IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Copiii si televizorul/computerul, Cat timp petrec copiii vostri in fata acestor aparate?
kalua
post Mar 28 2007, 10:59 AM
Post #1





Musafir






Noi avem un singur televizor in casa si sunt strict impotriva a mai multor aparate tv. Suntem 3 oameni si ne-om putea intelege cumva cand unul vrea sa vada altceva decat ceilalti (e si un exercitiu bun pentru compromisuri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ). Fiica-mea are voie sa se uite la o emisiune pe zi, emisiune care trebuie aprobata de noi. La sfarsit de saptamana si in vacante mai are voie si un film pe zi.
Cu computerul nu prea are treaba, isi face vocabularul german-englez (o lista in Excel), mai cauta informatii pentru scoala, rar de tot mai joaca ceva, dar nu jocuri online. Are laptopul ei.

Cum e situatia la voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Mar 28 2007, 11:34 AM
Post #2





Musafir






eu tin minte ca aveam un singur televizor in casa si tata detinea monopolul, atat eu si mama trebuia sa ne uitam numai la ce ii placea lui si nici nu accepta sa mai ia unul, asa ca din primii bani mi-am luat un televizor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 28 2007, 01:29 PM
Post #3


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu am pe post de copil un iubit extrem de rasfatat. Fara al doilea televizor nu ne-am fi descurcat. De ceva timp simt nevoia si pentru un al doilea calculator. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Mar 28 2007, 04:27 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



noi suntem 3 insi cu trei televizoare (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
si cat de curand cred ca va aprea si un al doilea pc....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 28 2007, 06:06 PM
Post #5





Musafir






Eu am pe post de sot, tot un copil...chiar il alint bebe. El din sculare pana-n culcare sta la calculator sau se uita pe discovery si canalele tv asemanatoare sau se joaca pe PS2. Avem 2 tv-uri, dar decat unul e functional...si-i ff mare si cu frecventa sa nu dauneze ochilor (ideea lui bebe). El e super innebunit dupa tot ce tine de monitoare si tv-uri. Si-a luat de ziua lui un monitor LCD de 22 inches. Face gauri in bugetul familiei, dar fiecare are nebuniile lui...asa ca nu-i bai.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 28 2007, 06:33 PM
Post #6





Musafir






kalua, si la mine la fel. un singur TV in casa. that's it! poate am sa mai iau unul cand va fi gata demisolul, sa fac acolo un entertainment centre.
copiii mei au voie la 2 show-uri / zi (fiecare dureaza o jumatate de ora), bineinteles ca stiu la ce se uita. pe computer, se mai joaca in week-end, in cursul saptamanii nici n-au timp. am avut eu grija! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) in vacante mai scapa la mai multe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 29 2007, 11:17 AM
Post #7





Musafir






QUOTE(roxanica10 @ Mar 28 2007, 07:06 PM) *
Eu am pe post de sot, tot un copil...chiar il alint bebe. El din sculare pana-n culcare sta la calculator sau se uita pe discovery si canalele tv asemanatoare sau se joaca pe PS2. Avem 2 tv-uri, dar decat unul e functional...si-i ff mare si cu frecventa sa nu dauneze ochilor (ideea lui bebe). El e super innebunit dupa tot ce tine de monitoare si tv-uri. Si-a luat de ziua lui un monitor LCD de 22 inches. Face gauri in bugetul familiei, dar fiecare are nebuniile lui...asa ca nu-i bai.

Scuze roxanica...dar daca sta de dim pana seara la PC, cum procedezi cand vrei sa faci sex, te urci cu fundul pe tastatura?! Doar asa, de curiozitate...
Noi avem doua Tv si un PC...dar stam toti inghesuiti pe un singur Tv, ala din dormitor, in felul urmator: PC este langa Tv, iar fiu-meu e cel mai castigat, adica e cu un ochi la faina, unul la slanina... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...bineinteles, cu fundul pe scaunul de la PC, are monopol de stat...iar mio caro marito...ei, noroc ca-i cu job-ul la Buc toata sapt, doar in weekend e home...asa ca in timpul sapt, daca e ceva interesant, ne uitam la tv, daca nu...nu! Si cum nu prea e...adica in afara de "carcotasi", "mondenii"(asta-i preferata lui fiu-meu), "grey's anatomy"(both), "lost"(el) si inca ceva descoperit nou pe AXN, parca "camera ascunsa"(both) se numeste...no way!
Eeee, dar cand vine iubirea mea acasa...vedem toate filmele cu bulina de 12 ani in a mia reluare...bineinteles, dupa 2/4 de film, realizeaza ca l-a mai vazut(noi stim ca tot ce vizioneaza el e in mii de reluari) si muta pe discovery...hitler, stalin, tancuri, masini de lupta, batalii celebre...o minunatie de distractie!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 8 2008, 02:02 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Noi avem un tv si un calculator(cu ecran de 22')
La televizor ,cand ne uitam,fetita mea detine monopolul:"VREAU LA MINIMAAAAAAAAAAX!!!!!!!!"
La calculator sotul meu are prioritate (IMG:style_emoticons/default/help1.gif)
Asa ca eu imi fac altceva de lucru(ca am destule de facut).De calculator am parte 8 ore (cateodata mai mult)la servici(ca asta mi-e meseria (IMG:style_emoticons/default/sicsic.gif) )in fiecare zi lucratoare,iar de televizor nu imi este dor (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) .Nici fetita mea nu se uita ,doar sa il auda ca merge pe minimax.Cateodata,cand vedem ca e ocupata tare,incercam sa mutam in alta parte.Dar victoria e scurta.Imediat auzi :"VREAU LA MINIMAAAAAAAAAX!!!!!!!!"chiar daca e in alta camera si face altceva (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)
Deci nu imi mai fac nici un fel de plan de vizionare (IMG:style_emoticons/default/musicalacasti.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 06:44 PM