IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Avortul- pro, contra sau depinde de situatie?, Pareri, nu paruieli
Diana.
post Sep 24 2007, 04:08 PM
Post #51


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu analizam profunzimea opiniilor partenerilor de conversatie; cum nimeni nu detine adevarul absolut, totul se reduce la opinie. Care este, prin definitie, subiectiva. Si atit. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mik_ela
post Sep 24 2007, 06:26 PM
Post #52





Musafir






QUOTE(Maàt @ Sep 24 2007, 03:08 PM) *
Nu analizam profunzimea opiniilor partenerilor de conversatie; cum nimeni nu detine adevarul absolut, totul se reduce la opinie. Care este, prin definitie, subiectiva. Si atit. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ce am scris eu acolo este tot o opinie. Si ca sa nu raspund la fiecare in parte am facut un "rezumat" din care a reiesit acest lucru. Aceasta devine deja o converstaie intre noi doua si cred ca ne-am indepartat de la subiect mai mult decat era cazul. Am impresia ca esti un pic iritata de postarea mea, desi nu inteleg de ce. E mai bine sa lasam si altora loc sa-si dea cu parerea stric pe subiect, sa nu fim offtopic.

QUOTE(mik_ela @ Sep 24 2007, 05:24 PM) *
Ce am scris eu acolo este tot o opinie. Si ca sa nu raspund la fiecare in parte am facut un "rezumat" din care a reiesit acest lucru. Aceasta devine deja o conversatie intre noi doua si cred ca ne-am indepartat de la subiect mai mult decat era cazul. Am impresia ca esti un pic iritata de postarea mea, desi nu inteleg de ce. E mai bine sa lasam si altora loc sa-si dea cu parerea strict pe subiect, sa nu fim offtopic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 24 2007, 08:46 PM
Post #53


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, sint iritata pentru ca, repet, aici nu discutam despre capacitatile intelectuale ale membrilor. In ceea ce priveste off-topicul, nu iti face griji. Discutiile intre doua persoane nu sint interzise de catre regulamentul forumului, insa aplicarea de "stampile" in ceea ce priveste capacitatea intelectuala a celorlalti membri, da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mik_ela
post Sep 24 2007, 09:43 PM
Post #54





Musafir






QUOTE(Maàt @ Sep 24 2007, 07:46 PM) *
Da, sint iritata pentru ca, repet, aici nu discutam despre capacitatile intelectuale ale membrilor. In ceea ce priveste off-topicul, nu iti face griji. Discutiile intre doua persoane nu sint interzise de catre regulamentul forumului, insa aplicarea de "stampile" in ceea ce priveste capacitatea intelectuala a celorlalti membri, da.

pana la urma e dreptul tau sa intelegi ce vrei din ce scriu ceilalti si nu cred ca mai are vreun rost sa imi reformulez ideile, e inutil. oricum subiectul e foarte delicat si nu putem fi decat subiective. so...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Feb 20 2010, 12:45 PM
Post #55


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



Buna, eu la avort nu sunt nici pro, dar nici contra pentru ca eu a trebuit sa fac avort, chiar de nu am vrut, am fost nevoita fiindca aveam sapte luni si puiul meu nu mai crestea, era ca un banut si l-au dat in foc...Eu nu judec mamicile care au fost nevoite sa faca asta si nu stiu daca este cu adevarat un pacat sa avortezi de nevoie.Dar, celelate, care nu si-l mai doresc eu zic ca aceasta fapta e cu adevarat un pacat!Haideti sa nu judecam mamicile care au fost nevoite sa faca asa ceva, cum am fost eu, pentru ca si pe mine m-a judecat multe lume si stiu ce inseamna!Nu vroiam ca copilul meu sa moara, dar nu aveam alta solutie!
-------------------------
EDITAT- SCOASA SEMNATURA INTERMINABILA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 1 2010, 11:10 PM
Post #56


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Buna seara!
Eu sunt nelinistita. Maine o prietena buna merge sa faca un chiuretaj si ma vrea langa ea. Eu sunt terminata din cauza ca imi vin toate amintirile rele de la 16 ani ai mei cand am trecut prin acelasi lucru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Sep 1 2010, 11:14 PM
Post #57


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Roag-o sa nu faca asta. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 1 2010, 11:16 PM
Post #58


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Am rugat-o. I-am zis pana si ca infiez eu copilasul si ca ea nu o sa aiba nicio obligatie nici macar sa ramana prietena mea, dar ea nu-l vrea pentru ca a fost o greseala pentru ea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Sep 1 2010, 11:19 PM
Post #59


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



O greseala acum, poate fi si o greseala pe care o va regreta mai tarziu. Ajut-o sa nu fie o ucigasa a propriului ei copil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 1 2010, 11:23 PM
Post #60


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Pentru ea conteaza mai mult viitorul ei, ce va zice lumea cand o va vedea gravida si nu-l vrea si din cauza tatalui. Atat de mult as vrea ca femeile sa nu mai faca acest lucru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 10th May 2024 - 01:12 AM