riduri vizibile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 04:32 AM